W każdym nurcie modowym istnieją marki, o których mówi się, ponieważ ich prestiż i renoma po prostu tego wymaga. Z drugiej strony są też brandy, które konsekwentnie realizują swoją politykę i może nie są na ustach wszystkich, ale każdy, słysząc ich nazwy, wie o co chodzi i oddaje należyty szacunek. Taką firmą bez wątpienia jest Alpha Industries, czyli brand, który szerszemu gronu może być znany głównie za sprawą bomberek NASA.

Nie tylko kurtki!

Mimo że zdecydowane gros produktów Alpha Industries to nakrycia wierzchnie, w ofercie marki znajdzie się też parę perełek z kategorii takich jak: joggery, T-shirty czy plecaki i torby.  Nie trzeba chyba dodawać, że jak każda marka, także i Alpha Industries przyszykowała ofertę zarówno dla pań i panów, a nawet najmłodszych.  W Stanach Zjednoczonych brand z Wirginii uznawany jest za klasykę gatunku oraz jednego z czołowych producentów bomberek, płaszczy, wiatrówek oraz wszystkiego, co uznajemy za odzież wierzchnią. Owa popularność spowodowana jest nie tylko niebywale wysoką jakością, gdyż taki wyznacznik posiadają obecnie chyba wszystkie czołowe marki na świecie, ale także charakterystycznymi i oryginalnymi fasonami, które nawiązują do militariów, kurtek lotniczych czy właśnie ubioru członków Amerykańskiej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

Mejdej, mejdej

Nie sposób nie poświęcić kilku zdań wspomnianej już dwukrotnie w tym artykule Bomberce NASA od Alpha Industries. To klasyczna już kurtka, która zyskała popularność również w naszym kraju. NASA REVERSIBLE II sprzedawana jest w dwóch kolorach – granatowym i białym. Na kurtce widnieją charakterystyczne dla amerykańskiej agencji kosmicznej napisy oraz subtelne logo Alpha Industries. O ile nie może dziwić popularność tego typu ubioru w Stanach Zjednoczonych, o tyle jesteśmy pod dużym wrażeniem w związku z tym, że cieszy się takim zainteresowaniem również w Polsce.

kurtki Alpha Industries

Marka z historią

Mimo że skok popularności Alpha Industries to melodia raczej kilku ostatnich lat, to trzeba wiedzieć, że brand na rynku egzystuje już od 1959 roku i to właśnie w tych początkach możemy znaleźć trendy, które charakteryzują markę obecnie. Alpha Industries w latach 60 i 70 zajmowała się produkcją odzieży wojskowej, a model B-15 to ubiór, który służył amerykańskim pilotom podczas II Wojny Światowej. Kurtka stała się na tyle charakterystyczna, że obecnie uznawana jest już za stały artefakt modowy i bardzo często staje się elementem stroju topowych celebrytów na świecie.

Wysoki lot

Skoro jesteśmy przy celebrytach, warto zwrócić uwagę na to, że w promocję Alpha Industries zaangażowane są takie nazwiska jak Kanye West, Logic, Jared Leto czy The Weeknd. Mówi się, że to właśnie za sprawą tego pierwszego popularność marki wywindowała w górę, aczkolwiek biorąc pod uwagę wszystko to, co napisaliśmy powyżej, trzeba przyznać, że Alpha Industries szacunek się należy i to bez dwóch zdań!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here