Pomysły na ozdoby świąteczne – jak ozdobić dom na święta

0
jak ozdobić dom na święta

Każde święta są na swój sposób niepowtarzalne. Okres rodzinnego ciepła, zgody i odpoczynku – to właśnie te elementy składają się na atmosferę świąt. Ważnym aspektem jest również wystrój. Aby tchnąć w niego jak najwięcej świątecznego ducha, wystarczy odrobina wyobraźni i dobrych chęci. Sprawdź, co można zrobić!

Dekoracje oświetleniowe – sposób na świetliste święta

Oświetlenie jest jedną z najpopularniejszych form ozdób na Boże Narodzenie. Dlatego chcąc dodać odrobinę bożonarodzeniowej atmosfery do swojego wnętrza, warto zastanowić się nad kupnem kurtyn i łańcuchów świetlnych, które można zawiesić np. na poręczy schodów, ramie okna, czy położyć na stole bądź komodzie. Jednak za ich pomocą można udekorować nie tylko pomieszczenia, ale także elewację, drzewa w ogrodzie, czy taras lub balkon. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością.

Dekoracje oświetleniowe
Foto: materiały Partnera

Oprócz łańcuchów czy kurtyn możesz zdecydować się także na bardziej tradycyjne dekoracje świetlne, np. latarnie, świeczniki czy lampiony.

Figury LED do ogrodu i na ganek

Ciekawą propozycją świątecznego oświetlenia zewnętrznego są różnorodne figury LED w kształcie bałwanków, reniferów albo gwiazd czy śnieżynek. Występują zarówno w „płaskiej” odmianie do powieszenia, jak i do postawienia na gruncie w formie figurek. Oprócz walorów dekoracyjnych zaletą diod LED jest ich energooszczędność i trwałość.

Ozdoby świąteczne na bazie wieńców i girland

Innymi popularnymi ozdobami bożonarodzeniowymi są zielone girlandy, które można umieścić zarówno na elewacji, jak i we wnętrzu domu. Często rozwiesza się je na poręczach balkonów lub schodów, dodając do nich bombki oraz lampki. Bardzo fantazyjnym pomysłem jest też stworzenie łuku, który można rozwiesić nad drzwiami wejściowymi.

Atrakcyjnym, świątecznym akcentem przy wejściu do domu może być także sztuczny lub naturalny wieniec — urokliwa ozdoba świąteczna do umieszczenia na zewnątrz, np. na drzwiach.

Ozdoby świąteczne na bazie wieńców i girland
Foto: materiały Partnera

Figurki, pokrowce lub kule śnieżne

Wybierając ozdoby świąteczne, można natknąć się na nowoczesne lampki, świecące figurki i inne idące z duchem czasu ozdoby. Mimo to warto pamiętać także o bardziej tradycyjnych propozycjach. Należą do nich m.in. figurki przedstawiające Świętego Mikołaja czy jego elfy, a także finezyjne pokrowce na meble lub świąteczną zastawę. Rozpoznawalną ozdobą świąteczną jest także mikołajowa skarpeta na drobne upominki. Inną atrakcyjną świąteczną dekoracją jest również kula śnieżna, zawierająca bożonarodzeniowe i zimowe symbole, takie jak ozdobiona choinka, bałwanek, renifery czy sam Święty Mikołaj.

skarpeta
Foto: materiały Partnera

Dzięki odpowiednim dekoracjom w domu można poczuć niepowtarzalną atmosferę świąt. Sięgnij po nią, kupując gustowne dodatki lub wykonaj je samodzielnie. Atmosfera świąt jest dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Artykuł sponsorowany.

Magiczne Maroko – indywidualne wycieczki do świata orientu

0
Magiczne Maroko

Każda wizyta w Maroko jest tak odmienna jak różne są region tego kraju. Jakie jest takie prawdziwe oblicze Królestwa Maroka? Czy to ciasne i ciemne uliczki mediny, targowiska pełne wonnych przypraw i kolorowych warzyw czy to splendor cudownie bajecznych hoteli? Na pewno największe bogactwo kraju to najwyższej jakości rękodzieło, gościnność, orientalna kultura i bogactwo doznań dla naszych zmysłów. Maroko to kraj ogromnych kontrastów. Doświadczyć można tego samego dnia upału na Saharze a wieczorem ośnieżonych szczytów Gór Atlasu. Zakwaterowanie jest także mocno zróżnicowane – od pachnących kwiatami pomarańczy pałacowych hoteli, pięknych willi nad morzem, aż po biwaki na pustyni. Biuro podróży luksusowych i autentycznych CARTER® pokrótce pragnie Wam przybliżyć ten niesamowicie ciekawy kraj.

