Jak ubrać dziecko

Okres jesieni i zimy to czas niskich temperatur, częstych opadów deszczu i podmuchów wiatru. Niestety, ale w okresie tym często zapadamy na różnego typu choroby, które w mniejszym lub większym stopniu paraliżują nasz organizm. Nie inaczej jest z dziećmi, których system immunologiczny działa zdecydowanie lepiej niż osób dorosłych. Mimo to, należy odpowiednio zabezpieczyć swoje pociechy przed szkodliwym oddziaływaniem czynników pogodowych. Jak dobrze wiemy – najprostszą formą zabezpieczenia będzie w tym wypadku wybór odpowiedniego stroju, w którym nasza pociecha będzie chodzić poza domem.

Jakie buty dla dziecka na okres jesienno-zimowy?

Zacznijmy od samego początku – czyli od stóp. Stopy należy osłaniać z kilku powodów. Przede wszystkim – przez tę część organizmu tracimy znaczną ilość ciepła. Odpowiednio zabezpieczone stopy pozwolą nam izolować temperaturę i będą zapobiegać wyziębieniu organizmu. Ponadto, stopy są często narażone na kontakt z wilgocią – kałużami, deszczem, błotem. Dlatego należy dołożyć starań i wybrać odpowiednią parę butów zimowych oraz ciepłe skarpetki dla naszej pociechy.

Kupując buty zimowe, warto zawsze wybierać dwie pary. Jedna przeznaczona będzie do chodzenia w czasie trudnych warunków – na przykład po śniegu. Do tych zadań idealnie nadadzą się śniegowce, buty górskie, kozaki, trepy czy tak zwane ocieplane timberki. Druga para będzie używana do chodzenia we wnętrzach. Tutaj świetnie sprawdzą się buty zapinane na rzepy lub wygodne obuwie bez zapięć, „wsuwane” bezpośrednio na stopę.

Spodnie – ciepłe i komfortowe – czyli jakie?

Spodnie to niezwykle istotna część garderoby w okresie niskich temperatur. Dokonując ich zakupu, warto wziąć pod uwagę cechy praktyczne – takie jak swoboda poruszania się i materiał, z którego zostały wykonane. Oczywiście, spodnie powinny być na tyle szerokie w kroku oraz nogawkach, by nasza pociecha nie miała żadnych problemów z chodzeniem i bieganiem. Szczególnie chętnie wybierane są modele ze ściągaczem w pasie, pozbawione sztywnych zapięć.

W przypadku dziewczynek, szczególną popularnością cieszą się legginsy – także te ocieplane. Zaletą legginsów jest wygoda oraz możliwość łatwego łączenia z innymi elementami dziewczęcej garderoby – na przykład z sukienkami lub tunikami. Warto podkreślić, że legginsy dziewczęce występują w różnorodnych wersjach estetycznych, także tych świątecznych i zimowych.

Osobom poszukującym legginsów dla dziewczynek polecamy zapoznać się z ofertą zawartą na stronie: https://tuszyte.pl/pol_m_Dziewczynka_Legginsy-419.html.

Bluza dla dziecka na okres jesienno-zimowy

Również tułów należy odpowiednio osłaniać przed dostępem zimna i wiatru. W tym celu sięgamy przede wszystkim po bluzy oraz kurtki dedykowane dla naszych pociech. Wybierając bluzy – warto sięgać po modele bawełniane, wykonane z grubych warstw materiału. Bluzy takie będą dobrze izolować ciepło organizmu naszych dzieci, a zarazem nie będą ograniczać ich ruchów. Niektóre bluzy wykonane zostały z mieszanek bawełny i materiałów sztucznych. Dzięki temu są lżejsze, łatwiejsze w użytkowaniu oraz bardziej elastyczne.

By bluza była wygodna, powinna być również łatwa do ściągnięcia. W tym celu warto wybierać modele wyposażone w ściągacze lub suwaki, które pozwolą na jej szybkie ściągnięcie i ponowne włożenie.

Najbardziej ciepłe bluzy to te, które zostały podszyte dodatkową warstwą materiału. Bluzy takie są często na tyle grube, że nie nadają się do noszenia pod kurtką. Zarazem jednak można je stosować jako samodzielne kurtki, wystarczająco skutecznie ogrzewające w przypadku temperatur nieschodzących poniżej 10 stopni C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here