kawa kuloodporna

Kuloodporna kawa, czyli z języka angielskiego bulletproof coffee jest to prawdziwe odkrycie ostatniego czasu. Pod pojęciem kuloodpornej kawy kryje się kawa z dodatkiem oleju kokosowego i masła, a także aromatycznych przypraw. Użycie ich nie jest przypadkowe, a także nie chodzi tutaj o otrzymanie wyłącznie walorów smakowych. Czym dokładnie jest kawa kuloodporna? Jakie ma właściwości i jak wykonać ją w domu? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/kuloodporna-kawa-z-maslem-skad-sie-wzial-jej-fenomen/ 

Kuloodporna kawa – czym jest? 

Kuloodporna kawa jest to kawa, która wzbogacona jest masłem i olejem kokosowym. Najlepiej zdecydować się na spożywanie kawy rano, ponieważ doskonale sprawdza się jako śniadanie białkowo-tłuszczowe, a także zapewnia uczucie sytości i skutecznie pobudza. Nie ma więc potrzeby spożywania niczego innego, żeby zyskać energię na sam początek dnia. 

Jakie są właściwości prozdrowotne kawy kuloodpornej? 

Jej korzystny wpływ na organizm wynika przede wszystkim z faktu oddziaływania jej poszczególnych składników, a także ich kombinacje. Posiada ona prozdrowotne przeciwutleniacze, takie jak kwas chlorogenowy, który pozwala zwiększać energię oraz koncentrację a, a także sprzyjać spalaniu tłuszczu i zmniejszyć ryzyko niektórych chorób przewlekłych. 

Masła zawiera duże ilości silnych przeciwutleniacze, w tym beta karotenu, a także spore ilości przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych omega-3. Olej kokosowy zaś jest zdrowym tłuszczem, który ma za zadanie zwiększyć poziom ochronnego cholesterolu HDL, który korzystnie wpływa na pracę serca i zmniejsza stany zapalne. 

Kawa kuloodporna jest doskonałym sposobem na wzbogacenie diety w cenne związki odżywcze – kwas linolowy CLA oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Kwas CLA korzystnie wpływa na profil lipidowy krwi, ograniczając rozwój miażdżycy i innych chorób układu naczyniowo-sercowego. 

Bulletproof coffee doskonale sprawdza się w w postaci naturalnego dopingu przed treningiem. Kawa wykazuje działanie pobudzające, a średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe wykorzystywane są jako źródło szybko przyswajalnej energii. 

Kawa kuloodporna – przepis 

Przyrządzenie takiej kawy w domu jest banalnie proste. Wystarczy zaparzyć około 100-200 ml espresso, po czym dodać do kawy dwie łyżki masła i łyżeczkę oleju kokosowego. Ważne, aby był on nierafinowany. Do smaku można dodać przyprawy takie jak kardamon lub cynamon. Wszystkie składniki blendujemy, dzięki czemu otrzymujemy kawę o kremowej i gładkiej konsystencji. 

Zobacz też: http://www.icotam.pl/szczuple-uda-jak-to-zrobic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here