Czy warto lecieć do Maroka zimą? TAK!

Zimą najlepiej udać się w regiony pustynne na słynne wydmy Erg Chebbi, popularnie znane jako Wydmy Merzouga. Są one najwyższymi i najbardziej niezwykłymi wydmami w Maroku. Spektakularnie fotogeniczne, pomarańczowo-żółte wydmy Erg Chebbi składają się  z ziarenek kwarcu o podobnej wielkości, czemu zawdzięczają swój fenomenalny kolor.

Marrakesz

Krajobraz wydm Erg Chebbi to jedno z najpiękniejszych miejsc w Maroku i zarazem unikatowe w skali światowej.

Kolejne ciekawe pod względem turystycznym pustynne destynacje to Zagora i okolice. Zagora stanowi naturalną ‘bramę Sahary’ i jest punktem wypadowym na wycieczki, zwiedzanie licznych kazbah i biwakowanie na pustyni. Podobnie jak większość miejscowości w regionie architektura ma rdzawy czerwony kolor, kontrastujący z zielenią oazy palmowej. Góra Jebel Zagora majestatycznie dominuje nad panoramą miasta i zaprasza do wędrówek. Miasto słynie z uprawy palmy daktylowej, znajdziemy tam ponad 30 gatunków tych pysznych i pożywnych owoców.

maroko

Zimą warto tez odwiedzić Marrakesz, dni są pełne słońce i często bezchmurne, choć w grudniu i styczniu wieczory bywają nieco chłodne. Najlepsze hotele w Marakeszu oferują luksusowe wille i apartamenty wyposażone w kominki, zarówno w salonie jak i na tarasie, opalane naturalnym drewnem jak np. w Royal Mansour. To hotel należący do panującej rodziny królewskiej Mohammeda VI, dla najbardziej wymagających i zamożnych podróżnych. Jeśli marzycie o zimowych wakacjach w Marrakeszu to najlepiej upewnić się, że hotel posiada zewnętrzny podgrzewany basen. Większość ekskluzywnych hoteli jak Amanjena, Selman i Royal Mansour z oferty biura CARTER®  takowe posiadają. Okres pomiędzy listopadem a kwietniem to świetny czas na grę w golfa. Miłośnicy tego sportu będą zachwyceni świetnie utrzymanymi polami golfowymi, zarówno w Marrakeszu jak i w Agadirze.

Południowe Maroko i Góry Antyatlasu

Na marokańskie eskapady miedzy listopadem a marcem, eksperci podróży z CARTER® polecają w szczególności przepiękny i mało uczęszczany region Antyatlasu i miasta jak np.: Tafraoute, słynące z niebanalnych formacji skalnych. To świetne miasteczko na 1 dniową wycieczkę, połączoną ze zwiedzaniem Taroudant. Otoczone murami Taroudant leży u podnóża Atlasu Wysokiego, po południowej stronie, co gwarantuje bardzo przyjemny suchy i ciepły klimat, podczas naszej zimy. To ładne i spokojne miasto, które słynie z garbarni skór, targu berberyjskiego i pięknego rękodzieła.

Maroko

Antyatlas to najstarsze pasmo górskie w Afryce Północnej, ujrzymy tam piękne tradycyjne wioski, niesamowite formacje skalne oraz sprytne kozy wspinające się na czubki drzew arganowych! Olej arganowy to tzw. marokańskie ‘płynne złoto’ wytwarzany jest tradycyjna metoda, niezmienna od setek lat. To jeden z najbardziej cenionych olejków na świecie, pod względem składu chemicznego i ilości minerałów. Tereny, na których rosną arganowe drzewa są częścią Rezerwatem Biosfery, a w 2005 roku zostały wpisane na listę UNESCO .

