W szeregach postaci Marvela zajmuje szczególne miejsce. Czarna Pantera jest wyjątkowym superbohaterem, przedstawicielem czarnoskórego społeczeństwa, który z dumą reprezentuje. Ukazuje on jednak inną wizję afrykańskiego lądu, niż czynili to Luke Cage i partnerujący Steve’owi Rogersowi Falcon. W sposób wyraźny pokazuje, że są mu obce problemy Czarnego Lądu, jednocześnie udowadniając, że jest to świat równorzędny światowym potężnym mocarstwom.

Superbohaterowie powracają z przeszłości, podobnie jak kilkanaście oraz kilka lat temu komiksy, w których występują są chętnie czytane przez młode pokolenie. Sięgają po nie nawet dorośli, chcąc przypomnieć sobie czasy, kiedy nocą przy latarce śledzili losy swoich bohaterów. Dzisiaj jednak komiksy można kupić nie tylko w kioskach i salonikach prasowych. Przykładem jest Czarna Pantera online, czyli komiks dostępny na stronie internetowej Kiosk.ruch.com.pl.

Czarna Pantera – Król Wakandy

Prawdziwe imię Czarnej Pantery to  T’Challa. Jest to postać należąca do grupy Avengers, jeden z duchowych spadkobierców Klanu Pantery. Odziedziczył królewski tytuł, ale też duchowe przywództwo. Wyróżnia się doskonałym zmysłem taktycznym, szybkością i wakandyjską technologią. To, czym jeszcze skradł sympatię czytelników, jest zdolność wpływania na zmarłych, nie bez powodu nazywany jest Królem Umarłych. Może kontaktować się z duchami i wykorzystywać magię voodoo, kontrolując zombie.

Czarną Panterę trudno jest pomylić z jakąkolwiek inną postacią. Już kostium zdradza jego tożsamość. Ma kocie uszy, a jego całe ciało pokrywa czarny strój. Został wyposażony w wiele technologii, co jest bez wątpienia dużym wsparciem podczas walki. W komiksach ukazuje się niekiedy w trakcyjnych stroju z niewielkimi dodatkami. Był to już naszyjnik, złote elementy przy stroju i płaszcz. Sojusznikami Czarnej Pantery są: Avengers, Defender, Iluminati, Ororo Munroe, Fantastyczna Czwórka, Ultimates, Daredevil, z kolei do największych wrogów należy zaliczyć Killmonger, Klawy, M’Baku, Venomm, Hunter, Xcon.

Wakanda w niebezpieczeństwie

Czarna Pantera online umożliwia zakup jednego ze zbiorów komiksów należących do Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Przeniesie Cię w świat superbohaterów, nadprzyrodzonych mocy i świata pełnego nagłych zwrotów akcji. Czarna Pantera musi bronić Wakandy, która została zaatakowana, a populacja Ziemi jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Międzygalaktyczne Imperium Skrulli w pierwszej kolejności chce podbić Czarny Ląd. Czarna Pantera wraz ze swoimi poddanymi musi stoczyć trudną walkę. Zagrożone jest całe Uniwersum, a Skrulle są zdeterminowani, aby je zniszczyć. Jak zakończy się krwawa walka pomiędzy Czarną Panterą i Skrullami? Czy Międzygalaktyczne Imperium przekona się, że nie warto było prowokować T’Challa, czy może tym razem dobro jest poważnie zagrożone i Czarna Pantera poniesie klęskę?

Jeżeli pragniesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj koniecznie komiks Czarna Pantera z kolekcji Marvela. Znajdują się w niej również tomy o innych superbohaterach, jak „Iron Man: Narodziny Iron Mana. Ja i Iron Man”, „Hawkeye: Hawkeye łucznik wyborowy. Wszystko się zmienia”, „Punisher”, „Shang-Chi”, „Warlock” i wiele innych. Ten fikcyjny świat to ucieczka od rzeczywistości i jednocześnie fascynująca przygoda, w której każdy znajdzie naukę dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here