legoland

Rodzinne wakacje dobrze jest zaplanować zarówno z myślą o tych większy, jak i najmłodszych członkach rodziny. Dorośli chętnie zwiedzają muzea, galerie sztuki, odwiedzają polecane w przewodnikach miejsca. Dzieci chcą się po prostu bawić. A czy jest lepsze miejsce do zabawy dla dzieci niż duński Legoland?

Chociaż patrząc na mapę, wydaje się, że Danię i Polskę dzieli spory kawałek drogi, szczególnie morze, rzeczywistość zdaje się zadawać kłam temu twierdzeniu. W rzeczywistości podróż samochodem do Danii nie zajmie więcej niż dwanaście godzin. Można także dostać się tam samolotem. Duński Legoland mieści się w miejscowości Billund, gdzie znajduje się także drugie pod względem wielkości lotnisko w Danii.

Bilety do parku rozrywki można kupić w kasie przy wejściu. Jednak żeby ominąć kilometrowe kolejki, warto skorzystać z możliwości rezerwacji online. Przy okazji można liczyć na dodatkowe promocje, z jakich nie skorzystają osoby kupujące bilety w kasie.

Legoland, jak sama nazwa wskazuje, to kraina klocków Lego. Z klocków jest tam dosłownie wszystko, karuzele, rollercoastery, statki piratów, figury postaci bajkowych, miniatury znanych budowli z całego świata, większe i mniejsze elementy dekoracji… od ilości klocków dosłownie mieni się w oczach.

Legoland jest olbrzymi, zajmuje powierzchnię 123 000 m². Na jego dokładne zobaczenie trzeba poświęcić więcej niż jeden dzień. Warto zaplanować sobie dokładniej co i kiedy chcemy zobaczyć, z czego rezygnujemy, ustalić kolejność oglądanych atrakcji. Niektóre formy rozrywki wymagają bliskiego kontaktu z wodą, dlatego warto mieć ze sobą zapasowe ubranie.

Duńska kraina klocków, chociaż zbudowana z myślą o najmłodszych fanach klocków Lego, bardzo dba o bezpieczeństwo swoich gości. Właśnie dlatego dla dzieci mierzących mniej niż 120 cm część rozrywek jest niedostępna. Jeśli mamy kilkuletnie dziecko warto wcześniej sprawdzić, które rozrywki będą dla niego niedostępne.

Podczas całodziennego zwiedzania na pewno odezwie się głód. W Legolandzie jest sporo miejsc, gdzie można kupić coś do jedzenia, niestety najczęściej są to bary typu fast food. Trzeba podjąć decyzję, czy na jeden dzień przymykamy oczy na zasady zdrowego żywienia, czy też zabieramy prowiant ze sobą.

Wycieczkę do Legolandu bez trudu da się zorganizować samodzielnie. Jeśli jednak nie mamy na to ochoty lub nie czujemy się na siłach, dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowana wycieczka z ITAKĄ. Organizator zadba o transport, zakwaterowanie i oczywiście to, co najważniejsze – zwiedzanie Legolandu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here