Bezpieczne zwiedzanie Maroka

Mieszkańcy Maroka są niezwykle gościnni i otwarci na cudzoziemców, z dumą prezentują podróżnym walory swojego kraju. Są tolerancyjni w stosunku do tzw. ‘innowierców’ i nie próbują na siłę moralizować turystów. Poza największymi miastami generalnie jest to kraj bardzo bezpieczny, porządku publicznego strzeże królewska żandarmeria uzbrojone w nowoczesne auta i motocykle marki BMW . Turystyczne metropolie mają do siebie niestety to, ze przyciągają naciągaczy, kieszonkowców i różnej maści drobnych oszustów. Niemniej jednak, poziom bezpieczeństwa w Maroko jest wyższy, niż w podobnego rozmiaru europejskich miastach. Zapewne ma to związek z niższym spożyciem alkoholu przez mieszkańców oraz wysokimi karami za handel środkami odurzającymi.

butik

Klimat Maroka ukształtowany jest wpływami powietrza znad Atlantyku, wpływami śródziemnomorskimi, górskimi i gorącymi pustynnymi. Powoduje to zróżnicowany sezon turystyczny, w zależności od regionu kraju. Trudno określić w kilku zdaniach klimat Maroka, ale można go opisać jako klimat śródziemnomorski i subtropikalny na wybrzeżu i pustynny w regionie Sahary i na południu kraju. Pakując walizkę podróżny powinien mieć na uwadze duże różnice temperatur.

Wybierając się w Góry Atlasu i do Quarzazate jesienią lub zimą, w ciągu jednego dnia możemy trafić zarówno na poranny przymrozek  jak i 30 stopniowe upały. Reasumując Maroko można odwiedzać przez cały rok, należy tylko sprawdzać na bieżąco warunki pogodowe. Podczas lata warto udać się nad Morze Śródziemne, w okolice Tangeru, Tetouan i Tamouda Bay oraz nad wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Panuje tam wtedy bardzo przyjemny ciepły klimat, ochładzany wiatrem od morza.

Zainteresowały Was magiczne podróże do Maroka i autentyczne wycieczki objazdowe? Marzycie o indywidualnej wyprawie na Czarny Ląd z prywatnym kierowcą i przewodnikiem?

Afryka i safari szyte na miarę do krajów jak np.: Kenia, RPA czy Botswana jest szczególnie bliska naszemu sercu. Zaufaj naszemu 20 letniemu doświadczeniu w organizacji rodzinnych egzotycznych wypraw.

Biuro podróży CARTER serdecznie zaprasza do kontaktu z doświadczonymi projektantami podróży:

travel@carter.eu, 22 392 60 16/17, 509 601 246

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

CARTER

Fryzjerstwo a łysienie

0
Fryzjerstwo a łysienie

Wiele osób powierza swojemu fryzjerowi problem nasilającego się łysienia. Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym, stąd włosy znalezione rano na poduszce czy na szczotce nie powinny nikogo martwić. Na miejsce wypadających pukli wkrótce pojawią się nowe, co jest wynikiem cyklu życia włosa. Kłopot może pojawić się dopiero wówczas, gdy liczba znajdowanych włosów znacznie przewyższy możliwości reprodukcyjne mieszków włosowych. Następstwem takiej sytuacji mogą być przerzedzenia, a nawet ogniska łysienia. Ten wstydliwy problem może mieć różne przyczyny: złą dietę, nieodpowiednią pielęgnację, ciasne upinanie włosów, predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, używki, przyjmowane leki, intensywne terapie (np. chemioterapia), choroby towarzyszące lub intensywny stres. Następstwa łysienia również nie są jednoznaczne. W zależności od stopnia intensywności opisywanego procederu oraz osobowości osoby zmagającej z łysieniem, skutki mogą być różnorakie. W niektórych przypadkach wypadanie włosów może prowadzić do alienacji, utraty poczucia własnej wartości, kompleksów, a nawet wzmacniać skłonności depresyjne. Oczywiście nie w każdym przypadku ten scenariusz będzie miał tak drastyczny przebieg. Faktem jest, że w większości przypadków fryzjer jest jedną z pierwszych osób, które informujemy o tym problemie. Fryzjerstwo i łysienie ma oczywiście wspólny fundament w postaci włosów. Czy aby na pewno zakład fryzjerski jest miejscem, w którym możemy znaleźć odpowiedź na powiększające się zakola czy charakterystyczne gniazdko na czubku głowy?

