PIT-37 w 2019 – jakich dokumentów potrzebujesz, by go wypełnić?

0
PIT-37 w 2019 - jakich dokumentów potrzebujesz, by go wypełnić?

Wypełnienie deklaracji podatkowej z pozoru wydaje się trudne, a czasem nawet niemożliwe do samodzielnego wykonania. Dlatego część podatników co roku korzysta z pomocy księgowych. W rzeczywistości uzupełnienie zeznania może zająć dosłownie kilka minut. Niezbędne jest jednak wcześniejsze zebranie potrzebnych dokumentów. Często pomaga również wypełnienie formularza przez program online, który będzie na bieżąco wskazywał, w których polach powinny znaleźć się informacje, a na koniec sprawdzi poprawność danych. Dzisiaj przyglądamy się jednej z popularniejszych deklaracji – PIT-37. Jakie dokumenty są niezbędne do rozliczenia się z urzędem?

Dokumenty niezbędne do wypełnienia PIT-37

Złożenie formularza PIT-37 należy do obowiązków podatników, którzy rozliczają się z urzędem skarbowym za pośrednictwem płatników: pracodawcy lub zleceniodawcy. Dotyczy to m.in. osób zatrudnionych na umowę o pracę, umowę zlecenie, a także pobierających rentę lub emeryturę, stypendia, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego czy świadczenia przedemerytalne.

Najważniejszym dokumentem, na podstawie którego podatnik może rozliczyć się na formularzu PIT-37 jest PIT-11. Pracodawca ma obowiązek wysłania tej deklaracji do końca lutego po roku podatkowym, którego dotyczy zeznanie. Z niej wyniesiesz takie informacje, jak: wysokość przychodu, koszty uzyskania przychodu, wysokość pobranych zaliczek na podatek kwoty odprowadzanych składek.

Korzystasz z ulg? Potrzebne są dodatkowe dane

Poza danymi wyciągniętymi z PIT-11 do pełnego uzupełnienia PIT-37 możesz potrzebować również innych informacji. Dotyczy to głównie osób korzystających z odliczeń i ulg. Przykładowo, jeśli odliczasz ulgę prorodzinną, potrzebne będą numery PESEL dzieci oraz dokumenty potwierdzające ulgę (tych drugich nie musisz mieć przy wypełnianiu PIT-u, a jedynie na wypadek kontroli skarbowej).

Z kolei podatnicy odliczający wydatki w ramach ulgi rehabilitacyjnej powinni gromadzić m.in. faktury lub inne imienne dokumenty potwierdzające kupno leków, dane o stopniu niepełnosprawności, jak i zaświadczenie lekarskie o konieczności korzystania z leków.

Ponadto, każdemu wypełniającemu PIT-37 przysługuje prawo do odprowadzenia 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Wówczas przed wypełnieniem deklaracji należy wybrać konkretną organizację oraz znaleźć jej numer KRS.

PIT przez internet – potrzebne dane

Pamiętaj o tym, że -> PIT-37 2019 można wypełnić również przez internet dzięki dostępnym programom do pobrania lub programom online. Wtedy, oprócz informacji z PIT-11, potrzebne będą tzw. dane autoryzacyjne, które posiada każdy podatnik, a które to posłużą do identyfikacji osoby. Dzięki nim niewymagany jest podpis elektroniczny.

Do danych autoryzacyjnych należy:

  • imię i nazwisko,
  • data urodzenia,
  • numer PESEL lub NIP (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą),
  • kwota przychodu z roku poprzedzającego ten, za który podatnik się rozlicza. Jeżeli jest to pierwszy PIT podatnika, w miejscu kwoty należy wpisać „0”.

>>> Rozlicz PIT przez internet za pomocą programu PIT Pro w 5 minut! <<<

Źródło: Program PIT Pro 2018/2019 dostępny na portalu podatkowym Podatnik.Info

Lakiery hybrydowe – na jakie się zdecydować?

