Jakie wyposażenie do oczka wodnego będzie ci potrzebne

Oczko wodne w ogrodzie może być ciekawym dodatkiem do całego wystroju przydomowej przestrzeni. Aby jednak zawsze prezentowało się nienagannie i cieszyło wzrok, musimy zadbać o jego prawidłowe wyposażenie. Zobaczmy zatem, jakiego rodzaju akcesoria powinniśmy zakupić.

Filtry wody

Piękne oczko wodne to przede wszystkim czyste oczko wodne. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że każdy, kto chce zawsze podziwiać jego powierzchnię odbijającą błękit nieba, powinien zadbać o wysoką jakość wody. Jeśli tego nie zrobi, szybko pojawią się na niej zabrudzenia, które w skrajnym przypadku mogą nawet przybrać formę kwitnącego osadu i nieestetycznej piany, które świadczą o obecności bakterii.

Aby uniknąć takich nieprzyjemnych efektów, należy zadbać o dobre filtrowanie wody. Powinna zawsze być oczyszczona z zabrudzeń organicznych, takich jak liście, gałązki czy inne drobinki, dostające się wraz z wiatrem do wody. Należy także zadbać o to, aby ewentualne rośliny wodne nie obumierały i nie zostawały na dnie w postaci gnijących szczątek. Mogłyby bowiem stać się pożywką dla bakterii. Co więcej, aby w pełni uniknąć rozwoju drobnoustrojów, należy także oczyszczać wodę z zabrudzeń biologicznych, takich jak azotowe produkty przemiany materii.

W tym celu niezbędnym elementem każdego oczka wodnego staje się filtr przepływowy z pompą, który będzie zarówno wyłapywał duże cząstki stałe, jak też sprawi, że zanieczyszczenia biologiczne zostaną rozłożone przez specjalne szczepy bakterii. W ten sposób woda pozostaje czysta, bez przykrego zapachu czy nieestetycznego wyglądu.

Grzałka

Większość osób chce, aby oczko wodne było tak samo urodziwe przez cały rok. Jeśli dodatkowo znajdują się tam rośliny wodne i pływają w nim rybki, muszą mieć zapewnione warunki do mieszkania nawet w czasie mroźnej zimy. Właśnie dlatego w oczku wodnym powinna znaleźć się wówczas grzałka, która utrzyma odpowiednią temperaturę wody nawet w trakcie mrozów.

Warto przy tym zauważyć, że grzałka powinna pracować w trybie energooszczędnym, aby nawet generując wysoką ilość ciepła, nie pobierała zbyt dużo prądu. Dzięki temu pomoże w utrzymaniu piękna oczka wodnego bez zbędnego obciążania rodzinnego budżetu.

Pompa do fontanny

Jeśli marzysz o posiadaniu fontanny w swoim ogrodzie, z pewnością będziesz mógł ją uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiedniej pompy. Wybierz wysokość, na jaką chcesz wyrzucać wodę i zainwestuj w pompę, dobraną pod kątem mocy i siły wyrzutu. Wiele przykładów takich urządzeń znajdziesz na stronie https://www.aquael.pl/produkty/oczko-wodne-i-ogrod/pompy/. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać naprawdę niepowtarzalny klimat przestrzeni wokół swojego domu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby kupiona pompa spełniła wszystkie oczekiwania? Przede wszystkim musisz wybrać taką, która pracuje cicho i energooszczędnie, co pomoże ci cieszyć się efektem bez obawy o nadmierny hałas albo za wysokie rachunki. Warto zadbać także o jej dobrą izolację od wody czy zanieczyszczeń, aby pracowała nienagannie bez potrzeby częstej konserwacji.

Oświetlenie

Światło potrafi zdziałać prawdziwe cuda i zmieniać wygląd całego ogrodu. Oprócz typowych lampek ogrodowych czy tarasowych warto więc zainteresować się zachwycającym oświetleniem zbiornika wodnego, które doda mu jeszcze więcej uroku. Dzięki białym albo kolorowym lampkom oczko wodne stanie się wprost bajkowe – a także nikt z mieszkańców czy gości nie przegapi go  trakcie wieczornego spaceru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here