6 wskazówek na błyszczące włosy

Błyszczące włosy są marzeniem wielu kobiet. Lśniące, emanujące naturalnym blaskiem, gładkie i zdrowe, prezentują się o niebo lepiej, niż suche i matowe, rozdwojone na końcach. Aby jednak móc cieszyć się ich pięknym wyglądem, najpierw trzeba o nie odpowiednio zadbać. Do tego celu potrzebne są nie tylko kosmetyki, które można kupić w drogerii lub aptece. Równie dobrze można skorzystać z domowych sposobów, które przynoszą naprawdę zadowalające efekty. Niezwykle istotna jest także pielęgnacja włosów, utrzymywanie właściwego poziomu ich nawilżenia i wiele innych czynników, które bezpośrednio wpływają na kondycję włosów. Aby usystematyzować najważniejsze informacje, przygotowaliśmy 6 prostych wskazówek, dzięki którym błyszczące włosy mogą stać się wizytówką każdej kobiety.

Błyszczące włosy – w czym tkwi ich tajemnica?

Błyszczące włosy, takie jak od razu po wyjściu od fryzjera, mogą stać się codziennością każdej kobiety – wystarczy, że będzie ona przestrzegała kilku prostych zasad dotyczących zarówno pielęgnacji, jak i stylizacji.

1. Sprawdzamy, czego używamy do pielęgnacji włosów

Częsta koloryzacja i inne zabiegi wraz z upływem czasu powodują osłabienie włosów. W rezultacie, dotychczas błyszczące włosy, stają się matowe, przesuszone, po prostu zniszczone. Niemałą rolę w pogorszeniu kondycji włosów odgrywają zbyt obciążające kosmetyki wybierane do ich pielęgnacji. Zbyt silne działanie – zamiast poprawiać wygląd włosów – niestety dodatkowo go pogarsza. Dlatego zamiast nich warto wybierać skuteczne, choć o wiele bardziej łagodne preparaty, oparte na naturalnych składnikach, jak na przykład produkty zawierające oleje roślinne z linii L’Oréal, dzięki którym można odzyskać zdrowe, odpowiednio nawilżone i błyszczące włosy.

Warto też zastanowić się nad ilością stosowanych kosmetyków. Zdarza się, że aby osiągnąć zadowalający efekt, decydujemy się na zastosowanie kilku różnych preparatów. Tymczasem zamiast wielu, nie do końca odpowiednich, warto postawić na jeden lub dwa, których działanie będzie skoncentrowane na rozwiązaniu faktycznych problemów naszych włosów.

2. Myjemy włosy prawidłowo

Nie ulega wątpliwości, że prawidłowe mycie jest niezbędne do tego, aby mieć błyszczące włosy. Jest też jednym z ważniejszych zabiegów higienicznych. Warto jednak dostosować jego częstotliwość do faktycznych potrzeb włosów i skóry głowy. Dużą uwagę należy poświęcić także wybieranym szamponom. Jeśli posiadamy włosy suche, lepiej zrezygnować z silnie oczyszczających preparatów, które mogą wzmacniać przesuszanie włosów i skóry głowy.

3. Nie zapominamy o odżywianiu i nawilżaniu włosów

Błyszczące włosy to zdrowe włosy, odpowiednio odżywione i nawilżone. Aby takie były, musimy wspomóc je poprzez zastosowanie różnego rodzaju odżywek i maseczek. Te pierwsze bardzo dobrze sprawdzają się w codziennej pielęgnacji. Drugie zaś, dzięki bardziej skoncentrowanemu działaniu, świetnie nadają się do wzmocnienia efektu odżywienia.

4. Ograniczamy suszenie i rezygnujemy z prostownicy!

Błyszczące włosy nie mogą być suche i analogicznie – suche włosy nigdy nie będą emanować lśniącym blaskiem. Dlatego konieczne jest ich nawilżenie i unikanie ponownego przesuszenia. W pierwszym przypadku niezbędne będą kosmetyki silnie nawilżające, w drugim zaś znaczne ograniczenie urządzeń elektrycznych, działających na włosy pod wpływem wysokiej temperatury. Warto więc do minimum ograniczyć stosowanie suszarki do włosów, lokówek i prostownic.

5. Stawiamy na naturę!

W walce o błyszczące włosy warto wykorzystać naturalne substancje, które poprawiają wygląd i kondycję włosów. Do tego celu można wykorzystać naturalne oleje, np. olejek ze słodkich migdałów Nacomi, lub pokusić się o przygotowanie domowych maseczek pielęgnacyjnych. Ich skład powinien być dostosowany do potrzeb włosów. Jeżeli chcemy nawilżyć mocno przesuszone włosy, sięgnijmy po sok z aloesu, który możemy dodać do przygotowywanej maseczki lub gotowej odżywki. Zamiast niego możemy też wykorzystać wyciąg z rośliny w formie żelu, np. Holika Holika, który zawiera aż 99% aloesu.

6. Nie zapominamy o ochronie

Błyszczące włosy mogą stać się matowe i suche także na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, mróz. Dlatego przed przebywaniem w trudnych warunkach warto zabezpieczyć włosy, stosując specjalne preparaty ochronne. Najlepiej stosować je bezpośrednio na końcówki włosów, które są najbardziej narażone na zniszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here