0
Lakiery hybrydowe - na jakie się zdecydować?

W branży kosmetycznej tak jak i w każdej innej zauważyć można zmiany. Wraz z postępem technologicznym, a także i aktualnymi trendami są one wręcz nieuniknione. Moda na kolory, faktury ma przełożenie tak samo na odzież jak i na kosmetyki. A jednymi z tych bez, których nie może obyć się żadna kobieta dbająca o swój wygląd są – lakiery do paznokci. Uważa się, że to właśnie dłonie są wizytówką kobiety a zadbane i odpowiednio pomalowane paznokcie stanowią zwieńczenie ich ostatecznego wyglądu.

Fenomen lakierów hybrydowych slicare flexy

Na przestrzeni lat moda dotycząca kształtu a także koloru paznokci zmieniała się diametralnie. Jeszcze kilka lat temu największym powodzeniem cieszył się manicure wykonany przy pomocy lakierów żelowych czy akrylowych, koniecznie na bardzo długich płytkach paznokci. Dzisiaj można powiedzieć, że te rodzaje produktów przeszły do lamusa. Szturmem rynek zdobyły lakiery hybrydowe i to właśnie one okazały się prawdziwym hitem. Jednymi z lepszych jakie dostępne są na rynku są lakiery hybrydowe silcare flexi. Doceniane są one za wysoką jakość, która w tym przypadku dostępna jest w relatywnie niskiej cenie. Lakiery silcare flexy, dostępne są w wielu wariatach kolorystycznych, z całą pewnością dzięki temu uda się stworzyć stylizację paznokci stonowaną i codzienną a także odważną na wyjątkowe okazje.

Wiele osób zastanawia się nad tym na czym polega fenomen lakierów hybrydowych. A tak naprawdę to właśnie dzięki nim wiele osób, które miały problem z zapuszczeniem długich i ładnych paznokci, dzięki tym produktom nie musi się o to martwić! Hybrydy idealnie utwardzają płytkę. Są także trwałe. Wystarczy wspomnieć o tym, że wytrzymują nawet 3 tygodnie w ciągu, których nie ma konieczności domalowywania odprysków. Ich zaletą jest także to, że tak naprawdę wyglądają dobrze zarówno na krótkich jak i na długich paznokciach. Żele czy akryle były natomiast przeznaczone dla osób, które albo miały naturalnie długą płytkę, albo warstwa preparatu nakładana była na wykonanych z tworzywa tipsach.

Lakiery termiczne i magnetyczne – co to takiego?

Lakiery hybrydowe znane są już od dobrych kilku lat na rynku kosmetycznym. Wiele osób, które są na bieżąco z aktualnymi trendami, wie że sam kolor to w wielu przypadkach za mało. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów producenci zaczęli wprowadzać coraz bardziej innowacyjne produkty. Jednymi z tych, które szybko zyskały wielu zwolenników były lakiery termiczne. To właśnie dzięki nim można w domowym zaciszu uzyskać efekt, jak w nowoczesnym salonie kosmetycznym. Kolor lakieru zmienia się pod wpływem ciepła. Inaczej wygląda, gdy jest ciepło, zupełnie inaczej gdy temperatura spada. Lakiery termiczne coraz chętniej wybierane są nie tylko jako wakacyjna i ciekawa alternatywa jednej wersji kolorystycznej, ale także i na co dzień. Można za pomocą nich stworzyć paznokcie, które po prostu zachwycają. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Niektóre panie wolą wybierać wersje bardziej stonowane, inne takie dzięki którym można osiągnąć kolorystyczny kontrapunkt. Tak naprawdę jednak tylko wyobraźnia może być naszym ograniczeniem i w tym przypadku wiele zależy od niej.

Ciekawe efekty można uzyskać stosując lakiery magnetyczne. One również dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Lakiery te posiadają specjalne mikrodrobinki, które po nałożeniu nadają dodatkowy efekt. Takie paznokcie wyglądają zjawiskowo! Stosując właśnie je uzyskać można niepowtarzalne i oryginalne stylizacje, które z całą pewnością robią wrażenie. Lakiery te nie kosztują dużo. Jakość ich jest wysoka o czym świadczy trwałość produktu, który może utrzymywać się na płytce nawet trzy tygodnie!