Z łysieniem do dermatologa, trychologa lub perukarza

Dobry fryzjer powinien rozpoznać typ łysienia i wskazać adresy, pod którymi możemy zdiagnozować dolegliwość. Sam stylista fryzur nie jest jednak osobą, od której powinniśmy oczekiwać wskazówek dotyczących leczenia. Terapia łysienia może obejmować farmakologię, będącą poza zasięgiem nawet najlepszych specjalistów od cięcia i układania włosów. Fryzjerstwo nie jest gałęzią nauk medycznych. Inna sprawa, że leczenie łysienia to bardzo skomplikowana sprawa. Dość powiedzieć, że do dziś, pomimo dużego postępu w medycynie, nie znaleziono jednego skutecznego leku na tę dolegliwość. Łysienie można maskować za pomocą przeszczepu włosów, peruk naturalnych i syntetycznych, tupetów czy systemów uzupełnień włosów. Każdy z nich zakrywa ubytki, zamiast leczyć źródło problemu. Terapia przyczyny łysienia może być długotrwała i obarczona ryzykiem niepowodzenia. Można próbować podjąć ją w gabinecie trychologa lub dermatologa, ale na pewno nie u fryzjera.

Kostka brukowa i trawertyn – przykładowe zastosowanie

0
Kostka brukowa i trawertyn

Trawertyn i kostka brukowa to dwa materiały budowlane, które można zamówić chociażby na stronie https://swiat-kostki.pl/10-kostka-brukowa. No tak, można je zamówić, ale po co? Duża część osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że te dwa produkty można wykorzystać w taki sposób. Niby są to rzeczy naturalne, oczywiste, ale warto sobie uświadomić, że w obecnych czasach mamy dostęp do tak dobrych materiałów budowlanych, o tak dobrych właściwościach.

Zalety kostki brukowej i trawertynu

Zanim jednak sprawdzimy, gdzie oba można wykorzystać, to warto wspomnieć o zaletach tychże materiałów budowlanych.

Po pierwsze – wygląd. Obydwa są w stanie stworzyć bardzo ciekawe efekty wizualne, zachwycając otoczenie zewnętrzne. Trawertyn pod postacią płytek, a kostka brukowa jako podłoże, które może być wykonane nawet w różnych kolorach. Chyba niejedna osoba widziała, że na ziemi za pomocą bruku, czy też na podłodze w domu tworzone są iście prawdziwe dzieła sztuki.

Po drugie – różnorodne zastosowanie. Chyba byłoby łatwiej wymienić, gdzie takich materiałów nie można zastosować. Z kostki brukowej można wykonać podjazdy, parkingi, tarasy, ścieżki na ogrodzie, chodniki, itd. Trawertyn jest materiałem służącym do wykonania tarasów, elewacji, a nawet obrzeży basenów. Można go również zastosować przy ścieżkach ogrodowych.

Po trzecie – uniwersalność, ponadczasowość. Chociażby nie wiadomo co się działo, obydwa materiały były stosowane już wiele, wiele lat, temu. Są stosowane teraz i będą stosowane w przyszłości. Dopóki będzie możliwość wydobycia kamienia naturalnego z kamieniołomów, dopóty będzie można użytkować ich. Są one w stanie bowiem dopasować się do każdego miejsca – niezależnie od obowiązujących trendów.

Czwarte – trwałość. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że kamień trwały jest trwały, solidny, wytrzymały. Wystarczy przecież spojrzeć na te kamienie, które każdego dnia możemy znaleźć na drodze, a co tu dopiero mówić o tych, które na dodatek poddane są specjalnej obróbce.

Piąte – na samym końcu warto wspomnieć o ekologii. W szczególności, że jest to temat „na czasie”. Trawertyn i kostka brukowa to tak naprawdę sama natura. Lepiej wykorzystywać to, co daje nam środowisko naturalne, czerpiąc z niewyczerpalnych źródeł tak naprawdę. W końcu to wszystko tak naprawdę to procesy zachodzące w środowisku.

Wykorzystanie kostki i trawertynu

Właściwie, to w części zostało już wspomniane, gdzie kostka brukowa i trawertyn jest wykorzystywane. Jak więc widać, jest to taki materiał, który wykorzystywany jest na zewnątrz. Obydwa są bowiem odporne na działanie czynników zewnętrznych, przez długi czas pozostając bez żadnej skazy.

Jeżeli ktoś chciałby w swoim domu mieć oryginalną podłogę, to może śmiało wykorzystać trawertyn. Nieco więcej informacji na jego temat można zdobyć, odwiedzając stronę https://swiat-kostki.pl/smartblog/78_gdzie-kupisz-trawertyn-w-katowicach-i-regioni.html.

