Farba do włosów

Kilka tygodni temu udałem się wraz z mamą na wielkie na zakupy, na których to mieliśmy kupić wiele ważnych rzeczy. Jeździmy wraz z całą rodziną na ogromne polowanie cenowe raz na miesiąc i kupujemy większość potrzebnych produktów za jednym zamachem. Oczywiście nie wszystkie można kupić, gdyż produkty mleczne mają krótką datę do spożycia. Staramy się jednak brać rzeczy z dłuższą datą na zapas i nie pojawiać się w markecie codziennie, jak wielu ludzi. Bardzo często można zaobserwować tych samych ludzi podczas każdej możliwej wizyty w sklepie.

Wydaje mi się, że ludzie bardzo często wpadają w ten szał promocyjno zakupowy i wydają połowę swojego miesięcznego budżetu na niepotrzebne rzeczy. Między innymi dlatego my nie pojawiamy się w sklepach co parę dni, tylko raz na miesiąc, lub gdy jest duże zapotrzebowanie na towary, to raz na dwa tygodnie. Udało nam się wypracować taki fajny schemat i prawie nigdy nie brakuje nam niczego. Po produkty mleczne, które mają krótką datę, staramy się chodzić do naszego osiedlowego sklepu, który mamy pod samym mieszkaniem. Dlatego też nie musimy się stresować i jechać nigdzie dalej na co dzień.

Ostatnio będąc w dużym markecie w galerii zahaczyliśmy również o sklep z asortymentem dla kobiet. Można tam było kupić różne przyrządy kuchenne, dzięki które nasze żony radzą sobie lepiej. Mama spytała mnie również, czy wiem przypadkiem, jaka jest najlepsza farba do włosów blond, gdyż chciała sobie po raz pierwszy od kilku lat zmieniać kolor. Tak się złożyło, że podczas oglądania telewizji widzę sporo reklam i kilka godzin przed wyjazdem na zakupy widziałem jedną z nich. Była w niej bardzo ładna pani, która reklamowała farbę idealną dla mojej mamy. Była ona do włosów blond, oraz jeszcze do innego odcienia.

Poszliśmy więc zaraz po spożywczych zakupach do sklepu, a ja kupiłem farbę i mogliśmy się udać do domu. Bagażnik jak zawsze po zakupach był cały obładowany różnego rodzaju produktami, a my po zajechaniu pod dom mieliśmy jak zwykle sporo noszenia do lodówki. Jednakże nikt nie marudził i już po chwili siedzieliśmy wszyscy w ciepłym pomieszczeniu. Mama wzięła się od razu za farbowanie włosów, gdyż nazajutrz miała ważne spotkanie i musiała bardzo dobrze się prezentować. Efekt był oszałamiający i nie spodziewałem się, że kolor wyjdzie aż tak dobrze.

Wiele razy słyszałem bowiem, że najlepiej iść do salonu i tam pani fryzjerka zrobi nam z włosami porządek. Sam byłem tego zdania, gdyż nie ma to jak profesjonalna ręka i najlepiej jest udać się do specjalisty. Jednakże mama chciała zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych i mając już pewne doświadczenie, postanowiła poradzić sobie z pomocą internetu sama. Było można znaleźć w nim sporo wskazówek i rodzicielka bez problemu sobie z tym poradziła. Czasem warto uwierzyć w siebie i swoje doświadczenie i niepotrzebnie nie przepłacać. Jesteśmy bowiem nauczeni iść bardzo często na łatwiznę i korzystać z wszelakich możliwych usług. Czasem warto jednak spróbować własnych sił i wiele razy opłaca się takie podejście najbardziej.

silvanspa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here