Decydując się na zakup lakieru hybrydowego, należy zaopatrzyć się także w bazy i topy, których zadaniem jest przedłużenie trwałości produktu. Dobra baza sprawi, że lakier nie będzie szybko odpryskiwał a także dodatkowo odżywi paznokieć. Raz zakupiona baza starcza na długi czas. Cena jej nie jest wysoka. Jest to wydatek, który z całą pewnością się opłaca.

Lakiery hybrydowe Silcare Flexy dostępne są w sklepie kosmetycznym: https://ladiosa.pl/352-silcare.

Sposoby na wypromowanie swojej firmy w Internecie

0
Sposoby na wypromowanie swojej firmy w Internecie

Jeżeli posiadasz własną firmę to z pewnością nie raz zastanawiałeś się, w jaki sposób ją zareklamować, by przebić się wśród konkurencji. Ulotki i bannery to świetny sposób, ale sprawdza się on głównie w przypadku lokalnych działalności. Jeżeli zależy nam na czymś, co osiągnie większy zasięg i jednocześnie przyniesie znacznie bardziej widoczne rezultaty to warto rozpocząć kampanię marketingową w Internecie.

Najmodniejsze suknie ślubne, czyli trendy w modzie ślubnej na 2019 rok

0
Najmodniejsze suknie ślubne, czyli trendy w modzie ślubnej na 2019 rok

Jakie suknie ślubne były modne w 2018 roku, a co  będą nosiły Panny Młode w nadchodzącym sezonie? Koniec roku to czas podsumowań, ale też powiew nowości i świeżości w modzie ślubnej. Zobaczcie, jakie będą najmodniejsze suknie ślubne w 2019 roku!

Moda ślubna w 2018 – jakie były trendy?

Co to był za rok! Wyjątkowo miło wspominamy dominujące w tym sezonie tendencje w modzie ślubnej. Mamy wielką nadzieję, że Wy również, bo w 2018 roku było naprawdę pięknie i romantycznie! Najmodniejsze suknie ślubne bieżącego roku na pewno nie raz widzieliście w magazynach, na wybiegach i podczas ślubów, które odbyły się w tym sezonie. Wyjątkowo dużą popularnością cieszyły się między innymi suknie ślubne z efektami 3D – szczególnie pięknie prezentowały się te z motywami kwiatowymi. Tiulowe kwiaty z dodatkiem pereł dają niezwykłe, przestrzenne wrażenie i w wyjątkowy sposób ozdabiają sylwetkę. Panny Młode bardzo chętnie wybierały też suknie ślubne z marszczonym, falbaniastym dołem zbudowanym z wielu warstw, które przepięknie wyglądały w tańcu. Popularne były również proste suknie ślubne z koronkami oraz te wykonane z transparentnych materiałów. Wśród najmodniejszych sukien ślubnych każda Panna Młoda mogła znaleźć coś dla siebie, a jakie trendy czekają nas w modzie ślubnej w 2019 roku?

Najmodniejsze suknie ślubne 2019

Moda ślubna się zmienia. Chociaż nadal piękna i dostojna z każdym  kolejnym rokiem pokazuje swoje odmienione oblicze. Panny Młode są coraz odważniejsze i sięgają po nieszablonowe rozwiązania. Nikogo już nie dziwi suknia ślubna z dodatkiem czerni albo kombinezon, czyli odważna alternatywa dla klasycznej kreacji Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że suknia koniecznie musi być biała. Teraz kobiety sięgają po projekty w najróżniejszych kolorach od żółci przez wszystkie odcienie różu. Ta tendencja jest widoczna już od kilku lat (na przykład w kolekcjach Very Wang) i także w nadchodzącym sezonie będzie święciła triumfy popularności. Klasyczna biel jako kolor sukni ślubnej została wyparta przez inne, cieplejsze barwy, a ten trend na pewno utrzyma się również przez kolejne lata. Cieplejsze, łagodne odcienie doskonale pasują do większości kobiecych karnacji i kolorów włosów, czego nie można powiedzieć o czystej bieli.

