Konsolidacja kredytu

Konsolidacja kredytu to jedna z częściej wybieranych ofert wśród tych oferowanych przez banki. Takie rozwiązanie to duża ulga dla comiesięcznego domowego budżetu. To również sprawdzony sposób na wyjście za spirali długów. Kredyty konsolidacyjne to rozwiązanie polecane przez fachowców zajmujących się doradztwem kredytowym.

  1. Konsolidacja kredytu – co to jest?
  2. Kto ma szansę na kredyt konsolidacyjny? – formalności.
  3. Konsolidacja kredytu a budżet domowy.

Kredyty są brane w bankach i innych instytucjach w celu dokonania jakiegoś zakupu lub też w celu poratowania swojej sytuacji finansowej. Niestety czasami zdarza się tak, że w wyniku nagromadzenia zadłużeń w różnych instytucjach wpadamy w spiralę zadłużenia. Jednak jest wyjście z takiej sytuacji. Konsolidacja kredytu pozwoli w łagodny sposób wyjść z zadłużenia. Warto skorzystać z porad w tym temacie i przyjrzeć się ofertom na portalu Direct Money. Dobrze jest przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu, jakim jest kredyt konsolidacyjny, gdyż może być ono dla nas prawdziwym wybawieniem, które pozbawi nas stresu w temacie naszego zadłużenia i zapewni spokojny sen. Czym więc jest kredyty konsolidacyjny? Kto może go dostać? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.,

Konsolidacja kredytu – co to jest?

Konsolidacja kredytu jest oferowana przez szereg banków. Takie rozwiązanie to nic innego jak połączenie wszystkich zadłużeń w jedno. Wiąże się ono z oszczędnością – suma wszystkich zobowiązań jest niższa niż spłacanie oddzielnie wszystkich rat. Co prawda wydłużeniu ulega w ten sposób okres spłaty zadłużeń, ale pozytywne skutki takiego rozwiązania możemy odczuć na co dzień. Dzięki konsolidacji kredytu nie musimy pamiętać o datach spłaty poszczególnych rat. W kredycie konsolidacyjnym możemy zawrzeć swoje kredyty ratalne, gotówkowe, mieszkaniowe, karty kredytowe czy kredyty na zakup samochodu. Mechanizm konsolidacji kredytu polega na tym, że bank, który udziela takiego kredytu, spłaca raty w poszczególnych instytucjach, w których jesteśmy zadłużeni. Nie otrzymujemy więc gotówki do ręki czy też na nasze konto bankowe. Jednak, co ważne, w ramach takiego kredytu można otrzymać dodatkowe środki pieniężne, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Kto ma szansę na kredyt konsolidacyjny? – formalności

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, musimy spełnić pewne wymagane przez banki warunki. Należą do nich między innymi:

  • dobra historia kredytowa – oznacza to terminowe spłacanie dotychczasowych zadłużeń,
  • etatowa praca,
  • odpowiednie dochody.

Trzeba też pamiętać o tym, że w czasie pandemii konsolidacja kredytów nie obejmuje naszych zadłużeń w instytucjach pozabankowych. Jeśli chodzi o formalności, to konieczne jest to, by przedstawić bankowi, który ma nam udzielić kredytu konsolidacyjnego, wszystkie umowy dotyczące kredytów, które spłacamy. Potrzebny będzie też dowód osobisty, a także zaświadczenie dotyczące zatrudnienia i wysokości zarobków. Zdarza się, że niektóre banki przy zaciąganiu w nich kredytu konsolidacyjnego wymagają zabezpieczenia w postaci hipoteki. Kredyty konsolidacyjne są udzielane nie tylko osobom fizycznym, ale także firmom.

Konsolidacja kredytu a budżet domowy

Kredyt konsolidacyjny dzięki niższej racie na pewno wpłynie pozytywnie na nasz comiesięczny budżet domowy. Kolejnym plusem mogą się środki pieniężne przyznane przez bank w ramach kredytu konsolidacyjnego, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Musimy jednak pamiętać o perspektywicznym myśleniu, gdyż kredyt konsolidacyjny niesie też za sobą dłuższy czas spłaty długów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here