Kostka brukowa może nie jest tak często wykorzystywana w domach, ale za to na dworze będzie się świetnie czuć. Chociażby pod postacią ogrodowych fontann, czy też grilli, które są dzięki temu jeszcze bardziej solidne.

Jak wybrać karmę dla psa?

0
Jak wybrać karmę dla psa

Współczesny rynek oferuje nam niezwykłą różnorodność karm dla psów, dlatego też wybór tej odpowiedniej może być dużym wyzwaniem. Zakup pierwszych lepszych chrupek nie jest najlepszym rozwiązaniem. Karma powinna być odpowiednio zbilansowana, pełnowartościowa i maksymalnie dopasowana do specyficznych wymagań zwierzęcia. Co wziąć pod uwagę przy wyborze psiej karmy?

Dieta dorosłego osobnika a żywienie szczeniaka

Zapotrzebowanie psa na kalorie i składniki odżywcze zmienia się w zależności od stanu fizjologicznego zwierzęcia. Ważnym kryterium podziału jest wiek. Szczenięta potrzebują zdecydowanie więcej białka, witamin i minerałów niż dorosłe osobniki. Zbyt szybkie przestawienie młodego psa na karmę dla dorosłych może powodować zahamowanie wzrostu lub spadek masy ciała.

Podobnie jest w przypadku starszych psów. U takich osobników znacznie zwalnia metabolizm, więcej komórek ulega katabolizmowi, pojawiają się problemy zdrowotne, zmienia się stan uzębienia itp. Karma dla seniorów powinna uwzględniać specyficzne wymagania psów w starszym wieku. 

Pamiętajmy, żeby zawsze podawać karmę tak, jak napisano na opakowaniu.

Czy rasa ma znaczenie?

Psy małych ras mają dość szybki metabolizm, a ich zapotrzebowanie kaloryczne w stosunku do masy może być nawet o 60% wyższe niż u psów dużych ras. Karma dla małych psów powinna zawierać sporo lekkostrawnego białka oraz innych starannie wyselekcjonowanych składników, które utrzymają florę jelitową w odpowiedniej kondycji. W przypadku karmy suchej warto mieć na uwadze to, żeby chrupki nie były za duże.

Psy większych ras często borykają się z problemami ze strony układu kostno-szkieletowego. Pożywienie dla takich osobników musi być bogate w glukozaminę i chondroitynę – substancje, które wspomagają regenerację stawów.

Karma dla chorych psów

W przypadku niektórych schorzeń wymagane jest podawanie psu specjalistycznej karmy weterynaryjnej wzbogaconej o odpowiednie, starannie dobrane składniki. Na rynku znajdziemy pożywienie dla psów zmagających się m.in. z otyłością, cukrzycą, chorobami wątroby, chorobami dziąseł, zaburzeniami jelitowo-żołądkowymi, czy też z niewydolnością nerek. Żywienie chorego psa należy skonsultować z weterynarzem. 

Szczególną uwagę należy również zwrócić na dietę psa alergika. Pożywienie dla takiego pupila nie powinno zawierać żadnych składników alergizujących. W zależności od rodzaju alergii będą to różne mięsa, jaja, ryby czy składniki roślinne (np. soja, pszenica czy kukurydza).

Jakość przede wszystkim

Pożywienie dla psa powinno wyróżniać się doskonałą jakością. Mokra czy sucha karma dobrej jakości zapewni zwierzęciu odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Co więcej, pożywienie z wyższej półki będzie zdecydowanie smaczniejsze niż karma o niskiej jakości.

Przykładem dobrego jakościowo pokarmu jest karma sucha marki Brit oferowana przez sklep AquaelZoo. Propozycją są m.in. chrupki o smaku jagnięciny z ryżem przeznaczone dla dorosłych psów wszystkich ras – w tym dla osobników z wrażliwym przewodem pokarmowym. W składzie karmy znaleźć można między innymi dobrej jakości mięso, ryż brązowy, suszone jabłka, olej z łososia, wątróbkę z kurczaka, rozmaryn, wyciąg z ziół, czy też wyciąg z chrząstki. 

Inną pełnoporcjową karmą dla psów jest Primordial o smaku wołowiny i makreli. W pożywieniu znajdują się takie składniki jak świeża makrela, ziemniaki, suszone mięso wołowe, siemię lniane, suszony granat oraz wyciąg z rozmarynu. 