Koronki, faktury, falbany i… pióra – tym będą ozdobione najmodniejsze suknie ślubne  w nadchodzącym sezonie

Materiał pokryty koronką lub żakardową fakturą jest ciekawy i nadaje kreacji niezwykłego wyrazu, a frędzle i falbany dodają całej sylwetce lekkości i cudownie współgrają z nią w tańcu. Kolejną tendencją, która może zaskakiwać, są pióra. To wyjątkowy element i dość oryginalna ozdoba, dzięki której nawet prosta suknia ślubna zyska zwiewność i odrobinę magiczny charakter. Ciekawe na ilu ślubach zobaczymy kreacje z tym niezwykłym dodatkiem!

Trendy, które zdominują modę ślubną w przyszłym roku, są wyjątkowo piękne i kobiece. Drogie Panny Młode, mamy nadzieję, że wśród najmodniejszych sukni ślubnych znajdziecie swoją wymarzoną kreację!

Jak wyjść z długów?

0
Jak wyjść z długów

Coraz więcej Polaków z różnych przyczyn ma problem z terminowym spłacaniem swoich zobowiązań finansowych popadając w ten sposób w coraz większe długi. Niepokojący jest też fakt, że problem ten w ostatnich latach przybrał na sile również wśród ludzi młodych, co przyczynia się do wzrostu łącznego zadłużenia Polaków i wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na przyczyny i możliwości rozwiązania tej sytuacji.

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, że stan zadłużenia, choć z pewnością jest bardzo trudnym okresem w życiu, nie jest sytuacją bez wyjścia i w zależności od tego, jak ciężka jest dana sytuacja, można podjąć różne kroki, które pozwolą na załagodzenie problemu, spłacenie należnych zobowiązań i w konsekwencji wyjście z długu.

W pierwszej kolejności należy upewnić się, czy dług jest w ogóle zasadny i nie przedawnił się.

Zdarza się, że firmy windykacyjne żądają zapłaty zobowiązań bezzasadnie od osób, które wcale nie zalegają z żadnymi opłatami. W takim przypadku jeśli zaleganie z zapłatą nie zostanie odpowiednio udokumentowane i udowodnione, dana firma nie ma prawa żądać zapłaty pieniędzy. Podobnie rzecz się ma z przedawnieniem długu. Należy zwrócić uwagę, czy należność nie uległa przedawnieniu i również na tej podstawie dochodzić swoich praw. Jednakże są to sytuacje raczej wyjątkowe.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – Jeśli żądanie zapłaty jest zasadne i nieuniknione, należy podejść do sprawy poważnie i ocenić swoje możliwości spłaty. W tym celu dobrze zasięgnąć porady i poszukać zaufanej, sprawdzonej firmy specjalizującej się właśnie w oddłużaniu. Poza szukaniem najkorzystniejszych metod spłaty długu warto rozważyć również zwiększenie wpływów do domowego budżetu aby poprawić swoją kondycję finansową.

Osiągnąć to można na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim należy rozważyć podjęcie dodatkowej pracy, lub zmianę obecnej w celu poprawienia swoich zarobków i zwiększania szansy na spłacenie długu. Bardzo ważnym aspektem jest zracjonalizowanie swoich codziennych wydatków – rezygnacja z pewnych dóbr luksusowych, rezygnacja z drogiego jedzenia, w miarę możliwości poruszania się samochodem na rzecz komunikacji miejskiej itd. W przypadku posiadania nieruchomości powinno się rozważyć ich sprzedaż. Działania te będą pomocne oczywiście w zależności od tego, jak duży jest dług do spłacenia, ale w sytuacji, kiedy liczy się każda złotówka, każdy rodzaj oszczędności po skumulowaniu się może okazać kluczowy dla skreślenia z listy dłużników.

