Mężczyźni w dzisiejszych czasach naprawdę bardzo często zmagają się z niezwykle uciążliwym i dokuczliwym męskim problemem, jakim jest erekcja. Niestety niewielu z nich decyduje się na leczenie, a jeżeli już, to decydują się na to, żeby leki na erekcję kupić na czarnym rynku, na którym znaleźć można wiele niebezpiecznych leków.

Leki na erekcję na czarnym rynku

Prawie co czwarty Polak cierpiący z powodu zaburzenia erekcji szuka pomocy na czarnym rynku. Dostępne w internecie fałszywe leki mogą jednak być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Wiele z nich zawiera bowiem źle dobrane substancje czynne, substancje nie dopuszczone do użytku, a nawet toksyny. Zaburzenia erekcji to problem dotykający 10 proc. populacji mężczyzn na całym świecie. W Polsce według szacunków Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej z tego powodu cierpi blisko 1,7 mln panów. Z badań GfK Polonia wynika jednak, że aż 65 proc. z nich, głównie z powodu wstydu i lęku przed kompromitacją w oczach partnerki, nie podejmuje leczenia u lekarza specjalisty. Niektórzy zdają się na ziołowe preparaty apteczne sprzedawane bez recepty, a 22 proc. szuka pomocy na czarnym rynku. Główny powód to łatwa dostępność, bo kliknie i zamówi, a także eliminacja poczucia wstydu. Bo tak to trzeba pójść, rozmawiać w cztery oczy, potrzebne są badania, a tu zachowuje dyskrecję i sobie ściąga tego typu preparat.

Czarny rynek leków na zaburzenia erekcjiDlaczego mężczyźni korzystają z leków dostępnych na czarnym rynku?

Z badań GfK Polonia wynika, że łatwa dostępność preparatów sprzedawanych bez recepty jest istotna dla prawie 80 proc. respondentów. Są to zazwyczaj suplementy diety, rzadko przynoszące oczekiwane rezultaty, niemające jednak negatywnego wpływu na organizm człowieka. W przeciwieństwie do nich podróbki leków sprzedawane przez internet i mogą zagrozić zdrowiu lub życiu zażywających je osób. Często zawierają bowiem substancje niedopuszczone do sprzedaży, a nawet toksyczne. Druga grupa to są preparaty sprowadzane z tanich krajów, gdzie jest masowa produkcja, np. Indie. Jaka jest wartość tych preparatów, nikt nie wie. Mogę mówić tylko o moich pacjentach, którzy nie poczuli działania. Zapłacili, byli przekonani, że to lek, ale nie zauważyli poprawy. To są preparaty raczej marnej jakości – mówi prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Wiele z fałszywych preparatów na potencję zawiera także źle dobrane substancje czynne, co także może mieć negatywne skutki dla organizmu człowieka. Producentom zdarza się ponadto ukryć informację o tym, że preparat zawiera substancje czynne, np. sildenafil, obecny w takich lekach na receptę jak Viagra. Preparat kosztuje dużo, pacjent odczuwa działanie i wierzy, że to jest ten skład chemiczny, witaminy, selen, cynk i tym podobne rzeczy, jakieś ziołowe z Afryki i nie wie, że przyjmuje też sildenafil w małej dawce i to jest tak przemycone. To są zgoła przestępcze działania. Producenci fałszywych leków bardzo często stosują nieuczciwą formę reklamy. Informację o leku wysyłają pocztą elektroniczną, podając fałszywą informację, że lek poleca znany specjalista.

Dlaczego nie można stosować leków zakupionych na czarnym rynku

Podrabiane leki mogą mieć naprawdę zły skutek dla całego naszego organizmu, przez nie możemy naprawdę bardzo zaszkodzić swojemu zdrowiu, jak również leki takie mogą w skrajnych wypadkach doprowadzić do zgonu. Do niepożądanych symptomów zażywania podrobionych leków na zaburzenia erekcji, należą, między innymi kołatani serca, podniesienie albo obniżenie ciśnienia krwi. Osoba zażywająca te leki, również naraża się na ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Ponadto takie podrobione leki, mogą zawierać różnego rodzaju odpady szkodliwe substancje. Bardzo często skład takiego właśnie leku, który podany jest na opakowaniu, w rzeczywistości jest zupełnie inny. Bardzo często leki takie, mają w swoim składzie substancje, które nie zostały dopuszczone do obrotu, ponieważ ich zażywanie jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia człowieka. Nierzadko do stworzenia takich sfałszowanych leków użyte zostały substancje niezwykle toksyczne, które są zabronione do spożywania przez człowieka. Zdecydowanie najlepszym wypadkiem, może być, że dana osoba połyka tabletkę gipsową, która zafarbowana jest na niebiesko, najczęściej do jej zafarbowania, używany jest barwnik do dżinsów. Bez wątpienia, niemały problemem, jest także sprzedaż oryginalnych leków, przez nielegalne ścieżki, ponieważ leki takie mogą okazać się przeterminowane, jak również mogła nastąpić zmiana ich właściwości, wskutek tego, że były one nienależycie przechowywane, a tym samym, leki takie stanowią bardzo duże zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta. Jak na razie, niestety na rynku nie ma w pełni skutecznego leku na zaburzenia erekcji, który dostępny jest bez recepty, dlatego też naprawdę bardzo dobrym wyjściem będzie udanie się do lekarza, tym bardziej, że nierzadko erekcja, może być tylko i wyłącznie oznaką bardzo poważnych chorób. Zawsze warto również pamiętać, że wszelkiego rodzaju leki, kupować powinniśmy tylko i wyłącznie w profesjonalnych, sprawdzonych miejscach, zwłaszcza w aptekach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here