Co na nerwy

Nikt z nas nie lubi sytuacji stresujących czy powodujących pięcie nerwowe. Emocje i towarzyszą im odczucia nie należą do przyjemnych. Z drugiej jednak strony życie człowieka nie jest usłane różami i zdarza się, że nerwy nam puszczają. A jak sobie w takich sytuacjach pomóc?
Co na nerwy jest naprawdę najlepsze? Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jest dążenie do równowagi. Jeśli często szarpią nas nerwy, nauczmy się sposobu relaksacji, który pozwoli wszystko wewnątrz uspokoić. Głębokie wdechy, ćwiczenia fizyczne czy modlitwa – każdy musi znaleźć to, co go uspokaja. Znalezienie takiego swojego uspokajacza jest niemal gwarancją, że nerwy, gdy się pojawią, nie zdążą wyrządzić nam szkody, ani na ciele, ani na duszy, bo zareagujemy w sposób niwelujący ich negatywne skutki.
Drugim elementem jest niewątpliwie wsparcie od natury. Mowa tutaj o rożnego rodzaju ziołach, które delikatnie, a zarazem skutecznie potrafią uspokoić organizm. I tutaj na pierwszym miejscu wymienić należy walerianę oraz szałwię.
Trzecim elementem w walce z nerwami zawsze jest odpowiednia dieta. Lecytyna, kwasy omega 3, magnez,potas, witaminy z grupy B- to składniki,które determinują pracę ludzkiego układu nerwowego. Kiedy w diecie zaczyna ich brakować, nery często powodują stany napięcia i wywołują stres, w tym stres oksydacyjny. Jeśli więc jesteśmy zestresowani, czy pełni wewnętrznego napięcia – pamiętajmy, że należy złapać głęboki oddech, napić się niegazowanej wody, a po chwili zadbać o relaks i zdrową przekąskę.

wpudrze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here