Bez względu na możliwość uzyskania dodatkowych funduszy na spłatę długu, zawsze warto podjąć działania mające na celu zawarcie ugody.

Poprzez odpowiedni kontakt z wierzycielem i zapewnienie go o podejmowaniu działań związanych ze spłatą zobowiązań bardzo często można uniknąć pogłębienia nieprzyjemnej sytuacji i wynegocjować choćby bardziej dogodne warunki spłaty czy umorzenie odsetek, a nawet zawarcie ugody z wierzycielem.

Warto stawić czoła problemom i spróbować wszystkich możliwości. Dzięki tym istotnym krokom dłużnik daje sobie szansę na pomyślne rozwiązanie swojej sytuacji i uniknięcie ostatecznego kroku jakim jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej i utracenie całego majątku. Zachowania i nawyki związane z odpowiednim zarządzaniem swoimi finansami będą też cenną nauczką, która pozwoli lepiej gospodarować swoim budżetem w przyszłości i uniknąć podobnych sytuacji.

Jak inwestować w złoto?

0
Jak inwestować w złoto

Jeśli posiadamy pewien kapitał, który chcemy zainwestować w poważne źródło przyszłego przychodu, powinniśmy dokładnie przeanalizować rynek najcenniejszych kruszców. Od razu będziemy wtedy w stanie dostrzec ogromny potencjał, który kryje się w złocie. Ono od wieków było symbolem bogactwa, dlatego cieszyło się ogromną popularnością. Trend ten mimo wynalezienia pieniądza utrzymał się do dnia dzisiejszego.

Inwestowanie w złoto to lokowanie kapitału w dłuższej perspektywie czasu. Najpopularniejszą formą takiego inwestowania jest przede wszystkim zakup monet. Są one powszechnie dostępne, nie ma problemu ze znalezieniem dilera, który zajmuje się ich sprzedażą. Taki zakup posiada kilka zalet. Przede wszystkim taka moneta cieszy się ogromnym zainteresowaniem kupców, dlatego w razie chęci sprzedaży nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem potencjalnego nabywcy. Nie ma też żadnych problemów ze sprawdzeniem ich autentyczności, ponieważ to stwierdzenia tego faktu nie są potrzebne specjalistyczne urządzenia. W gruncie rzeczy wystarczy do tego jedynie waga, suwmiarka oraz dobre oko fachowca. Inwestowanie w sztabki jest dedykowane przede wszystkim osobom chcącym ulokować w złocie większy kapitał. Im większa sztabka, tym mniejsza marża, którą należy zapłacić dilerowi za zakup.

Inwestowanie w złote sztabki i monety powinno odbywać się zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeśli nie chcemy zostać oszukani i nie stracić swoich pieniędzy, powinniśmy się dobrze przygotować do zakupu pod kątem merytorycznym. Na pewno znaczenie ma miejsce zakupu monet lub sztabek. Kategorycznie powinniśmy unikać korzystania z tak zwanych okazji. Wtedy nie mamy pewności, czy nie nabywamy kradzionych lub fałszywych sztabek. Ich zakup od anionowych dilerów sprzedawców niesie ze sobą ogromne ryzyko. Monety powinniśmy nabywać w mennicach, które posiadają uznaną renomę i są w stanie wydać nam certyfikat autentyczności.

