baza pod cienie - jakie ma zadanie?

Często trudno nam zrobić profesjonalny makijaż oczu. Jakie błędy popełniamy? Przede wszystkim większość kobiet unika kosmetyku, którym jest baza pod cienie. Zadaniem bazy jest wygładzenie skóry, dzięki niej równomiernie nałożymy cień na powieki. Dodatkowo baza bardzo dobrze utrwala makijaż, a nałożone cienie mają bardziej intensywne kolory.

Jak działa baza pod cienie?

Po pierwsze baza pod cienie, bardzo dobrze utrwala makijaż

Polecana jest szczególnie kobietom, które mają tłustą powiekę. Cień, utrzymuje się bardzo krótko na takiej powiece. Nadmiar sebum sprawia, że kosmetyki się ścierają i rozmazują.
Baza pod cienie, również sprawdza się u kobiet, które mają problem ze zbieraniem się kosmetyku w załamaniach powieki. Baza wyrównuje powierzchnię powiek, dzięki temu problem nie będzie się powtarzał.

Jeżeli planujemy wieczorne wyjście, nie możemy pominąć bazy pod ciebie podczas wykonywania makijażu, dzięki niej nasz makijaż będzie wyglądał nieskazitelnie przez całą noc.

Po drugie, baza znakomicie wyrównuje koloryt skóry powiek

Oprócz właściwości utrwalających, baza ma również wyrównać koloryt powiek.
Poza tym baza zwiększa przyczepność cienia do powiek, dlatego na oku możemy uzyskać taki sam kolor, jaki nam się spodobał w opakowaniu w drogerii.

Dzięki bazie pod cienie niewidoczne stają się też wszystkie przebarwienia, które widoczne są na powiekach. Bardzo ładnie koryguję.

Bazy pod cienie - warto stosować?

Po trzecie, baza ułatwia aplikację cieni

Dzięki używaniu bazy, makijaż oka staję się dużo prostszy. Nakładany cień łatwiej się rozprowadza. Nie kruszy się i nie sypie.

Jak nakładać bazę na powieki?

Obecnie dostępne są bazy w formie sypkiej, jak i kremowej. Bazę możemy nakładać palcem lub za pomocą specjalnego, małego pędzelka.

Bazę najlepiej użyć, po wcześniejszym nałożeniu na twarz podkładu i pudru. Dopiero wtedy możemy przejść do malowania oczu. Na górną powiekę ruchomą, należy nałożyć cienką warstwę bazy. Kolejnym krokiem jest nałożenie wybranego cienia do powiek. Na początku najlepiej nałożyć kolor bazowy (beżowy), dopiero po wyrównaniu kolorytu, jeżeli chcemy uzyskać mocniejszy efekt, możemy nałożyć dodatkowy kolor.

Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/makijaz-oczu-jak-go-wykonac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here