Kupujemy materac do sypialni

0
1924

Kupowanie materaców nie jest sprawą łatwą. Można bardzo łatwo, zupełnie przez pomyłkę lub w wyniku niewiedzy, sprawić sobie materac, który przyniesie więcej kłopotów niż przyjemności.

W czym jest problem?

Często osoby, które kupują materace, wiedzą tylko tyle o swoim nowym zakupie, że ma on mieć określony wymiar. Znanie go nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. O wiele lepiej jest świadomie kupić dobry, wygodny i komfortowy dla dwóch osób materac 140×200, niż zakupić model za mały, lub przepłacić za wersje za dużą. Niestety sama świadomość tego, że chce się kupić właśnie taki model, nie jest wszystkim, z czym trzeba się udać do sklepu.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Kupując nawet najlepsze i najbardziej wygodne materace 140×200, trzeba oprócz wymiaru znać także typ danego materaca, a także jego twardość. O ile wybranie twardości nie jest niczym trudnym, wystarczy samodzielnie przetestować dany model i dobrać go do własnego gustu, to już wiedza na temat typów materacy jest stosunkowo niewielka. A pamiętać trzeba, że wybór w tym wypadku nie jest taki prosty.
Na rynku dostępne są materace w wersji sprężynowej, lateksowej, piankowej, kieszeniowe i termo elastycznej. Prawda, że jest tego trochę?
Na wstępie lepiej odrzucić z miejsca wersję sprężynową i lateksową. Pierwszy jest wygodny jedynie w przypadku spania samodzielnie, a drugi ze względu na swój materiał sprzyja powstawaniu pleśni, co jest wysoce odradzane alergikom. W przypadku wyboru materaca w wersji 140×200 warto zainteresować się wersją piankową, szczególnie gdy cierpi się na alergie. Dodatkowo są one stosunkowo niedrogie, bardzo wygodne, a dodatkowo polecane osobą z problemami z kręgosłupem. Mając natomiast nieco większy budżet na materac, można pokusić się o zakup wersji kieszeniowej, która podobna jest do materaca sprężynowego, z tym że każda sprężyna znajduje się w odseparowanej od reszty kieszeni. Powoduje to, że taki materac, całkowicie pozbawiony jest wad wersji sprężynowej, a zachowuje jego zaletę doskonałego dopasowywania się do ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here