https://tavex.pl/pl/inwestowanie-w-zloto-poradnik-inwestycyjny/

Złoto inwestycyjne możemy teraz nabywać w kilku miejscach dających gwarancję bezpiecznego zakupu. Jeszcze kilka lat temu inwestorzy nie mieli takiego pola manewru, ponieważ jedyną poważną instytucją oferującą tego rodzaju usługi była Mennica Polska. Obecnie ma ona jedna kilku konkurentów mogących zaoferować profesjonalne usługi po przystępnych cenach. Mowa jest o kilkunastu prywatnych dilerach działających na terenie całego kraju. Złote monety możemy zakupić na przykład w Narodowym Banku Polskim. Obecnie zamówienie monet lub sztabek drogą internetową nie stanowi problemów. Każdy szanujący się diler posiada swoją stronę internetową, na której można dokonać zamówienia. Jest to szansa na zachowanie anonimowości, która jest w dalszym ciągu ceniona przez wielu inwestorów. Tak jest szczególnie w przypadku większych transakcji. Polskie prawo dopuszcza też zakup monet za gotówkę. Na takie transakcje ustalony jest limit do równowartości 15 000 euro. To około 12 uncji. Diler w takim przypadku nie ma prawa do poproszenia kupującego o dowód tożsamości, musi jedynie wpisać jego dane osobowe do specjalnej księgi zakupów.

Meble do małego pokoju. Co sprawdzi się najlepiej?

0
Meble do małego pokoju. Co sprawdzi się najlepiej?

Urządzenie małego pokoju może być sporym problemem. O czym warto pamiętać, aby przestrzeń prezentowała się atrakcyjnie i była funkcjonalna

Nie zawsze do dyspozycji mamy dużą przestrzeń. Czasami musimy zmieścić to, co najważniejsze, na małym metrażu. Mały pokój może nastręczać dużo trudności przy aranżacji. Są jednak triki, dzięki którym można uzyskać optymalne efekty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

  1. Wybierz meble w jasnym kolorze

Małe pokoje zyskają na wyglądzie wtedy, gdy uzupełnimy je jasnymi meblami. Mogą być to meble w kolorze białym, ale również można zdecydować się na jasne wybarwienia drewna. Jasne kolory wprowadzają do wnętrza przestrzeń. Powodują, że wygląda na bardziej przestronne i otwarte.

Ciemniejsze barwy mogą sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na mniejsze niż jest w rzeczywistości. Warto zatem zrezygnować z modeli wenge czy w innych ciemnych barwach na rzecz tych jaśniejszych.

  1. Lepsze meble podwieszane lub na wysokich nóżkach

Gdy w pokoju brakuje miejsca, warto także wybrać meble, które będą znajdowały się nieco ponad podłogą, na przykład będą podwieszone albo będą miały wysokie nóżki.

Dzięki temu, że pozostawiają widoczną podłogę, powodują, że pokój wygląda na jeszcze większy. Oczywiście, możemy także łatwiej je sprzątać, ponieważ możemy bez problemu sięgnąć pod meble.

  1. Zrezygnuj z meblościanek

Lubiane przez wielu Polaków meblościanki nie będą zbyt dobrym wyborem dla mniejszych pomieszczeń. Przede wszystkim mogą sprawić, że pokój będzie prezentował się na mniejszy niż jest w rzeczywistości.

Meblościanka, chociaż jest pojemna, nie sprawdzi się zatem w mniejszym pokoju. Lepiej wybrać meble modułowe, które można ułożyć tak, aby pozostawić nieco przestrzeni nad nimi. Gdy będą oddalone od siebie, wtedy przestrzeń nie będzie prezentować się na tak zagraconą i chaotyczną.

  1. Błyszczące nawierzchnie jak lustro

Doskonałym wyborem do małych pokojów są również meble wykończone na błysk, czyli z użyciem specjalnych płyt o błyszczącej nawierzchni. Dzięki temu, że wyglądają podobnie jak lustro, mogą także optycznie powiększyć przestrzeń.

Dobrym wyborem będą również meble, które posiadają zamontowane na froncie lustra – wtedy także można uzyskać efekt powiększenia pomieszczenia. Do wyboru mamy zarówno meble wykonane jako gotowe, jak również te na wymiar.

  1. Ażurowe konstrukcje

W małych pokojach lepiej prezentują się również meble o konstrukcjach ażurowych, które pozwalają na pokazanie ściany z tyłu, niż te, które posiadają pełne plecy.

Gdy jest to możliwe, do pokoju warto też wybierać meble z przeszkleniami, na przykład witryny. One także mogą sprawić, że wnętrze wygląda na większe. Witryna wykonana ze szkła lub z elementami lustrzanymi odbija światło i dzięki temu powoduje, że pomieszczenie jest optycznie jeszcze większe.

