Balsam peruwiański to dość nietypowy produkt, który jest stosowany podczas leczenia zmian skórnych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Z uwagi na swoje cenne właściwości, balsam peruwiański jest częstym składnikiem preparatów farmaceutycznych.
Balsam peruwiański charakteryzuje się swoim ciemnobrunatnym kolorem oraz tym, że jest dość gęstej konsystencji. Potrafi skutecznie odkazić skórę i przyspieszyć proces gojenia ran. Niestety w wielu przypadkach wywołuję alergię, dlatego przez jego używanie, należy przeprowadzić próbę uczuleniową.
Jakie działanie posiada balsam peruwiański?
Balsam peruwiański jest to pewnego rodzaju żywica, która wyróżnia się wieloma właściwościami prozdrowotnymi. Jest to preparat, który zdobył ogromną popularność zarówno w branży kosmetycznej, jak i farmaceutycznej. Wykazuje skuteczne działanie, jako produkt:
- antyseptyczny,
- skutecznie walczący z pasożytami i grzybami chorobotwórczymi,
- przyśpieszający gojenie się ran,
- regenerujący uszkodzony naskórek,
- wspomagający leczenie odleżyn,
- wspomagający leczenie dermatoz,
- wspomagający leczenie hemoroidów,
- wspomagający leczenie łysienia.
Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/aloes-skarbnica-cennych-skladnikow-odzywczych/
Balsam peruwiański jest często wykorzystywany w branży farmaceutycznej do tworzenia leków recepturowych. W większości przypadków jest stosowany zewnętrznie. Zazwyczaj jest składnikiem maści, które wspomagają leczenie owrzodzeń oraz ran przewlekłych.
Można go również spotkać w składzie produktów gotowych, takich jak: czekolada, ciastka, wino, czy herbata. Oprócz tego występuje również w produktach, które są dedykowane dzieciom, takich jak chusteczki nawilżające, czy zasypki.
Stosowanie balsamu peruwiańskiego
Jak wiadomo stosowanie balsamu peruwiańskiego w wielu przypadkach kończyło się alergią lub podrażnieniem. Jeżeli takie zmiany nie mijają, produkt należy odstawić. W początkowej fazie zawsze występuję uczucie lekkiego podrażnienia, dopiero po krótkim czasie odczuwalne jest działanie znieczulające i przeciwbólowe. Skóra musi się stopniowo przyzwyczaić do produktu.
Źródło: https://www.poplatana.pl/