Bankiet firmowy – dlaczego warto?

0
1408

Jeśli mieliśmy kiedykolwiek okazję nadzorować jakąś większą grupę ludzi wiemy jak ważne są w niej dobre relacje, nienapięta atmosfera, przyjazne stosunki. W zgranym zespole przyjaciół pracuje się przyjemniej, ale przede wszystkim skuteczniej, panuje lepsza organizacja, czas w pracy się nie dłuży, zadania dysponowane są lepiej i wszyscy zarówno pracownicy jak i szef są zadowoleni. Jak jednak tę dobrą atmosferę wprowadzić?

Dobra atmosfera w pracy

Dobrym pomysłem będzie organizacja bankietu firmowego. Pada tu pytanie dlaczego warto organizować bankiety firmowe? Odpowiedź jest jak możemy się domyślić prosta. Jednoczy to ludzi, sprawia, że zaczynają ze sobą rozmawiać, zawierają kontakty, jednym słowem asocjują, a co za tym idzie powoli zaczynają tworzyć już zgrany zespół. Jednak to nie jest jedyna trudna kwestia do rozwiązania w tym przypadku.

Wiemy już bowiem, że chcemy to zrobić, ale dalej nie jesteśmy świadomi jak zorganizować bankiet firmowy? Tutaj można wykorzystać wiele sposobów. Jeżeli bardzo nie mamy pomysłu warto zatrudnić osoby, które zajmują się tym zawodowo. Ważnym jest znalezienie odpowiedniego miejsca, najlepiej w ładnym otoczeniu, z dala od siedziby firmy, żeby nie kojarzyło się z pracą. Dalej trzeba zapewnić rozrywkę czyli dobrą muzykę i konkretny plan wieczoru. Kiedy już to mamy pomyślmy o jedzeniu i piciu, wspólny posiłek jednoczy, alkohol rozluźnia więzy, może także przybliżyć zespół do pracodawcy. Bankiety takie nie wymagają olbrzymich nakładów finansowych, wszystko można zorganizować w miarę tanim kosztem.

Tym samym odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jak wiele korzyści niesie za sobą robienie bankietów firmowych. Wprowadza dobrą atmosferę, buduje więzi, sprawia, że praca w danej firmie nie kojarzy się już tylko z męczarnią. Pozwala też budować sieć kontaktów i rozwija w sposób asocjacyjny. Jednocześnie może dostarczyć na prawdę dużego poziomu rozrywki, zredukować stres wśród pracowników, a tym samym zwiększyć ich wydajność i osiągi naszej firmy, a co za tym idzie zasobność naszego portfela.

Artykuł powstał we współpracy z hotelem Warsawplazahotel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here