Jak inwestować w złoto

Jeśli posiadamy pewien kapitał, który chcemy zainwestować w poważne źródło przyszłego przychodu, powinniśmy dokładnie przeanalizować rynek najcenniejszych kruszców. Od razu będziemy wtedy w stanie dostrzec ogromny potencjał, który kryje się w złocie. Ono od wieków było symbolem bogactwa, dlatego cieszyło się ogromną popularnością. Trend ten mimo wynalezienia pieniądza utrzymał się do dnia dzisiejszego.

Inwestowanie w złoto to lokowanie kapitału w dłuższej perspektywie czasu. Najpopularniejszą formą takiego inwestowania jest przede wszystkim zakup monet. Są one powszechnie dostępne, nie ma problemu ze znalezieniem dilera, który zajmuje się ich sprzedażą. Taki zakup posiada kilka zalet. Przede wszystkim taka moneta cieszy się ogromnym zainteresowaniem kupców, dlatego w razie chęci sprzedaży nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem potencjalnego nabywcy. Nie ma też żadnych problemów ze sprawdzeniem ich autentyczności, ponieważ to stwierdzenia tego faktu nie są potrzebne specjalistyczne urządzenia. W gruncie rzeczy wystarczy do tego jedynie waga, suwmiarka oraz dobre oko fachowca. Inwestowanie w sztabki jest dedykowane przede wszystkim osobom chcącym ulokować w złocie większy kapitał. Im większa sztabka, tym mniejsza marża, którą należy zapłacić dilerowi za zakup.

Inwestowanie w złote sztabki i monety powinno odbywać się zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeśli nie chcemy zostać oszukani i nie stracić swoich pieniędzy, powinniśmy się dobrze przygotować do zakupu pod kątem merytorycznym. Na pewno znaczenie ma miejsce zakupu monet lub sztabek. Kategorycznie powinniśmy unikać korzystania z tak zwanych okazji. Wtedy nie mamy pewności, czy nie nabywamy kradzionych lub fałszywych sztabek. Ich zakup od anionowych dilerów sprzedawców niesie ze sobą ogromne ryzyko. Monety powinniśmy nabywać w mennicach, które posiadają uznaną renomę i są w stanie wydać nam certyfikat autentyczności.

https://tavex.pl/pl/inwestowanie-w-zloto-poradnik-inwestycyjny/

Złoto inwestycyjne możemy teraz nabywać w kilku miejscach dających gwarancję bezpiecznego zakupu. Jeszcze kilka lat temu inwestorzy nie mieli takiego pola manewru, ponieważ jedyną poważną instytucją oferującą tego rodzaju usługi była Mennica Polska. Obecnie ma ona jedna kilku konkurentów mogących zaoferować profesjonalne usługi po przystępnych cenach. Mowa jest o kilkunastu prywatnych dilerach działających na terenie całego kraju. Złote monety możemy zakupić na przykład w Narodowym Banku Polskim. Obecnie zamówienie monet lub sztabek drogą internetową nie stanowi problemów. Każdy szanujący się diler posiada swoją stronę internetową, na której można dokonać zamówienia. Jest to szansa na zachowanie anonimowości, która jest w dalszym ciągu ceniona przez wielu inwestorów. Tak jest szczególnie w przypadku większych transakcji. Polskie prawo dopuszcza też zakup monet za gotówkę. Na takie transakcje ustalony jest limit do równowartości 15 000 euro. To około 12 uncji. Diler w takim przypadku nie ma prawa do poproszenia kupującego o dowód tożsamości, musi jedynie wpisać jego dane osobowe do specjalnej księgi zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here