Leczenie wypadania włosów

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się coraz więcej Polaków. Niestety w tego typu statystykach jesteśmy na jednym z niechlubnych czołowych miejsc. Najwięcej przypadków łysienia ma miejsce po 50. roku życia. Niezależnie od wieku z łysieniem można walczyć, potrzebna jest jednak do tego pomoc specjalisty.

  1. Dlaczego łysiejemy?
  2. Leczenie wypadania włosów

Dlaczego łysiejemy?

Leczenie wypadania włosów to coraz bardziej potrzebna dziedzina medycyny. Z problemem tym w Polsce mierzy się nie tylko wielu mężczyzn. Problem ten dotyczy również kobiet. O ile większość przypadków tej dolegliwości pojawia się po 50. roku życia, to zdarza się również, że problem ujawnia się o wiele wcześniej. Niestety wypadanie włosów wpływa negatywnie nie tylko na wygląd, ale i samopoczucie danej osoby. Przedstawiciele Medmix, kliniki leczenia włosów i skóry głowy, przekonują, że rozpocząć należy od ustalenia przyczyny problemu.

Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele i nie muszą być one wcale bezpośrednio związane z chorobami skóry. Na wypadanie włosów, co podkreślają przedstawiciele Medmix, wpływ ma wiele chorób wewnętrznych:

  • zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy
  • zaburzenie w prawidłowym działaniu hormonów płciowych
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby serca.

Do wypadania włosów przyczyniać się mogą również stres, zaburzeniu psychiczne, problemy natury psychicznej, lęki i nerwica. Do rozwoju łysienia przyczyniają się również choroby skórne: łupież, łuszczyca, grzybica lub łojotokowe zapalenie skóry. W przypadków mężczyzn problem często ma podłoże genetyczno-hormonalne.

Leczenie wypadania włosów

Trycholog, a więc specjalista zajmujący się problemami skóry głowy i wypadaniem włosów, proces leczenia rozpoczyna od profesjonalnej diagnostyki problemu. Bardzo często stosuje się bowiem środki przeciw wypadaniu włosów, ale nie przynoszą one rezultatu, ponieważ problem leży gdzie indziej. W przypadku chorób wewnętrznych przyczyniających się do wypadania włosów, należy skupić się na źródle problemu, a nie jego objawach.

W przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn stosuje się zabiegi chirurgii włosa, w tym przeszczepy włosów, natomiast jeśli źródłem problemów jest np. chora tarczyca, to kluczowe jest działanie w obrębie stabilizacji pracy samego gruczołu. Dopiero jeśli ono nie przynosi efektów, można analizować inne możliwości. Każdy sposób leczenia wypadania włosów powinien być precyzyjnie dopasowany do pacjenta i przyczyny problemu. Czasami konieczne są zabiegi chirurgiczne, czasami wystarczy podanie preparatów zatrzymujących wypadanie włosów i stymulujących wzrost nowych. Czasami natomiast konieczne jest sięgnięcie po kamuflaż łysienia, czyli mikropigmentacji skóry głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here