Klinika flebologii

Flebologia jest dziedziną lekarską zajmującą się chorobami układu żylnego. Tak jak i w wielu innych specjalnościach, także w tej nastąpił znaczący postęp wiedzy medycznej w zakresie funkcjonowania i wszelkich nieprawidłowości działania naczyń żylnych.

Flebolog Warszawa

Flebolog, to lekarz zajmujący się szeroko pojętą diagnostyką naczyń żylnych i leczeniem schorzeń takich jak zakrzepica czy żylaki. Mimo tego, iż w naszym kraju nie ma jeszcze specjalizacji dotyczącej tej dziedziny medycyny, to lekarz od żylaków nazywany jest właśnie flebologiem. Często lekarz zajmujący się żylakami jest specjalistą w innych dziedzinach takich jak chirurgia naczyniowa lub urologia. Flebolodzy z Warszawy to lekarze posiadający ogromną wiedzę i doświadczenie z zakresu profilaktyki niewydolności żylnej. Na terenie Warszawy funkcjonuje nie jedna Klinika flebologii, oferująca szeroki zakres pomocy w kwestii leczenia układu żylnego.

Klinika flebologii

Flebolog Warszawa zajmuje się takimi schorzeniami jak żylaki, pajączki lub zakrzepica żylna. Kiedy zaczynają się pojawiać niepokojące dolegliwości jak uczucie ciężkości w nogach, a także opuchlizna kostek, wtedy należy zdecydować się na odwiedziny u lekarza od chorób żylnych. Również czerwone lub fioletowe „pajączki” pojawiające się na naszych nogach powinny zmusić nas do wizyty w najbliższej klinice, zajmującej się flebologią.

Jak przebiega leczenie chorób żył?

Lekarz od żylaków dobiera odpowiednią terapię, aby chronić pacjenta przed zagrożeniem życia z powodu możliwości zatoru płucnego. Najważniejszym badaniem, na które skieruje nas flebolog, jest USG Dopplera. Wyspecjalizowane kliniki zajmujące sie flebologią oferują badania obrazowe żył i tętnic. Na ich podstawie lekarz decyduje o zaawansowaniu schorzenia i wprowadza leczenie obejmujące zabiegi laserowe, operacyjne, a także ostrzykiwania.

Dobrą wiadomością dla pacjentów jest to, że w obecnych czasach, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, leczenie ogromnej większości schorzeń układu żylnego nie wymaga hospitalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here