5 aplikacji, z których warto korzystać w podróży

Podróżowanie w erze smartfonów stało się prostsze niż kiedykolwiek. Dziś naprawdę wiele spraw na wyjeździe możemy załatwić kilkoma kliknięciami, jeśli tylko mamy Internet w telefonie. Jakich aplikacji warto używać, by w pełni wykorzystać swój wywczas?

1. Jak Dojadę i lokalne aplikacje transportowe

Transport publiczny niemal w każdym mieście rządzi się własnymi prawami.. W przemieszczaniu się z miejsca na miejsce przydatne są aplikacje, takie jak rodzima Jak Dojadę (działająca w wielu miejscach w Polsce) czy lokalne aplikacje transportowe konkretnych miejsc. Internet pomoże Ci je odnaleźć – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę miasta, do którego się wybierasz, np. Barcelona, i frazę public transport. Bezpieczną aplikację możesz ściągnąć w autoryzowanym sklepie, działającym na Androidzie czy iOS.

2. Google Maps

Znane dziś chyba wszystkim Google Maps nie tylko pozwala szybko zorientować się w terenie, ale też ułatwia tworzenie konkretnej trasy i oznaczanie miejsc polecanych przez innych. Ciekawą funkcją jest możliwość tworzenia list tematycznych – możesz stworzyć własną listę fajnych kawiarni w Barcelonie czy interesujących muzeów w danym regionie.

3. Booking.com

Przez Internet załatwia się dzisiaj większość ważnych spraw związanych z podróżą – w tym noclegi. Najpopularniejszą i chyba najłatwiejszą w obsłudze aplikacją przydatną w tym aspekcie jest Booking.com. To niezwykle szeroka baza różnych miejsc noclegowych – od kwater prywatnych po luksusowe hotele.

4. Trip Advisor

Jeśli nie wiesz, jakie atrakcje warto odwiedzić w miejscu, do którego się wybierasz, nieocenioną pomocą okazuje się aplikacja TripAdvisor. Bazuje ona przede wszystkim na opiniach innych podróżników, którzy polecają innym odwiedzone miejsca – zabytki, restauracje czy parki rozrywki. Często można tam też znaleźć różne specjalne okazje – np. tanie bilety czy zniżki dla użytkowników.

5. CouchSurfing

Niektórzy w podróży chcą przede wszystkim poznać nowych ludzi i nową kulturę. CouchSurfing to aplikacja, która umożliwia znalezienie w miejscu docelowym osób, które spotkają się z Tobą, pokażą Ci swoje miasto, a nawet – jeśli mają taką możliwość – pozwolą Ci przenocować w swoim domu. Za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here