Drzwi przesuwne w nowoczesnych wnętrzach

Drzwi przesuwne bezramowe to zastosowanie najczęściej wykorzystywane w szafach i garderobach. Pozwalają one przede wszystkim zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu i zorganizować przestrzeń tak, aby nie było konieczności pozostawiania dużej ilości wolnej przestrzeni pod szafą.

Szafa we wnęce

Wnęki są bardzo ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, pozwalającymi stworzyć elegancką, przestronna garderobę. Zabudowanie takiej wnęki systemem pięknych drzwi przesuwnych bezramowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wówczas możliwe jest odgrodzenie garderoby od reszty sypialni za pomocą lekkich, łatwych w przesuwaniu drzwi. Takie drzwi są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim bardzo pięknie się prezentują.

Piękne, lekkie drzwi

Drzwi przesuwne bezramowe cechują się wysoką estetyką wykonania. Muszą być lekkie, by łatwo dawało się je przesuwać, ale także lekkie pod względem designu – aby pasowały do większości nowoczesnych wnętrz. Bardzo chętnie wykorzystywane są fronty takich drzwi w nowoczesnych, jasnych kolorach, lub na wysoki połysk. Daje to efekt lustrzany, jednocześnie bez rzucania się w oczy lustrzaną powierzchnią. Fronty w ciemnych, głębokich kolorach potrafią optycznie zwiększać powierzchnię pokoju i świetnie kontrastują z resztą wyposażenia wnętrza. Są one praktycznie niewidoczne i stapiają się ze ścianą. Dzięki temu mając w sypialni garderobę na całą szerokość jednej ze ścian, można odnosić wrażenie, że w sypialni stoi jedynie łóżko i nocny stolik. Daje to wrażenie pustki i przestrzeni, bardzo potrzebne w sypialni.

Funkcjonalna lekkość

Lekkość w przypadku drzwi przesuwnych do szafy ma bardzo duże znaczenie przy otwieraniu i zamykaniu. Wystarczy jedno dotknięcie, aby otworzyć sobie drzwi na pewną szerokość i rozsunąć je tak, jak nam odpowiada. Jednym lekkim ruchem wystarczy otworzyć drzwi tylko na kilka centymetrów lub na całą szerokość, w przeciwieństwie do szaf zawiasowych, które zawsze trzeba otwierać do maksimum. Szafy typu komandor oraz drzwi przesuwne bezramowe do garderoby są wyposażone w niezawodne prowadnice, które nie wykrzywiają się, suną bezproblemowo po swoich torach i zapobiegają wypadaniu drzwi z torów. Wybierając drzwi przesuwne zwracajmy uwagę na wybór najlepszych projektantów mebli, którzy zagwarantują ich odpowiednią jakość.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here