Golenie miejsc intymnych

W dzisiejszych czasach gładko wygolone miejsca intymne są często oczekiwane i wymagane, zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Są one trochę symbolem przestrzegania zasad higieny, a także oznaką, że dbamy o siebie i staramy się o drugą osobę. Nie są już one symbolem infantylizacji kobiet. Często sięga się też po modne fryzury intymne.

Golenie miejsc intymnych może być trudne za względu na utrudniony dostęp do tych miejsc, a także wrażliwą skórę w tych okolicach. Często włoski w tych miejscach lubią się wrastać, a skóra często swędzi i jest podrażniona. Blizny w tych okolicach też nie wyglądają najciekawiej. Więc czym golić miejsca intymne?

Najprostszym rozwiązaniem jest golenie maszynką jednorazową. Aby sprawnie ogolić nią włoski użyj mydła, żelu lub szamponu, aby zmiękczyć włoski. Możesz użyć też specjalnego kremu do golenia, ale uważaj na te miętowe, ponieważ mogą podrażniać, gdy dostaną się tam gdzie nie powinny. Jeżeli chcesz uniknąć pozacinanej skory to gol się z włosem i naciągaj skórę przy tej czynności.

Innym rozwiązaniem jest maszynka elektryczna, ona sprawdzi się zwłaszcza do skracania włosów na wzgórku łonowym, jeżeli nie lubimy gładko wygolonych fryzur.

Świetnym rozwiązaniem są specjalne kremy do depilacji, które nakładamy szpatułką na suchą, owłosioną skórę, i usuwamy po upływie 5 do 10 minut również szpatułką. Robimy to pod włos i w ten sposób pozbywamy się włosków. Jest to sposób podczas którego nie powstają blizny, ponieważ nawet nie ma czym się zaciąć.

Jeżeli lubimy mieć gładką skórę przez długi czas to świetnie sprawdzi się depilacja woskiem. Możemy zrobić ją samodzielnie lub w salonach kosmetycznych lub w salonach wyspecjalizowanych w depilacji. Oferują one pozostawienie również fryzur jak i depilację brazylijską, czyli głęboką, z depilacją okolic odbytu.

Jeżeli mamy fundusze to możemy udać się na depilację laserową, która zapewni nam najbardziej długotrwałe efekty.

Po goleniu o o skórę okolic intymnych należy dbać, poprzez nawilżanie i robienie peelingów.

inwestycjawkadry.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here