Coraz więcej osób może skorzystać z samoobsługowych schowków

Jeszcze do niedawna pojęcie „self storage” było nam całkowicie obce. Ci, którzy co nieco słyszeli o samoobsługowych schowkach, dowiadywali się o nich z popularnego, amerykańskiego programu „Wojny magazynowe”. Dziś magazyny do przechowywania rzeczy są coraz bardziej popularne za sprawą takich firm jak Less Mess Storage.

Self Storage – co to takiego?

Self Storage to nic innego jak usługa przechowywania rzeczy w samoobsługowych magazynach. Idea self storage jest bardzo prosta. Na ogromnej hali znajdują się setki schowków o różnych powierzchniach. Sami możemy dopasować wielkość magazynu do naszych potrzeb. Co ważne, z samoobsługowych schowków mogą korzystać nie tylko firmy, chcące przechowywać dokumenty czy magazynować towar, ale także osoby prywatne, które potrzebują wolnego miejsca, np. do schowania mebli w czasie przeprowadzki. Zobacz więcej na stronie https://www.lessmess.storage/

Less Mess Storage – coraz większy zasięg

Less Mess Storage to jedna z firm świadczących usługi typu self storage, która powstała już w kwietniu 2014 roku. Less Mess działa zarówno na terenie Polski, jak i Czech. Do tej pory otworzyła aż 9 oddziałów w największych polskich miastach:

  • Warszawa, Aleja Krakowska 271 – to jeden z najstarszych oddziałów firmy, otwarcie nastąpiło 16 stycznia 2006 roku. Powierzchnia całego terenu wynosi 2438 m², a powierzchnia całkowita budynku – 7686,6 m².
  • Warszawa, ul. Kosmatki 2 – otwarcie w dniu 25 października 2017 roku. Teren ma powierzchnię 2677 m², a budynek – 6479,6 m².
  • Warszawa, ul. Ostródzka 50A – oddział otwarty już 1 lutego 2008 roku. Powierzchnia terenu liczy sobie 3002 m², natomiast całkowita powierzchnia budynku wynosi 441,25 m².
  • Blizne Łaszczyńskiego (Bemowo), ul. Batalionów Chłopskich 114B – otwarcie nastąpiło w dniu 31 maja 2017 roku. Teren, który zajmuje oddział ma 4978 m², z kolei powierzchnia całkowita budynku wynosi 7097,2 m².
  • Liszki, Kryspinów 483 (Kraków) – oddział znajdujący się w pobliżu Krakowa otwarto 23 kwietnia 2018 roku. Powierzchnia terenu wynosi 5157 m², z kolei powierzchnia budynku to 7989,24 m².
  • Poznań, ul. Ostrowska 515 – otwarcie poznańskiego oddziału miało miejsce 3 stycznia 2019 roku. Powierzchnia terenu, którą zajmuje oddział, ma aż 13408,19 m². Z kolei sam budynek ma całkowitą powierzchnię równą 9401,26 m².
  • Wrocław, ul. Pełczyńska 19 – oddział ten otwarto 8 sierpnia 2018 roku. Zajmuje on największą powierzchnię, bo aż 17806 m². Z kolei powierzchnia samego budynku wynosi 10059,56 m².
  • Kowale, ul. Energetyczna 13 (Gdańsk) – otwarcie nastąpiło 27 maja 2019 roku. Teren oddziału zajmuje 6700 m². Z kolei sam budynek ma aż 10925,56 m². Jest to największy budynek spośród wszystkich oddziałów.
  • Rumia, ul. Jana III Sobieskiego 115 (Gdynia) – jest to najmłodszy oddział Less Mess Storage, który został otwarty 27 czerwca 2019 roku. Powierzchnia terenu wynosi 9330, podczas gdy sam budynek to aż 10291,5 m².

Less Mess Storage – nie tylko przechowywanie

Choć główną działalnością Less Mess Storage jest oczywiście przechowywanie towarów, dokumentów czy mebli, firma oferuje nam dużo więcej usług. Poza tym Less Mess Storage prowadzi stacjonarnie – w każdym z oddziałów, oraz online na eKartony.pl swój sklep, w którym możemy zakupić kartony na przedmioty, taśmy pakowe, papiery do pakowania, materiały ochronne, a także inne akcesoria, które pomogą nam przy pakowaniu rzeczy.

Firma Less Mess Storage świadczy również dla swoich klientów usługę obsługi przesyłek. Już nie musimy tracić czasu na to, by czekać na kuriera, który zamierza dostarczyć nam przesyłkę. Możemy bowiem zamówić paczkę do siedziby Less Mess. Tam pracownicy firmy odbiorą przesyłkę w naszym imieniu i bezpiecznie ją przechowają do czasu, aż będziemy mogli odebrać paczkę. To niesamowita oszczędność czasu. Usługa działa również w drugą stronę. Możemy bowiem przygotować przesyłki, które zamierzamy wysłać i zawieźć je do oddziału Less Mess, by tam bezpiecznie czekały na kuriera. To świetna opcja zwłaszcza dla firm wysyłkowych czy przedstawicieli handlowych.

Dla firm również znajdą się jakieś dogodne usługi. Less Mess zajmuje się także bezpiecznym niszczeniem dokumentów i danych z certyfikatem. Jeśli więc chcemy się pozbyć z firmy poufnych papierów, które nie są już nam potrzebne, pracownicy Less Mess pomogą nam je profesjonalnie zniszczyć.

Jak więc widzimy, Less Mess Storage to nie tylko samoobsługowe schowki, ale również dodatkowe usługi dla firm i osób prywatnych, które zaoszczędzą nasz czas i pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here