drzwi
fot: pixabay.com

Większość właścicieli domów jednorodzinnych zapewne została postawiona przed dylematem wyboru drzwi zewnętrznych do swojego nowego lokum.  Mimo, że jest to praktycznie finalna cześć inwestycja, to jednak nastręcza wielu dylematów z  racji kilu ważnych punktów, które podlegają analizie.

Zobacz też: http://trzypion.pl/zalety-zewnetrznych-drzwi-aluminiowych/

Zalety drzwi aluminiowych

Po pierwsze kwestia kosztów, czy zdecydować się na opcję ekonomiczną  i nie czynić sporej inwestycji na drzwi wejściowe. Przecież obecnie mamy do wyboru wiele egzemplarzy drzwi za naprawdę niewielkie pieniądze.

Kwestia numer dwa, estetyka i trwałość wykonania, czy zakładamy, że drzwi, które obecnie wybieramy mają nam posłużyć na długie lata, czy też czynimy założenie, że po trzech bądź czterech latach zechcemy diametralnie zmienić charakter naszego domu.

Jeżeli odpowiedzi na dwa powyższe zapytania są przeczące powinniśmy rozważyć zakup drzwi zewnętrznych wykonanych właśnie z aluminium. 

Dlaczego warto zainwestować w drzwi aluminiowe?

Obecnie na polskim rynku mamy spory dostęp do drzwi wykonanych np.  z drewna, PCV, lub stali. Te dwa ostanie materiały cieszą się szczególnym zainteresowaniem u osób poszukujących oszczędności.

Konstrukcje drzwi drewnianych charakteryzuje większa wytrzymałość ma czynniki zewnętrzne a także większa estetyka wykonania. Przy drzwiach drewnianych należy jednak pamiętać o właściwej impregnacji i konserwacji drewna. 

Pytanie zasadnicze jakie chcemy sobie postawić, dotyczy argumentów, które przekonają nas do wyboru nieco droższych drzwi aluminiowych. Aluminium to przede wszystkim metal niezwykle lekki i wytrzymały. Nie jest również podatny na korozję,  tak jak ma to miejsce w przypadku wyboru drzwi metalowych. Konstrukcja drzwi aluminiowych jest bardzo prosta, pomiędzy dwa arkusze blachy aluminium o grubości ok 2mm umieszczany jest styropian lub wełna mineralna, całość pokrywana jest specjalną powłoką, która może imitować szkło, drewno, płytki lub inny wybrany przez nas materiał. Aluminium to przede wszystkim materiał niezwykle lekki, aluminiowe drzwi nie będą obciążać konstrukcji, przełoży się to również na łatwość otwierania, przez wszystkich domowników. 

Sam materiał jest niezwykle odporny na korozję, co oznacza, że nasz drzwi wejściowe z pewnością posłużą nam na długie lata.

Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/wersalka-bohaterka-salonu/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here