logo

Dbając o to, żeby nasza firma była rozpoznawalna, bardzo ważne jest to, żeby zadbać o jej zauważalność. Nie chodzi jednak tylko o skuteczne prowadzenie social mediów albo reklam internetowych. Jeśli nie zadbamy o to, żeby nasza marka była żywa w codzienności jak największej ilości ludzi, to będziemy mogli być pewni, że nasza marka ma jeszcze przed sobą długą drogę.

W jaki sposób zadbać o to, żeby ludzie zapamiętywali naszą markę?

Poza samym produktem, który proponujemy, bardzo ważne jest też to, żeby zadbać o odpowiednie logo, które będzie się z nami kojarzyć i jego ekspozycję, reklamę – bardzo dobrym przykładem są windery reklamowe. Jeśli nasze logo nie będzie interesujące, to automatycznie bardzo wiele tracimy, jeśli chodzi o to, jak będziemy zapadać klientom w pamięć. Bardzo ważne jest to, żeby zadbać o logo zwłaszcza wtedy, gdy nasza firma będzie oferować jakieś gadżety. Pamiętajmy, że tworząc logo, powinniśmy postawić przede wszystkim na prostotę. Nie chodzi jednak o to, żeby logo było zwyczajne proste. Ważne jest, żeby rzucało się w oczy, jednak nie tym, że razi w oczy, co często możemy zauważyć w sytuacjach, gdy logo jest zbyt kolorowe. Stawiając na prostotę i charakterystyczność, będziemy mogli być pewni, że nie tylko klienci zapamiętają naszą markę, ale także będzie ona budziła pozytywne myśli.

Jakie są korzyści z dobrze stworzonego logo?

Ludzie widzący logo, które im się podoba, czy to jako windery reklamowe, czy inna forma reklamy, będą bardziej chętni do tego, żeby kupować gadżety, które będą je posiadały na sobie. Dzięki temu zadbamy o to, żeby nasza marka zaistniała w przestrzeni publicznej np. pod postacią bluz albo case’ów na telefon, czy wspomnianych wcześniej winderów reklamowych. Stworzymy dzięki temu reklamę, która nie tylko będzie darmowa, ale także skuteczniejsza, niż niejedna reklama w internecie. Poza tym, posiadając logo, które przyciąga wzrok, będziemy mogli wywoływać dobre pierwsze wrażenie na klientach, którzy nas jeszcze nie znają. Jak wszyscy dobrze wiemy, pierwsze dobre wrażenie jest bardzo ważne, jeśli chcemy kogoś przekonać do siebie, albo do swojego produktu.

W jaki sposób można użyć logo do reklamy?

Poza możliwym wykorzystaniem logo na różnego rodzaju gadżetach, możemy go także użyć do innych celów. Bardzo przydatne okazuje się to, że posiadając logo, możemy łatwo identyfikować się z marką, nawet jeśli przeniesiemy się na inną branżę. Bardzo dobrym przykładem może być restauracja, która chcąc założyć np. nowy oddział cukierniczy, chce, żeby klienci kojarzyli obie działalności. W takim celu można kupić właśnie windery reklamowe, czyli flagi reklamowe, które przy otwarciu nowej działalności, będą posiadały nasze logo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here