Ku pokrzepieniu serc, czyli książka dla ludzi żyjących w pędzie wielkomiejskiego zgiełku…

0
1234

Wydawać by się mogło, że kariera zawodowa, awanse, dobra sytuacja materialna – wszystko to gwarantuje szczęście i powodzenie. No właśnie, tak się może tylko wydawać, albowiem rzeczywistość jest zupełnie inna… Najlepiej o tym fakcie przekonuje Katarzyna Olubińska w książce „Bóg w wielkim mieście”, w której opisuje, że pogoń za wszystkim, co doczesne, z czasem traci sens, jeśli zabraknie w niej Najważniejszego, czyli Boga. To polecana lektura dla wszystkich, którzy czują się samotni, a także dla tych, którzy pragną zrozumieć, czym tak naprawdę jest szczęście…

„Bóg w wielkim mieście” – książka inna niż wszystkie…

Autorką tej poruszającej opowieści jest dziennikarka programu „Dzień dobry TVN”, a także autorka bloga o tym samym tytule, co książka, która opowiada o tym, z jaką perfekcją dążyła do spełnienia marzeń o wielkiej karierze. I choć wszystko się udawało, w pewnym momencie zrozumiała, jak wielką pustkę, wypalenie i smutek nosi w sercu. Zamiast radości z odnoszonych sukcesów zawodowych zaczęła odczuwać rozczarowanie i przygnębienie. „Bóg w wielkim mieście” to opowieść o tym, że w pogoni za sukcesami zapominamy o Bogu. Tracimy sens życia, który zamazuje obraz szczęścia, przez co doskwiera nam samotność i opuszczenie. Ta poruszająca historia pisana ręką Katarzyny Olubińskiej tak naprawdę jest o każdym z nas, kto zajęty codziennymi sprawami rezygnuje z przeżywania z Bogiem swojej doczesności.

Książka jako świadectwo

Ludzi samotnych i odczuwających pustkę jest wielu – i to niezależnie od ich miejsca zamieszkania. „Bóg w wielkim mieście” jest właśnie tego dowodem, a także historią o szukaniu Boga w wykonaniu gwiazd wielkiego formatu, którzy nie boją się publicznie wyrażać swojego świadectwa wiary. Autorka poruszając codzienne kwestie, takie jak szczęście, miłość, strach, oddanie, śmierć, marzenia czy rodzina przekonuje, że tylko przeżywanie doczesności bliżej Boga okazuje się źródłem istnienia. To niewątpliwie jedna z książek napisanych ku pokrzepieniu serc. Zmuszająca do refleksji nad własnym życiem, zachęcająca do szukania Boga, a przy tym wypełniona miłością, szczerością i otwartością. Stanowi idealny pomysł na prezent dla bliskiej, być może bardzo zabieganej i zapracowanej osoby, która podobnie jak Katarzyna Olubińska zatraciła swój sens istnienia… Wspaniała pod względem treści, formy oraz grafiki może urozmaicić samotne wieczory czy wypady za miasto. Książka „Bóg w wielkim mieście” jest dostępna w chrześcijańskiej bibliotece Bogulandia.pl w twardej, przyciągającej wzrok, oprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here