Nadchodzi wiosna, czas gdy wracamy do ćwiczeń porzuconych na zimę, ponieważ do lata chcemy odbudować wypracowaną wcześniej sylwetkę. Jednak że nie zmienimy przyzwyczajeń żywieniowych i nie pozbędziemy się zalegających w swym ciele toksyn, to zadania mogą przerodzić się dla nas w tortury. Oto kilka porad mówiących co możemy wykonać, aby przyspieszyć redukcję kilogramów i rozpocząć wiosnę od porządkowania własnego zdrowia.

Oczyść organizm w 7 dni, zasady detoksu

Siedem dni wystarczy, aby oczyścić swój organizm i stworzyć go na inną, zrównoważoną i prawidłową dietę. Po zakończeniu planu i zmianie stylów, Twoje oczy znów będą błyszczące, oraz Twoja skóra nawilżona i gładka. Pokłady energii wzrosną, a nadmiarowe kilogramy zostaną zgubione! Rozpocznij od sprawdzenia własnego terminarza, bo detoks powinien być 7 dni i jak w trakcie wypadnie zebranie w pracy lub rodzinne święto, to iż potrafisz być problem z doświadczeniem w diecie lub efektami ubocznymi. Liczy się także Twoje zdrowie, a podczas oczyszczania mogą nastąpić wspomniane wyniki uboczne, które związane są z wydalaniem toksyn przez organizm.

dieta oczyszczająca złogi w jelitach

Zasady których należy trzymać się przez 7 dni detoksu

1. Ekstrakt wyciśnięty z cytryny – świetny sposób na podkręcenie metabolizmu na początek dnia. Wyciskamy połowę cytryny do szklanki ciepłej, i nie ciepłej wody. Wypić systematycznie rano na czczo.
2. Normalne ćwiczenia. Trening jest ważny dla naszego ciała, dzięki niemu dotleniamy komórki, ćwiczymy mięśnie, pobudzamy pracę układu pokarmowego oraz dajemy „endorfinowego kopa”. Ćwiczenia winnym być co najmniej godzinę, ważne jest żeby wypocić toksyny. Nie zapomnijmy o rozgrzewce, zanim zaczniemy intensywne ćwiczenia.
3. „Raw Food”. Bardzo ważne jest, aby podczas diety oczyszczającej spożywać jak niezwykle nieprzetworzonych potraw. Surowe jedzenie zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które znikają w trakcie gotowania. Takie jedzenie wspomoże nasze trawienie, bo dostarczy wielką liczba naturalnego błonnika.
4. Oczyść także swój umysł. Niezwykle ważna jest równowaga, więc 7 dni wykorzystajmy na odstresowanie się. Dobrym pomysłem będzie medytacja, lub głębokie oddychanie z racją na każdym tchu i wydechu. Praktykuj takie ćwiczenia przez 15 minut dziennie.
5. Pij dużo płynów! Postaraj się wypić do 3 litrów dziennie. Woda pomoże oczyścić nerki z toksyn. Pomocne oraz są zioła o wartościach oczyszczających i rozkurczowych, zwiększają przepływ płynów oraz odprężają organizm.
6. Szczotkowanie ciała i masaż. Takie zabiegi pomagają się rozluźnić oraz przyspieszają krążenie krwi. Dodatkowo, szczotkowanie działa jak peeling, zatem pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka – skóra stawanie się jędrna, nawilżona i gładka.
7. Żuj powoli jedzenie, nie połykaj kęsów w całości. Żucie pobudza ślinianki do prace enzymów trawiennych, dzięki temu chętnie i szybciej strawić surowe jedzenie. Również taki sposób jedzenia sprawia, że do mózgu szybciej trafiają sygnały o dostarczeniu potrzebnych substancji i czujemy się nasyceni także jedząc mniej.
Pamiętaj, aby nie wykonywać diety oczyszczającej, jeśli organizm jest osłabiony chorobą, jesteś w ciąży lub gdy karmisz dziecko. W razie wątpliwości warto skontaktować się z dietetykiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here