Muszki owocówki to prawdziwa plaga. Najczęściej tego typu owady wylęgają się latem oraz jesienią. Przyciąga je w szczególności zapach fermentacji. Z tego powodu na kieliszku z wina lub też na nadgryzionym owocu owady mogą składać swoje jaja. Bardzo szybko się rozmnażają, z tego powodu powinniśmy dbać o to, aby nie było ich w naszym domu. Zatem czy możemy w jakiś sposób się ich pozbyć?

Jeżeli muszki owocówki pojawią się w naszym domu powinniśmy pamiętać, iż najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest ich szybkie wytępienie. Niestety jak już wcześniej wspomniano, tego typu owady rozmnażają się bardzo szybko i jeżeli nie zadbamy o pozbycie się ich, możemy mieć ich w domu bardzo dużo.

Doskonałym sposobem na pozbycie się wspomnianych muszek jest usunięcie ich wszystkich jaj, jak również przedmiotów oraz miejsc, na których mogą się wylęgać. Należy dokładnie umyć wszystkie naczynia oraz wyrzucić sfermentowane jedzenie. Kolejnym krokiem jest pozbycie się muszek za pomocą odkurzacza. To właśnie tym urządzeniem powinniśmy usunąć wszystkie osobniki, w szczególności te dorosłe. Tylko dorosłe owady mogą się rozmnażać, dlatego powinniśmy o to zadbać.

Jeżeli muszki owocówki rozprzestrzeniły się w naszym domu, powinniśmy zrobić pułapkę. Doskonałym pomysłem jest przykładowo wlanie do szklanki kilka łyżek octu lub też wina i wrzucenie plastra cytryny. Dzięki temu możemy zwabić wszystkie osobniki w jedno miejsce i kolejno szybko się ich pozbyć.

Choć muszki owocówki nie są dużych rozmiarów, mogą nam bardzo uprzykrzyć życie. Z tego powodu powinniśmy bardzo szybko się ich pozbyć, jeżeli tylko pojawią się w naszym mieszkaniu. Także warto zabezpieczyć się przed ich ponownym pojawieniem się. Należy przede wszystkim dokładnie oraz systematycznie myć naczynia, jak również przechowywać przekrojone owoce w pojemnikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here