Żywienie psów ma ogromne znaczenie w kontekście ich zdrowia i samopoczucia. Swojemu czworonożnemu pupilowi należy podawać karmę maksymalnie dopasowaną do jego specyficznych wymagań.

Legowisko dla psa – jakie wybrać?

0
Legowisko

Wybór legowiska dla psa powinien być zależny od potrzeb pupila, jego rozmiaru oraz wielkości pomieszczenia, w którym legowisko będzie stało. Ważne jest także to, czy nasz zwierzak jest szczeniakiem, czy już starszym psem. Znaczenie może mieć także charakter naszego psa. Jakie więc wybrać? Gdzie postawić w domu legowisko dla psa? Podpowiadamy!

Legowisko dla psa – jak dobrać rozmiar?

Sklepy zoologiczne oferują legowisko dla psa w wielu różnych rozmiarach. Ciężko czasami zdecydować, które z nich będzie dla naszego psa najbardziej odpowiednie. Należy kierować się tutaj rozmiarem i wygodą naszego pupila. Legowisko dla psa musi zostać tak dobrane, aby mógł on swobodnie się na nim wyciągnąć i wyspać. Najlepiej, żeby było ono odrobinę dłuższe i szersze od naszego zwierzaka. Taki rozmiar legowiska zapewni psu wygodę i komfort.

Legowisko dla psa a jego wiek

Przy wyborze legowiska powinniśmy także zwrócić uwagę na wiek naszego psa. Jeśli nasz pupil jest szczeniakiem, to dobrym pomysłem będzie kupienie legowiska dla psa za niewielkie pieniądze. Tanie legowisko jest dla szczeniaka dobrym rozwiązaniem, ponieważ może on je zasikać i pogryźć. Legowisko dla szczeniaka powinno także być niewielkie, żeby nie utrudniać mu wyjścia z niego.

Z kolei jeśli mamy w domu psa seniora to warto pomyśleć o legowisku ortopedycznym. Problemy ze stawami często dotykają starsze psy, dlatego dobrze jest zapewnić im większy komfort. Dzięki legowisku ortopedycznemu pies będzie miał nacisk rozłożony na całe ciało, dzięki czemu będzie mógł odpocząć we właściwej pozycji.

Legowisko dla psa – odsłonięte czy zamknięte?

Na rynku istnieją zwyczajne płaskie legowiska dla psów oraz zamknięte, które są obudowane z każdej strony. Wybór między tymi dwoma rodzajami legowisk powinien zależeć od charakteru naszego psa. Dla psa lękliwego oraz takiego, który często chowa się w zakamarki domu w celu odpoczynku, lepiej wybrać legowisko zamknięte. Jeśli u naszego psa nie zauważamy takich zachowań, to możemy wybrać jedno z klasycznych legowisk.

Legowisko dla psa – gdzie je postawić?

Wybierając miejsce dla legowiska psa, musimy wziąć pod uwagę, że musi ono zapewniać naszemu pupilowi odpoczynek, a przy tym obserwację tego, co się dzieje w domu. Nie powinno być ono ustawione w bardzo ruchliwym miejscu w domu, ponieważ nie zapewni to psu możliwości wyciszenia się. Nie wybierajmy także odosobnionego miejsca, ponieważ pies prawdopodobnie i tak nie będzie chciał w takim miejscu odpoczywać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moda na ulicach polskich miast

0
moda

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to jak się ubiera, w szukaniu inspiracji na stylizacje korzysta z wielu blogów o modzie. Aby znaleźć idealny dla siebie model ubioru warto rozejrzeć się po panujących trendach.

Jak prowadzić sklep online?

0
Sklep online i zakupy internetowe
fot. Pixabay.com

Sklepy internetowe w dobie pandemii zrobiły furorę i chyba nie ma już takiej osoby, która choć raz nie zrobiłaby zakupów w takim sklepie online. Zastanawiasz się, jak przenieść swój biznes do sieci? Od czego zacząć? Jak z sukcesem prowadzić sklep internetowy? Poniżej garść informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/dlaczego-warto-miec-sklep-online-poznaj-zalety-prowadzenia-biznesu-internetowego/

Sklep internetowy – biznes przyszłości

Pandemia jest i była takim okresem w naszej historii, kiedy wiele firm zostało zmuszonych do tego, aby przenieść swoje działania do sieci. Dziś wielu właścicieli, którzy wówczas podejmowali takie decyzje mówią wprost, że nie żałują, a nawet, że była to najlepsza decyzja w ich życiu. Sklepy internetowe stały się więc znakiem naszych czasów. Zarówno ci, którzy je prowadzą, jak i ci, którzy w nich kupują, nie wyobrażają sobie już bez nich funkcjonowania.

