Czy plastikowe klocki są bezpieczne?

Obecnie coraz większa ilość producentów, decyduje się na wprowadzanie rozmaitych produktów naturalnego pochodzenia. Doskonałym przykładem może być wzrost popularności zabawek wyprodukowanych z drewna, co z pewnością zauważy znaczna ilość dorosłych. Czy to znaczy, że klasyczne i często dużo tańsze plastikowe klocki odejdą w zapomnienie? Dziś zastanowimy się nad tym, jaka przyszłość czeka tworzywa sztuczne i odpowiemy na pytanie, czy na pewno można im zaufać.

Zabawki i bezpieczeństwo

Sam materiał musi być oczywiście wytrzymały. Jeśli nie zapewni niezawodności, odłamane elementy mogą stanowić ogromne zagrożenie dla maluchów, co z pewnością nie tylko nie spodoba się rodzicom, ale również inspekcji jakości, która może zakazać produkcji lub wycofać produkt z rynku. Plastikowe klocki zazwyczaj wybierane są dla pociech, które posiadają zaledwie kilka miesięcy, dlatego normy obowiązujące w Unii Europejskiej są bardzo restrykcyjne. Żaden profesjonalny producent nie naraziłby swojej firmy na tak wysokie straty, dlatego bez wątpienia i bez obaw można zaufać markom, które cieszą się świetnymi opiniami i recenzjami konsumentów.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na pół produkty. Co to znaczy? Do tej kategorii możemy zaliczyć między innymi wykorzystywaną farbę i lakier. Dzieci uwielbiają umieszczać plastikowe klocki w buzi, dlatego wszystkie wykorzystywane elementy muszą zapewnić więc maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Certyfikaty i atesty

Skąd wiadomo, że dana marka zapewni nam zadowolenie i ochronę przed losowymi wypadkami? Sprawdzając certyfikaty i atesty, które posiada, możemy dowiedzieć się o niej ogromnej ilości informacji. Nawet zwykłe plastikowe klocki muszą przejść wiele testów i badań, by spełniły one wszystkie oczekiwane normy. Oczywiście pojawiały się sytuacje, w których mniej uczciwi producenci kupowali niezbędne dokumenty (głównie marki z Chin, które zajmowały się tanimi podróbkami i zamiennikami), lecz każda marka, która dba o swój wizerunek, poda nazwę firmy wystawiającej dany certyfikat. Można więc nie tylko sprawdzić ich status prawny, ale także opinie w branży. Trzeba przyznać, że jest to ogromne ułatwienie dla rodziców, którzy dbają, by zapewnić maluchom wszystko, co najlepsze.

Gdzie kupić zabawki, by były one z najwyższej półki i charakteryzowały się atrakcyjną ceną? Oczywiście u rekomendowanych sprzedawców. Masz pewność, że współpracują oni z najlepszymi hurtowniami i producentami, szczegółowo weryfikując każdy produkt przed wysyłką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here