kłykciny kończyste

Dolegliwości przekazywane drogą płciową cały okres powszechnie są, a pewne z nich daj w nowych latach się nasilają. Taka forma jest na przykład przy kłykcinach kończystych, wywoływanych przez wirusa HPV. Jest toż rezultatem przygodnych stosunków, niejednokrotnie bez żadnych zabezpieczeń, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Częsta zmiana partnerów oraz przygodny seks wywołują szybkie rozprzestrzenianie się nie tylko tej dolegliwości, jednak i wielu innych wenerycznych.

Czym są kłykciny kończyste?

Wirus HPV jest bardzo rozpowszechniony, dotychczas naukowcy odkryli ponad 100 jego odmian, z czego pewne przenoszą się drogą płciową. Zwłaszcza szkodliwe są HPV 6 i HPV 11, to tylko one niejednokrotnie odpowiadają za powstawanie kłykcin. Wirus przenosi się niezwykle szybko, chociażby stosowanie prezerwatyw nie zabezpiecza w stu procentach przed zakażeniem. Podaje się, iż w wypadku osób posiadających wielu partnerów ryzyko zakażenia sięga chociażby 60%. W wielu wypadkach system immunologiczny radzi sobie z obecnością wirusa oraz żadne zmiany się nie pojawiają. A w sprzyjających realiach, jeśli wytrzymałość jest trochę obniżona, wirus rozpoczyna się namnażać oraz na organach płciowych pojawiają się niewielkie, kilkumilimetrowe grudki. Zmiany chorobowe uczą się od paru tygodni do chociażby kilku miesięcy. Są one niezwykle skomplikowane oraz ciężkie do wyleczenia, w wielu wypadkach że to być chociażby parę lat.

leczenie kłykcin kończystych i ich zapobieganie

Domowe leczenie kłykcin

Nieleczone kłykciny potrafią być czynnikiem wielu kłopotów, więc również zdecydowanie po ich zauważeniu należy zacząć leczenie. Należy się tu nastawić na co najmniej kilka miesięcy kuracji, a czasem chociażby tenże sezon nie pozwala na całe pozbycie się wszelkich choroby. Można rozpocząć od medycyny zwykłej, parę rodzajów jest dosyć efektywnych oraz zapewnia dobre efekty. Można pomiędzy innymi wykorzystywać kompresy z moczu, moczonych w occie białych części cytrusów lub kompresy z olejku drzewa herbacianego. Warto natomiast od razu udać się do specjalisty, ponieważ skuteczniejsze środki są dostępne tylko na receptęę. W wypadki panów dużą efektywność wykazuje podofilotoksyna, jest ona w wyciągach z roślin iglastych oraz działa niszcząco na komórki nabłonka. Z kolei przy kłykcinach u kobiet częściej wiąże się imikwimod, związek tenże eliminuje zainfekowane wirusem komórki.

Leczenie kłykcin u specjalisty

W wielu wypadkach lekarstwa nie wystarczą do wyleczenia kłykcin, zwłaszcza gdy są one w bardzo rozwiniętym stadium. Więc również wówczas stosuje się po przeróżnego typu formy, jakimi się eliminuje narośla. Niezwykle dobre rezultaty daje pomiędzy innymi laseroterapia, zabiegi wykonywa się w znieczuleniu miejscowym, oraz zwykle nie następują po nich powroty. Dużą skutecznością cechuje się również krioterapia, czyli zamrażanie ciekłym azotem. Po takich sposobach potrafią się pojawić blizny czy przebarwienia, wiele zależy od doświadczenia specjalisty, który je będzie wykonywał. Najwyższy odsetek wyleczeń dają natomiast formy operacyjne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym, tylko w kilkunastu procentach wypadków następuje powrót dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here