Jeszcze więcej ciekawych porad dotyczących tego, jak dobrać odpowiednie meble, w tym także krzesła oraz fotele do małych pokojów oraz innych pomieszczeń można znaleźć na blogu internetowym www.kowalczykmeble.pl. Zapraszamy!

Opony Kielce

0
Opony Kielce

Poszukiwanie idealnych opon na większą skalę rozpoczyna się w momencie zmiany sezonów – trzeba zaopatrzyć się w opony zimowe i letnie, żeby móc bezpiecznie jeździć również w specyficznych warunkach pogodowych. Ogumienie kupowane w Kielcach ma moc poprawiania stylu jazdy wszystkich, którzy postąpili zgodnie z przepisami i dobrali właściwe opony na tę konkretną porę roku. Wybór właściwych opon może uratować kondycję auta, zdrowie i życie kierowcy, jego pasażerów jak też innych uczestników ruchu drogowego – niekiedy wypadek wywołany problemami jednej osoby i niewłaściwymi oponami ma naprawdę fatalne i rozległe skutki.

Nowoczesne opony są trwałe i uodpornione na wiele typowych dla ogumienia problemów. Łatwiej i wydajniej się je przechowuje, zwłaszcza jeśli zostaną nabyte w punktach sprzedaży opon w Kielcach – chodzi o to, by zainwestować w produkt najwyższej jakości, taki, któremu będzie można zaufać. Wielu kierowców kupuje opony na zapas. Słaba jakość nabytku w takim momencie okazuje się poważnym problemem, bo leżące opony niszczą się. Po użyciu nie oferują tego, czego się od nich oczekuje, co wywołuje zrozumiałe zdziwienie – jak to, przecież założyłem te opony pierwszy raz w życiu! Cóż, słabsze ogumienie może zniszczyć się samym przechowywaniem, na co mają wpływ takie czynniki jak niska temperatura, wilgoć, gorąco itd. Choć w teorii łatwo ich uniknąć, w praktyce nikt z niewielkim doświadczeniem nie spodziewa się, że może dojść do takich problemów.

O wiele lepiej jest nabyć w Kielcach opony naprawdę wysokiej jakości, nie martwiąc się więcej o kwestie ich przechowywania. Nie znaczy to jednak, że dobre ogumienie nie zniszczy się, będąc ułożone gdzieś na zewnątrz w tragicznych warunkach. Należy znaleźć odpowiednie miejsce na opony, ale dzięki ich jakości nie będzie problemu z przypadkowymi zniszczeniami związanymi z krótkotrwałą ekspozycją na wiatr czy wilgoć, jaka może zaistnieć w garażu, piwnicy, składziku czy innych tego typu pomieszczeniach. Opony będą służyć dłużej i lepiej.

Przyczepa kempingowa wynajem

0
Przyczepa kempingowa wynajem

Po co wynajmuje się przyczepy kempingowe? Taki pomysł dotyczy głównie spędzenia wyjazdowych wakacji gdzieś w nieznanym terenie, na łonie przyrody. Wybór lokacji niekiedy uwzględnia kompletnie „dzikie” tereny, dlatego też dzięki posiadaniu wynajętej przyczepy kempingowej można liczyć na dość ludzkie warunki wypoczynku. Wynajem przyczep kempingowych prowadzą różne firmy, które przeważnie można znaleźć w miejscach o tzw. turystycznym zacięciu. Z reguły początek współpracy z taką firmą to odwiedziny na jej stronie internetowej. Dzięki treściom tam zawartym można między innymi poznać szczegóły oferty, rodzaje, rozmiary i inne parametry przyczep kempingowych przeznaczonych pod wynajem.

