fryzury

Ludzie mają różne twarze. Okrągłe, podłużne, skośne, a nawet kwadratowe. Nie każdy lubi swoją twarz i najchętniej zamieniłby na inną. Przeważnie jest to niewykonalne. Jest jednak sposób na zamaskowanie takiego wizerunku. Najlepszy rozwiązaniem jest „dopasowanie” odpowiedniej fryzury.
Dobrze wymodelowana fryzura odwróci uwagę i sprawi, że nasza twarz będzie inaczej postrzegana. Problem mają jedynie ludzie pozbawieni owłosienia. Nie każdy przecież jest w stanie założyć perukę.
Przypuśćmy, że ktoś ma twarz kwadratową. Kości twarzy są na pierwszym planie. Policzki i broda są kanciaste i nie dobrze się z tym czujemy. Fryzura w tym wypadku nie powinna być diametralnie odmienna, gdyż tylko pogorszy to sprawę. Fryzury do kwadratowej twarzy muszą być minimalnie zbliżone klimatem. W tym przypadku będzie to kompozycja uzupełniająca się, a jednak niepodkreślająca. Sam kształt fryzury to jeszcze nie wszystko. Należy pamiętać o odpowiednim doborze koloru.
Oczywiście płeć modela nie jest tu obojętna. Kobiety o kwadratowej twarzy są bardziej /by nie powiedzieć głównie/ przewrażliwione na tym punkcie i nie ma w tym nic dziwnego. Tutaj należy szczególnie się przyłożyć, by nadać fryzurze odpowiedniej mocy. Ta moc ma za zadanie oznajmiać, że moja twarz jest niepowtarzalnie urocza.
Mężczyźni o takiej twarzy, są postrzegani jako twardziele. Jednak im również należy się odpowiednia fryzura. W tym przypadku może ona podkreślać, a raczej być w harmonii z wizerunkiem twarzy.
Fryzura, fryzurą, ale nie zapominajmy o stroju, który również powinien współgrać. Krój i kolorystyka powinny nieznacznie odbiegać od klimatu twarzy kobiecej; natomiast u mężczyzn — nieznacznie podkreślać.
Nakrycie głowy, które również przecież należy do stroju, nie może być w kontrze do reszty ubioru.
Panie stosujące maquillage, muszą starannie go dobierać, nie przesadzając z cieniami.
A czy samochód, którym się poruszamy, również ma być kompatybilny z naszą twarzą ? Oczywiście !
I nie marka ma tu znaczenie, rzecz jasna, tylko sylwetka i kolor.
Powinniśmy również /poruszając się pieszo/ wybierać takie zakątki miasta, w których będzie nam do twarzy.
A co z doborem przyjaciół ? No tu już wam nie pomogę, bo każdy potencjalny przyjaciel również dba o wizerunek i on także ma swoje preferencje.
Nasz sposób wypowiadania się i język musi zdecydowanie zaprzeczać wizerunkowi. Należy wypowiadać jak najwięcej okrągłych słów !
Problemy ludzi o kwadratowych twarzach, są jednak niczym w stosunku do problemów osób o twarzach skośnych. Bo takie niestety również się zdarzają. W tym przypadku należy powołać sztab antykryzysowy i wspólnie zastanowić się nad zaistniałą sytuacją.
Dobry fryzjer, czy stylista, czyli fachowiec pełną gębą nie będzie miał z tym problemu. Jednak coraz trudniej o tak wyspecjalizowaną jednostkę.
Każda twarz wymaga indywidualnego podejścia. Odpowiednia fryzura jest w stanie w dziewięćdziesięciu procentach podołać z dostosowaniem się do twarzy.
Bądźmy więc dobrej myśli i nie poddawajmy się tak łatwo.

kosmetyka.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here