Jazda na rowerze to same korzyści
fot. Pixabay.com

Zbliża się wiosna, a wraz z nią place, ulice, lasy, parki i ścieżki rowerowe wypełnią rowerzyści. Ten sport zyskuje u nas coraz większą popularność, a sklepy rowerowe tuż po zimie przeżywają ogromne oblężenie. Nic dziwnego – jada rowerem to same korzyści!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/jazda-na-rowerze-to-sama-przyjemnosc-sprawdz-jakie-korzysci-moze-przyniesc/

Jazda na rowerze – dla każdego coś dobrego

Rower to sprzęt uniwersalny. Jeżdżą na nim z radością zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy. Każdy znajdzie odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb, wagi, wzrostu i możliwości kondycyjnych sprzęt. Często dzieje się tak, że kupujemy rower z uwagi na jego użyteczność. Pozwala nam się szybko przemieścić z jednego punktu do drugiego, uniknąć stania w korkach czy denerwowania się na tłok w miejskiej komunikacji. Z czasem jednak jazda na rowerze dla wielu osób staje się po prostu pasją, bez której już nie wyobrażają sobie życia. Wielu rowerzystów dziś swój wolny czas poświęca na podróże rowerem, nawet te bardzo odległe. Zwłaszcza, że rower można zabrać ze sobą wszędzie, nawet w najodleglejsze zakątki świata. A i Polska jest dziś otoczona rzeką rowerowych ścieżek i tras, wśród których najpopularniejsze to Green Velo, Velo Dunajec, trasy rowerowe wokół Tatry czy wzdłuż Bałtyku.

Jazda na rowerze dla ciała i dla ducha

Niezaprzeczalną faktem jest, że jazda na rowerze ma bardzo duży wpływ na naszą kondycję i samopoczucie. Niezależnie od tego, czy udajemy się na dalekie wyprawy, czy też dojeżdżamy codziennie rowerem do pracy, szybko możemy zaobserwować rezultaty. Rower wzmacnia nasze mięśnie i stawy, poprawia wydolność krążeniowo-oddechową, pomaga spalać zbędne kalorie i utrzymywać szczupłą sylwetkę, wspiera pracę serca oraz zwiększa pojemność płuc.

Jazda na rowerze to też sposób na walkę ze stresem i poradzenie sobie z jego skutkami. Oczyszcza głowę ze złych emocji, poprawia nastrój, daje satysfakcję, dotlenia, wspomaga produkcję hormonów szczęścia.

Warto również wspomnieć o tym, że rower to doskonały sposób na ochronę środowiska i ochronę… portfela. Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt, to rower nie emituje żadnych spalin i pomaga dbać o naturalne środowisko, nie zanieczyszcza go i nie truje powietrza. W tej drugiej kwestii jest dla nas także doskonałym środkiem oszczędzania pieniędzy. W przypadku roweru nie musimy wydawać pieniędzy na paliwo, a serwisowanie od czasu do czasu na pewno nie pochłonie takich kosztów, jak przeglądy i naprawy samochodu.

Zobacz też: http://www.icotam.pl/technika-pomodoro-czyli-daj-z-siebie-maksimum-koncentracji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here