Białe zęby.

Białe zęby to jest coś, o czym każdy marzy. Odcień naszych zębów zależy od wielu czynników i mało kto może poszczycić się naturalną ich bielą. Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów w salonach i gabinetach, jednakże faktem jest to,że nie każdego na to stać. Okazuje się, iż istnieje kilka domowych sposobów, by poprawić wygląd naszych zębów i są to:
1. Czyszczenie zębów sodą – soda oczyszczona czyści zęby z brudu i osadu, mechanicznie ściera go ze szkliwa. Musimy uważać, by zbyt często nie stosować sody do czyszczenia, gdyż może wywołać to dużą nadwrażliwość zębów. Czyszczenie zębów sodą jest dość skuteczną metodą, jednakże odradza się ją osobom, które mają słabe i już uwrażliwione zęby, soda może to spotęgować i można mieć spory problem ze zwykłym ugryzieniem np.kanapki.
2. Wybielanie zębów olejem – mało popularna metoda u nas w kraju, jednakże metoda ta z pewnością nie wyrządzi większych szkód w naszej jamie ustnej. Polega na płukaniu ust olejem i może to być olej kokosowy, rzepakowy, słonecznikowy, sezamowy, lniany. Olej ma także właściwości antybakteryjne i wirusowe. Taką płukankę należy stosować codziennie po około 15 minut. Efekty nie są spektakularne i mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach przy regularnym stosowaniu tego.
3. Wybielanie pastą do zębów – warto wybrać odpowiednią pastę do zębów, którą 2 razy dziennie rano i wieczorem będziemy myć zęby. Pasta do zębów jest podstawą w higienie jamy ustnej. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów past i na pewno każdy znajdzie cos dla siebie.
4. Czyszczenie zębów kurkumą – kurkuma ma działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Warto sporządzić domową mieszankę, gdzie podstawą będzie właśnie kurkuma. Zmieszaj łyżkę kurkumy, oleju kokosowego i kilka kropel mięty. Stosuj ją codziennie, a efekty będą widoczne już po kilku tygodniach.
Pamiętajmy, by czyścić zęby środkami, które nie zniszczą naszego szkliwa, gdyż niektóre domowe sposoby są bardzo niebezpieczne. W domowych warunkach nigdy nie wybielimy zębów tak, jak u specjalistów.

przedsiebiorczapani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here