Łysienie androgenowe u mężczyzn

Hormony są bardzo ważnymi cząsteczkami, które wpływają na wiele cech naszego organizmu, a z których istnienia nie zdawalibyśmy sobie sprawy, gdyby nie zdarzały się epizody rozregulowania gospodarki hormonalnej organizmu. Jednym z jego sygnałów jest wypadanie włosów.

Hormony a wypadanie włosów

Kiedy na męskim grzebieniu pojawia się coraz więcej włosów i coraz więcej czasu trzeba poświęcać na codziennie szczotkowanie garnituru, wówczas warto poświęcić chwilę, by zastanowić się, co może być tego rezultatem. W przypadku mężczyzn, problem łysienia nie jest aż tak bolesny, choć też bywa dla nich dotkliwy – szczególnie u panów, którzy dotąd szczycili się bujną, ciemną czupryną.

Jak łysieje mężczyzna

Gdy pojawia się u mężczyzny wypadanie włosów hormony mają w tym swój udział w większości przypadków. U panów łysienie jest nieco bardziej widoczne, ponieważ rozpoczyna się od czoła i mężczyźnie robią się typowe „zakola”. W pewnym wieku przerzedzanie się czupryny jest procesem naturalnym. Po czterdziestce poziom testosteronu u mężczyzn zaczyna powoli, ale sukcesywnie spadać. To powoduje, że włosy wypadają w coraz większych ilościach, a nie są zastępowane nowymi. W przypadku krótkich włosów różnica ta jest dość mocno widoczna, dlatego panowie robią co mogą, aby powstrzymać proces łysienia. Według wielu z nich, zakola są bardzo niemęskie, świadczą o zestarzeniu się mężczyzny i z pewnością nie dodają mu charakteru.

Łysienie androgenowe

U panów łysienie anrogenowe to hormonalne wypadanie włosów. Jest to stan objawiający się niedoborem testosteronu w organizmie. Jeśli za wypadaniem włosów idzie podeszły wiek, czyli coraz mniejsza sprawność fizyczna, siwienie włosów, pierwsze zmarszczki – to prawdopodobnie nie ma powodu do obaw. Wystarczy tylko zapobiegać dalszym zmianom i zażywać suplementy dla mężczyzn powstrzymujące łysienie i zapobiegające innym zmianom, między innymi przez wysoką zawartość witamin antyutleniających. Jednak jeśli mężczyzna łysieje w młodym wieku, warto udać się do specjalisty endokrynologa. Przedwczesne łysienie jest tylko pozornie błahym objawem, ale nie powinno się go lekceważyć, ponieważ nieleczone może prowadzić do poważniejszych dolegliwości, w tym tych o podłoży seksualnym. Wyrównanie poziomu testosteronu powinno pomóc, by przeciwdziałać łysieniu i zahamować dotychczasowe wypadanie włosów. Z pewnością zaś pomoże podnieść mężczyznę na duchu i zapewnić go o jego męskości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here