Szanujące się firmy tego rodzaju oferują bowiem klientom przynajmniej kilka różnych modeli – do wyboru, do koloru. Dzięki różnorodności asortymentu można przeglądać poszczególne z nich i wybrać ten, który najbardziej odpowiada zapotrzebowaniu. Jedną z cech, którą powinna charakteryzować się przyczepa kempingowa, jest jej wygoda. Nowoczesne przyczepy nadające się na kemping są wysokiej jakości, mieszczą dużo przydatnego wyposażenia. Można więc bez przeszkód wybrać się nawet w dalszą drogę, bez ryzyka, że czegoś zabraknie lub podróż nie będzie oferowała wystarczającej ilości szans na odpoczynek. Wynajem przyczep kempingowych nie musi być realizowany z dużym wyprzedzeniem. Firmy podchodzą do klientów z dużą wyrozumiałością, chcą za wszelką cenę spełnić ich oczekiwania. Dlatego też umożliwiają między innymi wybór przyczepy i zarezerwowanie sobie jej, jeśli jedna szczególnie przypadnie komuś do gustu, ale wyjazd będzie odbywał się dopiero za pewien czas.

Rezerwacja jest oczywiście wygodna, ale to nie wszystko. Firmy oferują też częściowe wyposażenie, nie trzeba wszystkiego kupować, wozić ze sobą. Wynajmowana przyczepa od razu nadaje się do zamieszkania. Coraz częściej rozwiązania kempingowe pod wynajem mają bardzo nowoczesny kształt, efektowną kolorystykę, są wysokiej jakości i łatwo jest zadbać o ich czystość w podróży.

oponiarnia.com.pl

Zdrowa żywność to zdrowy człowiek

0
Zdrowa żywność to zdrowy człowiek

Jesteśmy tym, co jemy – to stare przysłowie doskonale zwraca uwagę na charakterystyczną zdolność wszystkich żywych organizmów naszej planety, czyli przyswajalność. Umiejętność przyswajania składników odżywczych z pożywienia ma wyjątkowe znacznie dla ludzi. Okazuje się bowiem, że pod pojęciem żywność ekologiczna, faktycznie kryje się zdrowie.

Do świata fast foodów, polepszaczy, modyfikatorów, sztucznych aromatów, konserwantów, stabilizatorów i emulgatorów, bio żywność nie pasuje zupełnie. I nie chodzi tylko o to, że bio z samego założenia ma być zdrowe, lecz o to, że wyboru żywności ekologicznej dokonuje klient świadomy zagrożeń płynących z niewłaściwej diety. Taki klient wie, że jedzenie to nie tylko kalorie i zaspokojenie głodu. Swoje decyzje konsumenckie opiera na wiedzy o zdrowej żywności i zdrowym trybie życia. Trudniej go omamić kolorowym opakowaniem i rozbudowanym marketingiem.

Klient wybierający żywność ekologiczną, to trudny klient. Chociażby dlatego że doskonale będzie zdawał sobie sprawę z tego, że zdrowa żywność to nie tylko napis BIO na pudełku. Jeśli żywność faktycznie ma być bio, proces jej produkcji od samych podstaw musi być zorientowany na uzyskanie żywności w pełni ekologicznej. Nie da się bowiem w sposób sztuczny wyhodować zdrowej żywności. Na dodatek żywność ekologiczna jest w produkcji droższa, a więc i trudniej jej konkurować z artykułami spożywczymi naszpikowanymi chemią.

Na sklepowej półce zawsze zdrowa żywność zawsze będzie miała większą cenę i nie jest to spowodowane li tylko większą marżą. Zatem czy bio żywność może w ogóle konkurować z żywnością modyfikowaną? Z powodzeniem. Jednak warunkiem tego powodzenia jest po pierwsze w pełni odpowiedzialny proces produkcji, który już w samych swoich założeniach ma na celu uzyskanie bio żywności. Drugim warunkiem jest świadomość konsumencka, która pomimo wyższej od pozostałych produktów ceny, skłoni nas do wyboru właśnie zdrowej żywności podczas dokonywania codziennych zakupów. Pamiętajmy że jesteśmy tym, co jemy.

Zobacz też