Joga, fizjoterapia oraz medytacja to połączenie,  idealnie odpowiadające potrzebom współczesnego człowiek. Żyjemy intensywnie, w nieustannym biegu, pracujemy pod presją czasu i wciąż jesteśmy zmuszeni do pokonywania swoich słabości. W codziennym harmonogramie warto jest znaleźć czas tylko dla siebie, aby wyciszyć umysł i rozluźnić ciało, poczuć wewnętrzną harmonię, uporządkować myśli, uwolnić swoje mięśnie od napięcia. Taki jest trening Body Art, sztuka pracy nad swoim ciałem i umysłem.

Równowaga nerwowo-mięśniowa

Body Art jest jednym z treningów, który nadal jest niedoceniany przez współczesne społeczeństwie. W szerokiej ofercie klubów fitness nierzadko nie zwracamy na niego uwagi, wybierając pilates, step czy też trening personalny. Body Art łączy w sobie elementy jogi, japońskiego DO IN, stretchingu, relaksacji i technik oddychania. Zapewnia właściwe funkcjonowanie całego ciała, wzmacnia mięśnie i stabilizuje wszystkie części ludzkiego ciała odpowiedzialne za ruch. Body Art w Poznaniu i innych dużych miastach coraz częściej uzupełnia ofertę zajęć klubów fitness. Jest to odpowiedni trening dla każdego niezależnie od wieku, kondycji i płci. Ćwiczenia skoncentrowane są na całym ciele, w żaden sposób nie są izolowane poszczególne partie, pracuje całe ciało wraz z oddechem, co przekłada się na komfort psychiczny.

Techniki oddychania mają na celu dotlenienie mózgu i całego organizmu. To trening, który w sposób szczególny relaksuje i odpręża. To trening funkcjonalny z elementami tradycyjnych technik kultury Wschodu i Zachodu, w których niezwykle ważną rolę odgrywa wewnętrzna harmonia, do której ludzie dążą podczas medytacji i jogi. Ćwiczenia wykonywane są w rytm oddechu, co dla kultury europejskiej jest nowością, dla kultury Wschodu i Zachodu tradycją.

Trening niczym układanie puzzli

Body Art w Poznaniu, Warszawie, Krakowie oraz w każdym innym mieście zyskuje na popularności. Na zajęciach w klubach fitness pojawia się coraz więcej chętnych osób, które już po pierwszych zajęciach dostrzegają zalety tej formy aktywności fizycznej. W zajęciach uczestniczyć można m.in. w poznańskim klubie Niku.pl, w którym zajęcia dedykowane są dla osób średnio zaawansowanych.

Body Art jest odpowiednią aktywnością dla kobiet w ciąży, pozwalają zmniejszyć bóle porodowe, a także pozbyć się napięcia i codziennego stresu, co sprzyja rozwojowi dziecka. W zajęciach uczestniczą ponadto osoby zmagające się z problemami z kręgosłupem, nadciśnieniem i seniorzy. Trening Body Art w Poznaniu przyniósł już ulgę tym, którzy cierpią na migrenę i bóle stawów.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy Body Art jest treningiem męczącym. To aktywność fizyczna, a więc jest ona związana w pewnym stopniu z wysiłkiem. Wykonywane prawidłowo ćwiczenia są męczące, angażują wszystkie mięśnie i partie ciała często nawet te, które na co dzień nie są specjalnie aktywne. Ćwiczenia wykonywane są w wolnym tempie. Celem jest zapewnienie mięśniom odpowiedniej ilości czasu na odreagowanie i uwolnienie się od napięcia. Trening jest jak układanka, składa się z ćwiczeń – puzzli, które do siebie idealnie pasują, aby całe ciało czerpało z niego wymierne korzyści. Body Art jest ponadto skierowane do osób, które chcą pozbyć się nadmiernych kilogramów, wspiera proces odchudzania i modeluje sylwetkę.

Nieważne, czy uczestniczysz w zajęciach Body Art w Poznaniu czy innym mieście, Twoje zaangażowanie i starannie wykonywane ćwiczenia pozwolą Ci się zrelaksować w sposób aktywny. Dzięki temu zadbasz nie tylko o swoją sylwetkę, ale też dobre samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here