Przysmaki dla gryzoni

Gryzonie to jeden z najchętniej hodowanych zwierząt. Trudno się temu dziwić – są urocze, towarzyskie i łatwe w pielęgnacji. Jak to jest w wypadku każdego zwierzęcia, kluczowe znaczenie w hodowli ma zdrowa dieta. Króliki, myszy, chomiki, szczury czy też szynszyle uwielbiają przysmaki dla gryzoni, które są zarówno smaczne, jak i zdrowe. Warto wprowadzić je do jadłospisu swojego pupila w formie przekąski lub nagrody za dobrze wykonaną sztuczkę. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru przysmaków dla gryzoni? Jakie najlepiej się sprawdzają?

Przysmaki dla gryzoni – tylko zdrowe i smaczne

Przede wszystkim należy pamiętać, że przysmaki dla gryzoni nie mogą zastąpić im podstawowej kamy złożonej ze składników zaspokajających ich potrzeby żywieniowe. Przekąski nie mogą też być podawane w dużej ilości ani zbyt często. W przeciwnym razie gryzoń może wpaść w nadwagę lub nabawić się groźnych chorób. Kiedy jednak będziemy podawać je w odpowiedniej ilości, staną się doskonałym urozmaiceniem zwierzęcej diety. Trzymajmy się z dala od gotowych słodyczy dla gryzoni, które zawierają w sobie cukier, mąkę, konserwanty, sztuczne barwniki czy aromaty. Zamiast tego lepiej postawić na wysokiej jakości, zdrowe przysmaki dla gryzoni dostępne w profesjonalnych sklepach zoologicznych. Takie produkty nie tylko sprawią naszemu pupilowi wiele przyjemności, ale także pomogą zadbać o stan jego uzębienia i zapewnią mu świetną rozrywkę. Dobrym wyborem dla małych gryzoni są chociażby kolby zawieszane na prętach klatki. Gryząc je, zwierzak ściera rosnące zęby, a w dodatku odbywa mini-trening!

Najlepsze składniki w smakołykach dla gryzoni

Gryzonie chętnie zjadają owoce i warzywa – nie tylko świeże, ale również suszone. Plastry bananów, suszona marchewka czy rodzynki to tylko niektóre z przysmaków dla gryzoni. W gotowych mieszankach wysokiej jakości nie brakuje białka, nasion, makro- i mikroelementów oraz cennych witamin. Z reguły najlepiej sprawdzają się przysmaki dla gryzoni w postaci twardych gryzaków. Poza wspomnianymi wcześniej kolbami, w sklepach zoologicznych można znaleźć naturalne gałązki drzew owocowych, gniecione płatki grochu czy wypiekane gryzaki z dodatkiem ziół i warzyw. Małe gryzonie nie pogardzą też orzechami – obgryzanie ich sprawia im wiele przyjemności! Zamiast słodzonych biszkoptów i ciasteczek, lepiej zakupić dla swojego pupila zdrową mieszankę warzyw, owoców i ziaren. W profesjonalnych sklepach kupimy na przykład naturalne kolby kukurydzy, ziarna słonecznika, płatki owsiane czy też łakocie w formie suszonego rumianku, stokrotek, nagietków oraz ziół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here