Bukiety, wianki i kolorowe kompozycje, czyli jak wykorzystać sztuczne kwiaty?

0
1486

Choć trudno nie zachwycić się urokiem żywych kwiatów to nie sposób pominąć ich nietrwałości. Trudno zatem stworzyć finezyjne dekoracje, które po upływie kilku lub kilkunastu godzin nadal będą nienagannie się prezentować. Świetnym sposobem okazują się sztuczne kwiaty, do złudzenia imitujące prawdziwe odpowiedniki. Równie piękne, ale przede wszystkim trwałe, stanowiące bazę do tworzenia różnorodnych kompozycji florystycznych.

Sztuczne kwiaty w branży rękodzielniczej

Współczesne sztuczne kwiaty nie mają nic wspólnego z tanimi i wątpliwej jakości plastikowymi kwiatkami zanoszonymi na cmentarne groby. To prawdziwe dzieła sztuki, w perfekcyjny sposób odzwierciedlające różne gatunki, a także zachowujące ich fakturę czy kształt. Produkowane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie tylko ładnie wyglądają, ale również są przyjemne w dotyku. Idealnie sprawdzają się nie tylko jako dekoracja mieszkania, ale również element wyposażenia każdej artystycznej pracowni. Jako, że sztuczne kwiaty nie łamią się, ani nie niszczą, stanowią bardzo dobry sposób na doskonalenie swojego warsztatu. Jeśli wiązanka z ich udziałem nie uda się, wystarczy sięgnąć po kolejne. W przypadku świeżych kwiatów, trzeba byłoby się liczyć ze stratami. Bądź, co bądź, ale to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie.

Do czego wykorzystać sztuczne kwiaty?

Pierwszy pomysł na wykorzystanie sztucznych kwiatów to stroik. Do jego wykonania nie potrzeba wiele. Przydatne okażą się wszelkiego rodzaju kwiatki, ale również gałązki, liście, szyszki czy owoce. Kolejny pomysł to bukiety. Kolorowe kompozycje florystyczne ożywią niejedno wnętrze, zarówno domowe, hotelowe czy restauracyjne. Ich atutem będzie nie tylko trwałość, ale również łatwość zmiany aranżacji na świąteczną. A jeśli już o świętach mowa, to sztuczne kwiaty stanowią bazę do tworzenia różnorodnych wianków Bożonarodzeniowych czy Wielkanocnych. Do ich przygotowania wystarczy przygotować złote lub srebrne gałązki, obowiązkowo poinsecje, a także szyszki czy suszone rośliny. Taka kompozycja uzupełniona o naturalne gałązki iglaste wprowadzi do wnętrza wyjątkowy nastrój, znajdując zaszczytne miejsce na uroczystym stole czy będąc zawieszoną na drzwiach.

Kompozycje ze sztucznych kwiatów stanowią ciekawą opcję do udekorowania samochodu na ślub. Wiele par często sięga po takie rozwiązanie, jako atut wskazując efektowny wygląd przy stosunkowo niewielkich (jak w porównaniu z żywymi) nakładach finansowych. A efekty są zaskakujące! Duże kompozycji mogą zdobić maskę auta, podczas gdy niewielkie bukieciki przyczepione zostaną do klamek. Jako, że tego rodzaju kwiaty są odporne na czynniki zewnętrzne, nie trzeba obawiać się o ich trwałość podczas jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here