Konto bankowe

Banki prześcigają się w zachęcaniu nas do skorzystania z ich ofert. Na jedne zwracamy uwagę, inne zupełnie nas nie interesują. Często mamy do czynienia z dzwonieniem do nas, przedstawianiem konkretnej propozycji np. kredytu. Czasem jednak to my postanawiamy się udać do placówki celem zasięgnięcia informacji. Dzieje się tak dla przykładu, gdy postanawiamy otworzyć konto. Pośród wielu propozycji ciężko dokonać wyboru. Reklamy, którymi jesteśmy zasypywani mogą nas zdezorientować. Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować i jakie konto bankowe wybrać?
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszty. Nawet drobne opłaty są istotne, ponieważ może się okazać, że w przeciągu miesiąca uzbiera się z nich konkretna suma. Dlatego zwróćmy uwagę czy konto jest faktycznie darmowe oraz jakie musimy spełnić warunki by takie było. Dodatkowo sprawdźmy czy operacje na nim wykonywane nie są obciążone opłatami. Najpopularniejsze wymagania, jakie musimy spełnić by nie ponosić opłat to np. minimalne wpływy co miesiąc w określonej kwocie. Oznacza to, że jeśli w którymś miesiącu nie zostanie odnotowana wpłata na wyznaczoną sumę, to poniesiemy koszty związane z prowadzeniem konta. Podobnie będzie z kartą płatniczą. Możemy otrzymać ofertę darmowego prowadzenie konta bankowego, jednak karta będzie już obciążona opłatą. Tutaj również może się zdarzyć, że aby jej uniknąć będzie wskazana kwota miesięcznych operacji, które należy wykonać, aby nic nie płacić za posiadanie karty.
Musimy również zwrócić uwagę czy nie ponosimy dodatkowych opłat za wypłaty w kasie i inne operacje. Należy dokładnie przeczytać warunki umowy. Jeśli tego nie zrobimy może nas czekać niemiłe zaskoczenie.
Warto również skorzystać z rankingu, porównywarki ofert różnych banków. W jednym miejscu będziemy mieli zawarte wszystkie informacje. Poza tym dobrze jest poczytać opinie innych klientów danego banku.
Dobrze jest również dowiedzieć się czy możemy korzystać za darmo z bankomatów, innych niż te należące do naszego banku. Nie raz okazuje się, że wiąże to się z dodatkowymi opłatami.
Niezależnie od tego jakie konto bankowe wybierzemy musimy pamiętać o kilku podstawowych informacjach. Przed podpisaniem umowy należy przeczytać o wszystkich kosztach i warunkach. Jeśli coś jest dla nas nie jasne powinniśmy o to zapytać pracownika danej placówki, poprosić o wyjaśnienie. Nie należy pobieżnie czytać umowy, tylko spoglądając na wybrane punkty. Pamiętajmy, że to my się pod tym podpisujemy dlatego powinniśmy wiedzieć jakie są zasady. Warto również dowiedzieć się jakie opłaty wiążą się,w przypadku zamykania konta. Czy są to wysokie opłaty. Kolejną kwestią może być konto oszczędnościowe. Zawsze starajmy się przeanalizować dostępne oferty by wybrać najlepszą. Jeśli mamy jakieś wątpliwości lub znaleźliśmy lepszą propozycję możemy o tym powiedzieć pracownikowi. Być może uda się wynegocjować korzystniejsze warunki. Skorzystanie z rankingu kont bankowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwoli na uporządkowanie informacji, które już mamy i zdecydowanie się na najlepszą ofertę.

inwestycyjnawolnosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here