Ciepły montaż okien - czy coś takiego w ogóle

Niezaznajomionego z daną dziedziną człowieka dość łatwo można oszukać. Robią to niestety liczni fachowcy, którzy obiecują klientom gruszki na wierzbie, by tylko wyciągnąć z nich jak największe pieniądze, a w rzeczywistości nie robią niczego specjalnego i postępują dokładnie tak jak inni. Tę tendencję łatwo dostrzec w przypadku usług związanych z montowaniem okien. W ofercie wielu firm pojawia się bowiem usługa, która nazywa się „ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane”. A co takiego się pod nią kryje? Tego nie wie nikt – nawet sami fachowcy. Nie istnieje bowiem coś takiego jak ciepły montaż okien. Ten typ usługi może być jedynie wykonany albo prawidłowo, albo nieprawidłowo, więc w taki sposób należałoby go rozróżniać.

Prawidłowy montaż okien powinien być efektem końcowym współpracy nawiązanej pomiędzy klientem, czyli domownikiem, a wykonawcą, czyli budowlańcem bądź firmą budowlaną. Jest to typ usługi, który wymaga podpisania umowy. O dziwo nie będzie to jednak standardowa umowa sprzedaży, gdyż według polskiego prawa montaż okien powinien odbywać się w ramach umowy o dzieło. Dlaczego? Ponieważ jest to usługa, która nie polega wyłącznie na dostarczeniu okien, ale także na ich prawidłowym montażu, czyli wykonaniu jakiejś pracy. Aby to sobie lepiej wyjaśnić, należałoby zapoznać się ze wzorami umów o dzieło. Są one zawierane w sytuacjach, w których praca ma doprowadzić do jasno określonego efektu. A montaż okien tak właśni działa. Klient zleca go firmie, bo chce uzyskać dom wyposażony w prawidłowo zamontowane okna.

Co jednak tak dokładnie będzie tym efektem pracy w przypadku montażu okien? Kiedy można uznać, że zadanie zostało prawidłowo wykonane, a wykonawcy rzeczywiście należą się obiecane pieniądze i nie trzeba zrywać umowy? Całe szczęście odpowiedzi na te pytania zostały już zawarte w polskim prawie. Przepisy tyczące się prawidłowego montażu okien zostały ustanowione już kilkanaście lat temu i wciąż są aktualne. Nieco prościej mówi o nich poradnik, który można znaleźć na portalu https://prawidlowymontaz.pl/firma/szymko – wyjaśnia on, jak powinien wyglądać ten rzeczywiście prawidłowy montaż okien. Jeżeli kogoś interesują natomiast bardziej skomplikowane i rzetelne kwestie prawne, zawsze może zajrzeć do przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, z których na pewno wszystkiego od razu się dowie.

Szymko montaż okien z gwarancją szczelności można natomiast uzyskać w każdym typie budynku. Efekt tego rodzaju osiąga się zarówno w przypadku uzupełniania budynków już postawionych, jak i tych, które dopiero są w trakcie tworzenia. Nie ma również znaczenia to, w jaki sposób taki montaż zostanie przeprowadzony. Teoretycznie fachowiec powinien obrać właściwą technikę, ale bywają one naprawdę różne i sprawdzają się różnie w odmiennych warunkach. Dla klienta ważny powinien być natomiast wyłącznie efekt pracy. Nie musi on nawet zapoznawać się z tymi wszystkimi dziwnymi dla niego technikami – jeżeli wybierze dobrych fachowców, może im w pełni zaufać, a praca na pewno zostanie właściwie wykonana. Rodzaj zastosowanych materiałów też nie musi mieć wpływu na rezultat. Jeżeli jednak ktoś chciałby sam ustalić te wszystkie parametry pracy, powinien wspomnieć o tym w umowie przed jej podpisaniem.

W umowie o dzieło, która zostanie zawiązana między wykonawcą a klientem, należy zawrzeć także informację o tym, kiedy prace mają zostać ukończone. Tak ważne umowy nigdy nie są bezterminowe. Klientowi przeważnie zależy na tym, by jak najszybciej zamontować okna w domu, zwłaszcza gdy zamierza się do niego wprowadzić albo właśnie przeprowadza generalny remont pomieszczeń. Nie należy zatem zapomnieć o tym, by zawrzeć taką informację o terminie wygaszenia umowy w papierach. Wykonawca, który ją potem podpisze, automatycznie zobowiąże się do przeprowadzenia wszelkich działań w wyznaczonym mu czasie. Wykona więc prawidłowy i szczelny montaż okien tak, jak zamarzy sobie to sam klient. Najlepsi fachowcy zawsze dbają o swoich usługobiorców i robią wszystko, by zdobyć ich lojalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here