Takie przeniesienie biznesu do sieci i założenie sklepu online pozwoliło wielu przedsiębiorcom pozyskać nowych klientów i dotrzeć do osób, do których dotarcie tylko przez sklep stacjonarny nigdy nie byłoby możliwe. To z kolei bezpośrednio przekłada się na wyniki sprzedażowe, które rosną z dnia na dzień, a obroty dają konkretne wyniki w postaci wpływów na koncie przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka pomysłu na biznes, który może rozkręcić w sieci. Sklep internetowy jest na to doskonałą receptą. Jeśli mamy więc do zaoferowania dobrej jakości towary, po które sięgnie niejeden zainteresowany, naprawdę warto podjąć taką inwestycję.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Jeśli ciągle nie jesteście przekonani do tego, czy na pewno warto ryzykować i zakładać biznes online, poniżej przekonamy Was, że warto!

Po pierwsze: sklep online może być dodatkowym lub stałym źródłem dochodów. Tak naprawdę tylko od Ciebie zależy, którą z tych opcji wybierzesz. Jeśli chcesz jedynie dorobić do swojej pensji, sklep internetowy będzie bardzo pożytecznym rozwiązaniem. Nie musisz wkładać dużo energii w jego prowadzenie, ale możesz potraktować go jako swoją pasję i sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Po drugie: możesz pracować, gdzie chcesz i jak chcesz. Swobodne decydowanie o tym, kiedy pracuję, to marzenie wielu osób. Sklep internetowy pomaga je bez problemu zrealizować. Jeśli prowadzisz sam ten biznes, decydujesz również o tym, gdzie chcesz pracować. Możesz to robić we własnym domu lub też wypoczywając na leżaku nad Wisłą czy na ławce w parku.

Po trzecie: większa grupa klientów niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Mieszkasz w Warszawie i tu prowadzisz sklep stacjonarny? Marne masz raczej szanse na to, że ktoś z Krakowa zrobi u Ciebie zakupy. Natomiast w sklepie internetowym możesz sprzedawać towar nawet osobom, które mieszkają setki kilometrów od Ciebie. Wystarczy dobra promocja i reklama w internecie.

Zobacz też: http://www.icotam.pl/jak-efektywnie-zarzadzac-firma-praktyczne-wskazowki/

Męska szafa to nie tylko bluzy! Modne golfy męskie na sezon 2021

0
golf

Jeśli jesteś mężczyzną chcącym wprowadzić zmiany w swoich stylizacjach, golf sweter męski to element garderoby, który spełni Twoje oczekiwania. Stanowi on doskonałą alternatywę dla tradycyjnych bluz, a ponadto pozwala zachować elegancki charakter ubioru w każdych okolicznościach.

Uniwersalny i nie tracący na popularności golf sweter męski to idealne dopełnienie zarówno formalnej, jak i casualowej stylizacji. Możesz go połączyć praktycznie z każdym elementem garderoby. Sprawdzi się znakomicie zarówno w zestawieniu z eleganckim płaszczem, jak i sportową kurtką. Wszechstronny charakter golfów można zauważyć także łącząc go z jeansami czy spodniami typu chinos – w każdym zestawieniu będziesz wyglądać znakomicie!

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy golf sweter męski zasługuje na to, aby znaleźć się w naszej szafie. Oprócz odpowiedniej prezencji, niezmiernie istotne są również materiały wykorzystane do jego produkcji. Od ich jakości zależy nie tylko trwałość swetra, ale także to czy zapewni nam on pożądany komfort cieplny i wygodę podczas codziennego użytkowania.

