Co jedzą dziki?

Na terenie Polski znajduje się bardzo dużo lasów. Powierzchnia lasów to około 30% powierzchni całego kraju. Powierzchnia ta cały czas rośnie, na jednego Polaka przypada około 0,25 hektara lasu. Las jest bardzo zróżnicowanym środowiskiem, jednakowo, jeśli badamy gatunki zwierząt występujące w lesie oraz rodzaje roślin, które w nich występują. Las z domem dla bardzo wielu zwierząt, między innymi dla: saren, jeleni, dzików, żubrów, różnego rodzaju ptaków, lisów, wilków itd. Niektóre zwierzęta leśne w poszukiwaniu pożywienia, wychodzę z lasów. Bardzo często we wsiach, które leżą blisko wielkich lasów, możemy spotkać stado saren, dzików oraz pojedyncze lisy.

Co jedzą dziki?

Dziki, są to ssaki lądowe, z gatunku świniowatych. Warto zaznaczyć, że dziki są gatunkiem inwazyjnym, znaczy to, że naturalnie nie występują na danym terytorium. Około V wieku przed naszą erą, kilka sztuk świni hodowlanej uciekło z gospodarstwa pewnego farmera w Europie, a że świnie hodowlane nie miały wtedy naturalnych wrogów, dlatego mogły bardzo szybko się rozwijać. Przez ponad 2500 lat populacja dzików wzrosła do tego stopnia, że nie da się już w żaden sposób ich pozbyć. Dziki są wszystkożerne, czyli mogą zjadać pokarm roślinny, jak i zwierzęcy. Bardzo często możemy usłyszeć w wiadomościach o stadzie dzików, które zniszczyło całą plantację z ziemniaków lub buraków. Dziki stanowią bardzo duże zagrożenie dla ludzi, dlatego też warto szczególnie uważać na te zwierzęta, jeśli mieszkamy niedaleko lasu.

Podsumowując, do przeczytania tego artykułu każdy z was będzie wiedział, co jedzą dziki, skąd pochodzą oraz gdzie możemy je spotkać.

alebutik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here