Co dzień zawdzięcza nocy?

Codzienne obowiązki zawodowe i domowe wymagają od nas dużo siły, wytrwałości, licznych poświęceń. Wieczorem padamy ze zmęczenia, a nie zawsze pójście na spoczynek jest możliwe, bo tyle jeszcze przed nami pracy do wykonania. A następnego dnia znów niewyspani, zdenerwowani zaczynamy codzienny kierat. Nie widać końca tego ciągłego zaganiania, życia w stresie i wiecznym niepokoju.
Mądrzy starzy ludzie zawsze mówili, że dzień taki będzie jaka była noc. Czyli jakość dnia zależy od nocy. Co dzień zawdzięcza nocy? Przede wszystkim noc spędzona na odpowiednio długim i spokojnym śnie odpłaci nam dobrą kondycją fizyczną i psychiczną w ciągu dnia. Podczas snu odpoczywają wszystkie organy. Nawet serce, które pracuje nieustannie w nocy zwalnia tempo a dłuższe przerwy między kolejnymi skurczami dają sercu więcej czasu na wypoczynek i regenerację. Jeśli chodzimy spać bardzo późno a nasz sen trwa zbyt krótko, to przyczyniamy się do nadmiernej eksploatacji serca i wszystkich innych organów. Nasz organizm nie wypoczywa, zużywa się nadmiernie i zbyt szybko. Brak snu jest bardzo niebezpieczny. Osoby cierpiące na bezsenność są realnie zagrożone ciężkimi schorzeniami, które mogą nawet doprowadzić do śmierci.
Aby więc dzień mógł zawsze wrazić wdzięczność nocy za dobry wypoczynek zacznijmy dbać o jakość snu. Dobry materac, wywietrzona sypialnia, zaciemnienie, izolacja od hałasu, wygodna bielizna nocna mogą pomóc wszystkim, którzy mają problemy z zasypianiem. Warto przed snem wypić szklankę ciepłego mleka i pomyśleć o rzeczach przyjemnych. Nigdy nie układajmy planu na następny dzień – stres może spowodować bezsenność trudną do pokonania.

nagrodobiorcy.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo daje BCAA?
Następny artykułCo je żółw?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here