Czy rozmiar ma znaczenie? Co mężczyzna powinien przeprowadzać samobadanie? Jak poprawić jakość nasienia? Weryfikujemy popularne fakty i mity dotyczące męskości.

Rozmiar penisa jest Najważniejszy

MIT. Prawdą jest, co prawda, że pomiędzy tym, czy partnerka jest zadowolona, a tym, jakiej wielkości jest penis, jest pewna zależność, ale jest ona naprawdę bardzo mała. Pochwa jest naprawdę bardzo elastyczna i dopiero, gdy zostanie wprowadzony do niej członek, to rozszerza się ona i dostosowuje do obecnych potrzeb. Trzeba również zwrócić uwagę na to, że te punkty, które są najwrażliwsze w tym kobiecy narządzie, znaleźć można do 4 cm od jej wejścia. Bez wątpienia najważniejsze, jeżeli chodzi o satysfakcję partnerki, są umiejętności, to czy partner jest czuły i dba o to, by podczas stosunku panowała dobra atmosfera

Zaburzenia erekcji powodują spadek męskości

Fakty i mity o męskościMIT. Zaburzenia erekcji, obecnie spotykają coraz większą liczbą mężczyzn. Bardzo często są one tylko i wyłącznie objawem jakiejś groźnej choroby, takiej jak na przykład cukrzyca, stwardnienie rozsianym, niewydolność nerek, czy też chorobach krążenia. Nigdy nie wolno tego bagatelizować, jak również nie jest to żaden powód do wstydu. Jeżeli problem z erekcją się powtarza, to koniecznie trzeba zbadać się u urologa, który na podstawie różnych badań postawi diagnozę i zaleci właściwe leczenie.

Samobadanie? To tylko dla kobiet

MIT. O tym, że kobieta musi się regularnie badać, wie każdy, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że badać muszą się również mężczyźni, którzy muszą wykonywać samobadanie regularnie, chociaż raz w miesiącu. Powinni oni kontrolować, w jakim stanie są ich jądra. Zdecydowanie najlepiej wykonać samobadanie, gdy bierzemy ciepły prysznic, czy też kąpiel, ponieważ wtedy skóra moszny jest miękka. Jeżeli wyczujemy jakiegoś guzka, czy też zgrubienie, albo też jeżeli jedno jądro wyraźnie zmieniło swoją wielkość, wtedy konieczna jest wizyta u urologa, który z całą pewnością zaleci nam szereg niezbędnych badań, dzięki którym dowiemy się, czy cierpimy na jakąś dolegliwość.

Testosteron, to hormon męskości

FAKT. Ciało mężczyzny, zawiera około 120 – 20 razy więcej testosteronu, aniżeli ciało kobiety. Hormon ten odpowiada u mężczyzn, między innymi za owłosienie, czy też muskulaturę, jak również odpowiada on za konieczność dominacji oraz rywalizowania. Również, właśnie testosteron wspomaga popęd seksualny oraz produkowanie plemników. Norma testosteronu, dla mężczyzn wynosi od 3 do 11 ng/ml. Jeżeli jest niski poziom testosteronu, to wtedy może on skutkować zmniejszeniem się poziomu libido oraz płodności, jak również powoduje to wahania nastroju, czy też przyrost wagi

Jeżeli są częstsze wytryski, to sperma jest lepszej jakości

FAKT. Jeżeli uprawiamy seks regularnie, to wtedy plemniki są w dobrej kondycji. Jeżeli nie uprawiamy seksu dłużej, niż 3 dni, to plemniki się starzeją, zniekształcają, jak również tracą ruchliwość. Żeby zwiększyć jakość spermy, warto uprawiać więcej sportu, a dietę wzbogacić, między innymi w cynk, selen, kwas foliowy, jak również witaminy E oraz C.

Ale czym tak naprawdę jest męskość?

Męskość według mężczyzn

Prawie 3/4 polskich mężczyzn za atrybuty męskości uważa sprawność seksualną oraz siłę fizyczną. Aby czuć się męscy, panowie muszą też zapewnić swojej rodzinie stabilność materialną i bezpieczeństwo. Aż 52% mężczyzn uważa też, że o ich męskości świadczy opiekuńczość w stosunku do kobiet. Zaskoczeniem dla wielu pań może okazać się fakt, że dla mężczyzn wyznacznikiem męskości nie jest posiadanie wielu partnerek seksualnych. Z rozmów z panami wynika, że tylko 18% badanych przyznaje, że dzięki licznym doświadczeniom w alkowie mogą czuć się bardziej męscy. Dla 72% mężczyzn sprawność seksualna zajmuje pierwszą pozycję na liście atrybutów męskości i sprawia, że czują się bardziej męscy. Jednocześnie prawie 90% panów uważa, że pojawienie się zaburzeń w tym obszarze aktywności powoduje obniżenie ich poczucia własnej wartości. Podobnie tę sytuację oceniają kobiety. 95% pań uważa, że zaburzenia seksualne mogą prowadzić do obniżenia własnej wartości partnera. Musimy przede wszystkim zacząć od tego, że męski mózg jest ewolucyjnie nastawiony na seks. Jeżeli mężczyzna na pierwszym miejscu w postrzeganiu siebie stawia swoją sprawność seksualną, na pewno właśnie to będzie stanowiło filar jego poczucia własnej wartości. Wszystko inne jest mniej ważne. Nawet zdrowie. Dlatego też część panów rezygnuje z leczenia różnych chorób, jeżeli lekarz im powie, że dana terapia może spowodować zaburzenia seksualne. To wszystko zależy od priorytetów, jakie ma mężczyzna” – tłumaczy seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Męskość według kobiet

Panie definiują męskość według odmiennych atrybutów niż panowie. Dla kobiet opiekuńczość (76%), szacunek (73%), stabilność materialna i bezpieczeństwo (71%) stanowią filary męskości. Na sprawność seksualną, najczęściej wymienianą przez panów, jako atrybut męskości, wskazało tylko 54% pań, chociaż kobiety doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia, jakie dla mężczyzn pełni sprawność seksualna i fizyczna oraz zapewnienie rodzinie stabilności materialnej i bezpieczeństwa w budowaniu ich poczucia męskości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here