Jak łączyć kołdrę ze stylem mieszkania

Fanatycy idealnego charakteru wnętrza lubią mieć mieszkanie urządzone perfekcyjnie. Wszystkie meble, dodatki, a nawet pościel w sypialni dobierana jest zgodnie z panującą duszą domu. Dlatego wybór odpowiedniej kołdry wymaga szczególnego rozważenia.

Jaka kołdra na łóżko w stylu skandynawskim?

W każdym stylu wnętrzarskim panuje nieco inny charakter, dlatego chcąc zadość uczynić w aranżacji tych miejsc, sprawdźmy ich główne cechy. Styl skandynawski pochodzi z chłodnego półwyspu, gdzie mieszkańcy otaczają się ciepłymi kocami, ich łóżka i fotele są wyposażone w ścianki, które zatrzymują ciepło.

Tapicerka jest pikowana, wykonana z ciepłych tkanin jak np. welur, aksamit. Ozdobne poduszki również są pikowane z grubym wypełnieniem. Aby zaznaczyć mocniej styl skandynawski w sypialni, kładziemy na łóżko pikowaną kołdrę bez poszewki, a jeżeli chcemy, aby kołdra miała powłoczkę, wybierzmy pościel z pluszu lub postarajmy się o pikowaną narzutę.

Czym kierować się w doborze kołdry do domu w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski to tkaniny ażurkowe i haftowane. Dzięki temu nie musimy zbytnio się trudzić w wyborze kołdry, gdyż wystarczy, że wsuniemy ją do ozdobionej haftem powłoczki. Jeśli znajdziemy pościel z kretonu, będzie to idealny element Prowansji, w którym skryje się kołdra.

Łóżko warto zakrywać w ciągu dnia prowansalską narzutą. W zależności od tego, czy sypialnia jest męska, damska czy wspólna, zadbajmy o odpowiedni wzór na pościeli. Dopuszczalne w stylu prowansalskim są wzory geometryczne i kwiaty.

Jaką kołdrę wybrać do sypialni w stylu industrialnym i designerskim?

Loftowy styl to takie kolory, jak ciemny błękit, khaki, ciemna czerwień, szary, czerń i odcienie naturalnego drewna. Kołdrę możemy zatem oblec w pościel w wybranych barwach dominujących. Może to być również ulubiony przez nas wzór pościeli, ale koniecznie zadbajmy o to, aby tłem był jeden z wymienionych kolorów.

Kołdry obleczone w każdą pościel, jaka tylko istnieje na rynku, idealnie będą pasować do stylu nowoczesnego. Designerstwo to zerwanie z klasycznymi formami i zasadami. Dzięki temu dobieranie dodatków i pościeli do sypialni jest tutaj bardzo luźne i nieobowiązujące. Brak wszelkich konwenansów w stylu urządzania domu pozwala nam na wolność wyboru, dającą możliwość bezstresowej aranżacji naszego pokoju do snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here