Chiny to nie tylko jeden z największych na świecie ośrodków technologicznych, wielkie metropolie i ogromne przedsiębiorstwa produkujące różnego rodzaju towary, które dominują na rynku większości państw na świecie. To także kraj o niezwykle bogatej i rozległej historii, wciąż żywej tradycji oraz niezwykłych, malowniczych krajobrazach. Nic zatem dziwnego, że hasło „Chiny wycieczki” jest coraz częściej wyszukiwane w Internecie przez europejskich turystów. Jakie miejsca w Chinach koniecznie trzeba więc zobaczyć?

1. Pekin i Zakazane Miasto

Stolica państwa to jedno z miast, które znajduje się na każdej liście tego typu. I nic dziwnego- Pekin może poszczycić się największym na świecie kompleksem pałacowym, który określa się mianem Zakazanego Miasta. To nie tylko największa atrakcja tej metropolii, ale całych Chin.

2. Miasteczko Yangshuo

Wybierający się w południowym kierunku Chin turyści koniecznie muszą pojechać do jednego z najbardziej malowniczych i urzekających miasteczek na świecie. Yangsuo jest niewielką miejscowością, przez którą przepływa spokojna, głęboka rzeka. Najwięcej uroku temu miejscu dodają jednak niezwykle wysokie, strome kresowe wzgórza.

3. Ósmy cud świata, czyli Terakotowa Armia

Każdy, kto wie co nieco o historii starożytnego Dalekiego Wschodu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wyjątkowym znaleziskiem była Terakotowa Armia. Znajdująca się w grobowcu jednego z cesarzy chińskich gwardia składa się z prawie siedmiu i pół tysiąca figur wojowników, z których każdy odznacza się inną posturą, wyglądem i uzbrojeniem.

4. Klasztor Shaolin

Zwiedzanie tego klasztoru to obowiązkowy punkt na planie wycieczki każdego miłośnika sztuk walki. To bowiem właśnie w nim żył indyjski mnich, którego uważa się za twórcę kung-fu.

5. Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu

Pierwszym skojarzeniem, jakie wiąże się z Państwem Środka, dla większości Europejczyków jest ryż. Dlatego zobaczenie najpiękniejszych, usytuowanych w malowniczym powiecie Longsheng to obowiązkowy must see w planie wycieczki do Chin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here