opieka nad starszymi
fot. pexels.com

Systemy przywoławcze są zazwyczaj kojarzone ze szpitalami, fabrykami produkcyjnymi i innymi skomplikowanymi procesami, które wymagają ciągłej kontroli i natychmiastowej reakcji, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Systemy przywoławcze m.in. bezprzewodowej mają zastosowanie również w innych obszarach życia, nawet tego nie związanego z pracą. Dowiedz się, jak jeszcze można wykorzystać bezprzewodowe systemy przywoławcze.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/system-przywolawczy-andon/

Czym w ogóle jest bezprzewodowy system przywoławczy?

System przywoławczy jest to rodzaj systemu, który dzięki specjalnej technologii łączy na odległość i w sposób bezprzewodowy (są również systemy przewodowe) dwie strony. Jedną ze stron może być konkretny wycinek procesu produkcyjnego w fabryce, a drugą pracownik; innym przykładem jest szpital, w którym jedną stronę stanowi pacjent, a drugą pielęgniarka czy lekarz prowadzący. System przywoławczy ma za zadanie powiadomić na odległość jedną ze stron, że po drugiej stronie ma miejsce sprawa, wymagająca interwencji. Z kolei dla osoby, która ten system powołuje do działania – ma ułatwić wzywanie pomocy. Oczywiście na rynku technologicznym i zdrowotnym jest wiele tego typu systemów. Część z nich działa automatycznie i nie wymaga zaimplementowania informacji (np. naciśnięcie specjalnego guzika), ale na podstawie wgranych parametrów system sam ocenia moment, kiedy należy przywołać pomoc.

System przywoławczy do domu

Tego typu systemy bezprzewodowe przywoławcze sprawdzają się w szpitalu, natomiast wybrane wersje mają również dobre zastosowanie do domu rodzinnego lub domu dla osób starszych. Niektórzy chwalą jego praktyczność i funkcjonalność podczas opieki osób niepełnosprawnych. Dzięki takiemu systemowi nie musimy nieustannie czuwać przy danej osobie, a konieczność oddalenia się od niej nie będzie owiana stresem, ponieważ dobra implementacja systemu przywoławczego sprawi, że ten powiadomi nas o sytuacji, w którą należy ingerować.

Taki system nie jest wymagający jeśli chodzi o jego instalację. Najprostsza, a jednocześnie najbardziej wystarczająca konstrukcja obejmuje 3 elementy. Przycisk do wzywania pomocy, aplikacja / program, który wyświetli w smartfonie lub na smartwatchu informację i przycisk, który służy do odwołania alarmu.

Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/o-jaka-pomoc-mozesz-zwrocic-sie-do-radcy-prawnego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here