Doświetl dom na jesień, czyli słowo o lampach stojących i kinkietach

Światło to przydatne narzędzie do kreowania przyjemnej atmosfery i niezbędny element wyposażenia domu. Zwłaszcza jesienią, gdy rano i po południu nie ma już słońca, dodatkowe lampy mogą się bardzo przydać. Do dodatkowego oświetlenia mieszkania wykorzystać możemy przede wszystkim lampy stojące i kinkiety.

Przytulny dom nie istnieje bez światła. Dobrze dobrane lampy potrafią podkreślić konkretne przedmioty i miejsca w pokoju jak np.: obrazy, domową biblioteczkę albo pamiątki z podróży. Doświetlają te części pomieszczeń, które nie są zbyt dobrze oświetlone za pomocą głównego źródła światła. Dawno już dostrzegliśmy konieczność montowania dodatkowego oświetlenia. Żyrandole i lampy podsufitowe nadal są modne, ale to właśnie lampy stojące i kinkiety są doskonałym rozwiązaniem na jesienne wieczory. Lampa podłogowa to efektowny i praktyczny pomysł na wprowadzenie w mieszkaniu dodatkowego źródła światła.

Lampa stojąca do salonu

Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym popołudniami często spędzamy czas w towarzystwie reszty rodziny. Upływa on na czytaniu, oglądaniu telewizji, rozmowie, graniu w planszówki czy robótkach ręcznych. Tu także gościmy zaproszonych na popołudniową kawę i ciasto bliskich. Odpowiednio dobrana lampa w ciągu kilku sekund wykreuje przytulną i kameralną atmosferę.

Niezależnie od wielkości salonu, warto odejść od utartych przyzwyczajeń i postawić na oryginalną lampę o fantazyjnych kształtach i oryginalnych kolorach. Ciekawie prezentują się lampy podłogowe bez klosza, których niewątpliwą ozdobą jest nie tylko podstawa i nóżka, ale również sama żarówka – wyjaśnia ekspert ze sklepu internetowego lampy.pl

Lampa stojąca bezprzewodowa może szybko zmienić swoje miejsce i w ten sposób doświetlić tę część pokoju, gdzie akurat wymagane jest bardziej precyzyjne światło. Taka lampa stojąca do czytania może być też wykorzystana w innych pomieszczeniach np.: pod oknem, w kącie pokoju czy jego centralnym punkcie. Przy wyborze lampy podłogowej należy zwrócić uwagę na sposób rozchodzenia się światła. Jeśli zależy nam na mocniejszym świetle, bardziej odpowiednie będą klosze skierowane w górę. Istotna jest też wysokość lampy i jej rozmiary, które powinny współgrać w wielkością sypialni czy salonu. Pamiętajmy, że niektóre modele np.: lampy podłogowe na trzech nogach wymagają więcej miejsca, niż lampa podłogowa na mniej rozbudowanej podstawie. W tym ostatnim przypadku istotna jest jednak jej stabilność.

Zamiast lampy stojącej do sypialni można pomyśleć o kinkietach. To często praktykowane rozwiązanie, zwłaszcza u wezgłowia łóżka. Kinkiety w sypialni mogą być montowane nad łóżkiem lub po jego bokach. Lampki powinny zapalać się niezależnie, tak, by nie przeszkadzać drugiej osobie. W ofercie sklepów znajdziemy wiele klasycznych modeli, które idealnie pasować będą do tradycyjnie urządzonych wnętrz. Równie często wybierane są niemal niewidoczne, nowoczesne modele np.: z regulowanym ramieniem, które można przekręcać w dowolnym kierunku, w zależności od tego, jaka część pokoju wymaga doświetlenia. 

Lampa stojąca do pokoju dziecka

W dziecięcych pokojach życie toczy się na dywanie. Nawet dzieci, które chodzą już do szkoły, po odrobieniu lekcji wędrują z klockami, blokiem rysunkowym czy układankami na podłogę. Górne światło jest wówczas niewygodne, bo rzuca cień i zazwyczaj jest po prostu zbyt słabe.

Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest lampa stojąca z regulacją światła. Po zabawie można ją wygodnie ściemnić i wykorzystać jako lampkę nocną. Lampa stojąca ze ściemniaczem jest bardzo praktyczna także w przedpokoju, gdzie intensywność światła nie musi być duża. Taka niezużywająca wiele prądu lampa podłogowa z regulacją światła przyda się, gdy w domu są małe dzieci bojące się przechodzić przez ciemny korytarz – dodaje specjalista portalu lampy.pl.

Niebanalna lampa podłogowa to idealny sposób na odmianę aranżacji wnętrza. Jej zaletą są też walory praktyczne, jak możliwość swobodnego przestawiania oraz funkcje dodatkowe, jak chociażby możliwość regulacji natężenia oświetlenia. Jesienne dni to idealny moment na zakup nowej lampy podłogowej, tak, by czas, który spędzamy w domowym zaciszu, upływał w ciepłej i przytulnej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here