ESP - nowoczesny system bezpieczeństwa

Na dzisiejszym rynku motoryzacyjnym jest wiele nowinek technicznych , które to w znaczny sposób ułatwiają każdemu kierowcy w prowadzeniu bezpiecznie auta. Jednym z kluczowych systemów, które dotyczą bezpieczeństwa kierowcy jest ESP. Pośród całej rzeszy kierowców na rynku, niejeden z nich nie orientuje się co to jest ESP?
Jest to elektroniczny program, który służy do stabilizacji jazdy. Pierwsze auto, które wyposażone było w tego typu nowinkę technologiczną, zaprezentowano kierowcom na świecie w 1995 roku. Na początku system ten był montowany do samochodów wyższej klasy, aby za jakiś czas mógł pojawić się w bardziej dostępnych dla kierowców segmentach. ESP seryjnie zostało montowane od 2011 roku i do dzisiaj jest na posiadaniu każdego samochodu na rynku Unii Europejskiej.
System ten w dużym stopniu zwiększa szansę na przeżycie w razie poważnego wypadku lub kolizji na drodze. Szczególnie, możemy na niego liczyć zimą na śliskiej nawierzchni, gdy dojdzie do poślizgu w czasie jazdy. System ten bowiem skutecznie rozpoznaje wszelkie zagrożenia związane z poślizgiem i od razu reaguje zapobiegając utracie płynności oraz właściwego toru jazdy.
Częstą przyczyną, która jest związana z poślizgiem samochodu wcale nie musi oznaczać śliskiej drogi. Najczęściej do sytuacji związanej z utratą panowania nad autem, może doprowadzić zbytnia brawura.
System ESP jest powiązany z systemami układów bezpieczeństwa ABS oraz ASR.
Obie wspomniane wyżej funkcje posiada również układ ESP, a jednak ten system wyprzedza swoim działaniem poszczególne systemy.

kobietaimoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here