Kurs spadochronowy

Skoki ze spadochronem są coraz bardziej popularne wśród ludzi w każdym wieku. Aerokluby w swojej ofercie posiadają skoki w tandemie, czyli bycie współpasażerem podczas skoku oraz wzięcie udziału w podstawowym kursie spadochronowym. Taki kurs jest małym krokiem, do tego, by w przyszłości móc samodzielnie wykonywać skoki ze spadochronem.

Co warto wiedzieć na temat kursu?

Podstawowy kurs spadochronowy nie należy wcale do drogich przyjemności. Bardzo często można spotkać się z opinią, że cena jest niższa niżby się oczekiwało. Jest tak, ponieważ na czas trwania kursu, organizuje się większą grupę kursantów. W ten sposób cena paliwa samolotu na jedną osobę staje się znacznie niższa. Ponadto na czas kursu spadochron jest wypożyczany a nie kupowany. Dodatkową opłatą może być ubezpieczenie oraz wykupienie bonusowych skoków przed egzaminem. Należy pamiętać, że kurs, nawet ten podstawowy, kończy się egzaminem.

Co po kursie?

Podstawowy kurs spadochronowy upoważnia do wykonywania skoków pod nadzorem instruktora. Aby móc być w pełni samodzielnym, należy wykonać 50 skoków pod czujnym okiem profesjonalisty. Praktyka skoków i lądowania sprawia, że z czasem nabiera się pewności. Dopiero po wykonanym 50-tym skoku otrzymuje się Świadectwo Kwalifikacji, które wydaje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Po tym wszystkim można brać udział w dodatkowych warsztatach oraz szkoleniach, które pozwolą na realizację coraz to bardziej szalonych marzeń. Wiele osób, które wykonało kurs podstawowy, ma na swoim koncie już nawet kursy sportowe.

Pamiątki z kursów

Wiele aeroklubów, które proponują kursy spadochronowe, dysponują specjalistycznymi kamerami, które pozwalają na nagrywanie skoków ze spadochronem. Takie kamery oraz aparaty wykonują zdjęcia oraz filmy bardzo dobrej jakości, które są świetną pamiątką z odbytego kursu. Ciekawostką jest, że każdy kurs musi zostać nagrany, ponieważ na podstawie nagrań bardzo łatwo jest wskazać błędy oraz kwestie do poprawy. Egzamin, czyli najważniejsza część kursu, również jest rejestrowany taką specjalistyczną kamerą. Zatem po ukończonym kursie spadochronowym, posiada się wspaniałe wspomnienia, rewelacyjne zdjęcia i filmy oraz pozwolenie na wykonywanie skoków ze spadochronem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here