Co je żółw?

Chyba wszystkie dzieci w końcu zaczynają męczyć rodziców, że chcą zwierzątko. Oczywiście większość dzieci chce pieska lub kotka. Czy to jest dobre rozwiązanie? Dziecko musi nauczyć się odpowiedzialności za żywą istotę. Może warto zastanowić się nad innym, mniej wymagającym zwierzęciem na początek? Co powiecie na żółwia?
Pytanie jak opiekować się tak egzotycznym zwierzęciem. Jak zorganizować mu terrarium? Co je żółw? Żółw lądowy musi mieć terrarium, w którym podściółką będą wióry, bądź trociny. Najważniejsze jest dla żółwia światło. Jest to zwierze zmiennocieplne i mała ilość światła sprawi, że zapadnie on w letarg. Letarg dla żółwi w warunkach hodowlanych jest dosyć niebezpieczny, gdyż żółw łatwo może się nie wybudzić, jeżeli tylko źle go przygotujemy do odpoczynku. Dużo korzystniej jest zapewnić zwierzęciu taką temperaturę, by mógł funkcjonować cały rok.
Teraz kolejne zagadnienie, co je żółw? Żółwie lądowe są roślinożerne. W naszych warunkach jedzą prawie wszystkie warzywa i owoce z naszej strefy klimatycznej. Oczywiście każdy z nich ma swoje preferencje. Mój żółw uwielbiał sałatę, jabłka, marchewki, banany, pomidory, ogórki. Uwielbiał też buszować w trawie i wybierać sobie niektóre dziko żyjące rośliny. Tu największym zamiłowaniem obdarzył mlecz i babkę lancetowatą. Co je żółw ponadto? Bardzo ważne jest, by dostarczyć mu wapno. Pamiętajmy, że żółw musi budować swoją skorupę. Do tego jest niezbędne wapno. Można je kupić w sklepach zoologicznych. Jeżeli nie dostarczymy tego budulca żółwiowi poradzi sobie sam. Zacznie obgryzać nam ściany.

pozytywnazmiana.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here