Pewny zakup – golf sweter męski w kolorze czarnym

Jeśli przeszukiwanie sklepów internetowych w celu znalezienia idealnego swetra nie jest w Twoim stylu, postaw na sprawdzone, klasyczne rozwiązania, które nie pozwolą Ci na stylizacyjną wpadkę! Wykonany z wysokiej jakości wełny merynosów oraz akrylu golf sweter męski marki Lanieri Fashion to pasujący do wszystkiego element garderoby odznaczający się ponadczasową elegancją.

golf sweter męski

Staranny dobór materiałów to gwarancja optymalnego komfortu cieplnego oraz maksymalnej wygody, natomiast regularny fason decyduje o tym, że jest to produkt prezentujący się znakomicie na każdej sylwetce. Tego rodzaju golf sweter męski możesz połączyć z powodzeniem z marynarką tworząc elegancką, aczkolwiek ciągle swobodną stylizację.

Wyróżnij się – beżowy golf sweter męski

Pomimo tego, że kolor beżowy również zaliczyć można do bardzo uniwersalnych, golf sweter męski Lanieri Fashion utrzymany w tej barwie pozwala się wyróżnić i stworzyć stylizację, obok której trudno przejść obojętnie. Jest to propozycja sprawdzająca się znakomicie o każdej porze roku.

Lanieri Fashion

Podobnie jak w przypadku modelu powyżej, mamy tutaj do czynienia z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów gwarantujących w pełni satysfakcjonujące wrażenia z użytkowania produktu.

Zobacz więcej propozycji Lanieri Fashion

W ofercie Lanieri Fashion znajdziesz szeroką gamę swetrów męskich zróżnicowanych pod względem kroju, kolorystyki oraz wykorzystanych materiałów. Każdy golf sweter męski tego polskiego producenta to pewność starannego wykończenia, świetnej prezencji oraz trwałości na długie lata.

Dlaczego warto zdecydować się na ręczniki papierowe ZZ?

0
Ręczniki papierowe ZZ

W każdej toalecie publicznej powinny znaleźć się odpowiednie ręczniki papierowe. Zachowanie pełnej higieny jest możliwe tylko wówczas, kiedy zarówno umyjemy dłonie, jak i je dokładnie wytrzemy. Dlatego tak istotne jest, aby zaopatrzyć się w produkty najwyższej jakości, które będą chłonne oraz jednocześnie odpowiednio miękkie. W jaki sposób dokonać wyboru ręczników papierowych? Dlaczego ręczniki papierowe ZZ są godne uwagi? Na co szczególnie zwracać uwagę przy ich kupnie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Jak wybrać system ręczników papierowych?

Wiele osób zastanawia się nad tym, na jaki system ręczników się zdecydować. Szukamy jedynego, właściwego rozwiązania, które będzie w pełni optymalne. Ogromną popularnością cieszą się ręczniki ZZ, ewentualnie te w składce V. Bardzo ważne jest, aby podjąć decyzję co do kolorystyki. Na rynku kosmetycznym najczęściej znaleźć możemy egzemplarze w trzech kolorystykach – białe, szare oraz zielone. Te drugie nie są zbyt ekologiczne, dodatkowo mogą barwić dłonie i powodują częste zapchanie rur. Najczęściej jednak w łazienkach spotykamy się z powszechnymi, białymi ręcznikami, które są miękkie w dotyku, jednocześnie posiadają satysfakcjonujące właściwości absorpcyjne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ręczniki są często przetworzone z innych materiałów, których pochodzenie jest nieznane. Dlatego też godny uwagi jest ręcznik z makulatury bielonej, ewentualnie ręcznik celulozowy.

Ręczniki papierowe ZZ – jakie zalety niosą ze sobą?

Ręczniki papierowe ZZ są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Dzieje się tak z powodu tego, że mają satysfakcjonujące właściwości związane z absorbowaniem wody. Jeśli połączymy to z atrakcyjną wytrzymałością, wówczas mamy do czynienia z kompletnymi ręcznikami, które gwarantują wygodę użytkowników. Ręczniki papierowe ZZ charakteryzują się tym, że osuszają nasze dłonie, jednocześnie zapewniając wysoki poziom komfortu nawet u osób cierpiących na alergie. Jest to coraz częściej alternatywne rozwiązanie dla cieszących się popularnością suszarek do rąk. Należy dodać, że korzystanie z ręczników papierowych nie zajmuje nam dużo czasu. Warto wspomnieć o uniwersalnych rozmiarach, co powoduje, że przedmiot pasuje do zdecydowanej większości dozowników czy też podajników. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że jest to gwarancja najwyższych standardów higieny w wielu miejscach – zarówno w biurze, w kuchni, w hotelu, w restauracji, jak i w placówkach medycznych i oczywiście w toalecie.

Zobacz też